Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jitter w grze online


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 80
  • 0

Jitter w grze online

Wyłączenie i włączenie karty nic nie daje. 

 

Też brak prądu nie jest do końca tym co powoduje ten problem. Jeżeli wyłączę PC z poziomu Windowsa, i potem uruchomię go przyciskiem, to wszystko jest okej. Natomiast jeżeli uruchomię go ponownie z poziomu Windowsa, to problem wraca. Także jeżeli wyłączyłbym Fast Startup w opcjach zasilania, to problem występowałby po każdym uruchomieniu komputera.

Anonim

Nie dotyczy

Jitter w grze online

@KKKrystian  wyłącz tą 1Gb/s kartę sieciową w BIOS i sprawdż rezultat 😉


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 80
  • 0

Jitter w grze online

Wątpię że to coś zmieni, bo tak jak wspomniałem - problem mam też na starym PC, i tam jest tylko jedna karta sieciowa.

 

No ale nie szkodzi spróbować.

Anonim

Nie dotyczy

Jitter w grze online

Przydziel stały IP w routerze, kombinacji jest wiele, trzeba testować 😎


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 80
  • 0

Jitter w grze online

Siostra ma też internet z Orange na infrastrukturze nexery, tylko że mieszka w innej miejscowości oddalonej o 15km. 

 

Sprawdzałem to na komputerze siostrzeńca w czwartek, i dzisiaj. Tam ping jest dużo stabilniejszy, na dużo gorszym sprzęcie. Nawet kabel mają gorszej kategorii, bo popełnili błąd podczas remontu, i siostrzeniec na poddaszu ma 100mbps, mimo że światłowód mają 300mbps. 

 

Główną różnicą tutaj jest modem, oni maja Funboxa 3.0 ja mam 6.0 - myślicie, ze to może być problemem? Jest szansa zmiany na gorszego Funboxa i czy ma to sens?

Anonim

Nie dotyczy

Jitter w grze online

@KKKrystian  wymiana FunBox 3.0 na FunBox 6 nic nie zmieni, jedynie opłata będzie miesięczna za FB 6, taka zmian 😉


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 80
  • 0

Jitter w grze online

Na odwrót, wymiana Funboxa 6 na Funboxa 3

U siostry na Funboxie 3 działa to lepiej

Anonim

Nie dotyczy

Jitter w grze online

@KKKrystian  być może sprzęt podpięty pod FB 3.0 lepszy, czy kable, router też, tylko na topowym sprzęcie Jitter jest niski, na routerach operatora i tych tanich do 300zł, nie oczekuj cudów, gracze mają routery za ~ 1k zł, jest zasada najsłabszego ogniwa, jeden element kiepski i kicha.

Jak nie masz telewizji (Orange TV), to trzeba by zainwestować w porządny router, choćby taki ASUS RT-AX82U, FunBoxa schować do szuflady 😉


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 80
  • 0

Jitter w grze online

Tak jak pisalem, siostrzeniec ma podpiety komputer bezposrednio do Funboxa 3.0, kablem starszej generacji, bo mu wyciaga tylko 100mbps. 

 

Tak samo PC, ma 10 letni 2500k + Asus P8H61-M LE R3.0 + XFX 550w

Ja mam 9900k + Gigabyte z370 Ultra Gamina 2.0 + Thermaltake Toughpower Grand 850W

a na drugim PC mam 5800x3d + ASUS ROG Crosshair VIII Dark Hero + be quiet! BN309 Straight Power 11 Platinum 1000 W

 

Kabel mam cat.7

 

Jakbym nie miał telewizji to dawno zmieniłbym router, tylko po co? Skoro siostrzeńcowi na starym PC, na starym Funboxie, na gorszym kablu, który nie wyciąga więcej niż 100mbps, działa to lepiej? 

Anonim

Nie dotyczy

Jitter w grze online

@KKKrystian krótka piłka... Ustaw kartę sieciową na 100Mb/s i Jitter będzie niższy 😉

Tak poza tym to coś u ciebie nie tak jest, skoro lepszy PC i karta sieciowa.

Zgłoś awarię routera FB i go wymień w salonie, ale na taki sam, bo będzie bez opłat raczej.