Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gra przeglądarkowa - ban za logowanie z Niemiec


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 0

Gra przeglądarkowa - ban za logowanie z Niemiec

Witam,

 

posiadam internet mobilny oragne airbox i mam bardzo nieprzyjemną sytuację.

Dostałem bana za udostępnianie danych do konta w grze przeglądowej. Nic nigdy takiego nie miało miejsca, hasła mam skomplikowane i raczej zmieniam je co 3-4 miesiące.

Support twierdzi że posiadam logowania z Niemiec.

Przeglądając wątki zauważyłem temat  - routing przez frankfurt

Czy jest możliwe że będąc w Polsce, jakaś część pakietów lub moje połączenie zostało przekierowane do Niemiec do jakiegoś serwera rotującego i w systemie supportu pojawiło się takie logowanie?

 

Pozdrawiam

Tomek

15 ODPOW. 15

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gra przeglądarkowa - ban za logowanie z Niemiec

Tak to możliwe.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 0

Gra przeglądarkowa - ban za logowanie z Niemiec

A mógłbym prosić o jakieś rozwinięcie? Na jakiej zasadzie to działa?

Chciałbym mieć jakąś informację którą mógłbym użyć żeby bronić swoich racji.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gra przeglądarkowa - ban za logowanie z Niemiec

A w jaką grę grasz?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 0

Gra przeglądarkowa - ban za logowanie z Niemiec

Grepolis


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 0

Gra przeglądarkowa - ban za logowanie z Niemiec

Dostałem bana razem z 3 innymi osobami których nie znam a już na pewno nie udostępniałem nikomu danych do konta. Twierdzą że łączą nas te same logowania z Niemiec. 

Niestety nie udało mi się uzyskać żadnych informacji o adresie IP tych logowań. 

Szukam przyczyny, z tego co piszą w internecie i na forach to twierdzą że jest to możliwe przez serwer routujący natomiast chciałbym poznać na jakiej zasadzie to działa i przede wszystkim jak się przed tym obronić w przyszłości.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gra przeglądarkowa - ban za logowanie z Niemiec

Byłem kiedyś na supporcie w Plemionach (inna gry z tej samej firmy) i raczej za "niewinność" nie dostałeś bana. Musiały być jakieś interakcje między tymi kontami. Przejście przez zagraniczne węzły międzyoperatorskie nie zmienia Twojego IP (chyba, że korzystałeś z roamingu, ale pisałeś, że jesteś w Polsce).

Wg mnie warto posprawdzać jeszcze kilka rzeczy:
1) czy na pewno masz silne hasło i nie używasz go także w innych miejscach
2) czy zmieniłeś hasło do wifi w airboxie (z innego niż domyślne), nie dawałeś zewnętrznego dostępu do routera ani nie włączałeś trybu gościa w tym routerze
3) niektóre antywirusy (Avast, AVG, inne) lub przeglądarki oferują różne VPN lub proxy (często bezpłatne) pod hasłami zwiększenia bezpieczeństwa lub oszczędzania transferu, może sam z podobnego rozwiązania korzystałeś?
4) w temacie piszesz o przeglądarce, czy tylko logowałeś się na komputerze? czy również na przeglądarce na urządzeniach mobilnych (komórka, tablet) lub w aplikacji dedykowanej na urządzenia mobile?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 0

Gra przeglądarkowa - ban za logowanie z Niemiec

Z tego co wiem to jedyna rzecz jaka była to logowanie z tego samego niemieckiego IP.

Pojawiły się paro sekundowe połączenia z IP niemieckiego a chwilę później z Polskiego już właściwego dla danej mojej lokalizacji.

 

1. Hasła mam silne i zróżnicowane. Praktycznie na każdym forum, do streama, poczty, gier inne.

2. Airbox również zabezpieczony. Dane to nie jest admin/admin albo admin/password jak na niektórzych rządowych stronach.

3. Antywirus to Kaspersky

4. Logowałem się głównie z laptopa. Laptop i airbox podróżują ze mną cały czas, czasami nawet nie podpinam się do sieci firmowej tylko pracuje na swoim internecie, ale przyznam że logowałem się parę razy w ciągu ostatniego tygodnia przez przeglądarkę w telefonie - domyślna aplikacja gry nie obsługuje rzeczy którą potrzebowałem zrobić.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gra przeglądarkowa - ban za logowanie z Niemiec

A w przeglądarce w telefonie masz włączone oszczędzanie transferu?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 0

Gra przeglądarkowa - ban za logowanie z Niemiec

Tak, oszczędzanie transferu jest włączone.

 

wg. trackera http://www.ip-tracker.org/locator/ip-lookup.php?ip=185.104.184.187

ip należy do firmy:

M247 LTD Frankfurt Infrastructure

która zajmuje się między innymi traznytem IP - ich strona: https://m247.com/services/ip-transit/

Graczy którzy mają chociaż jedno logowanie tego z niemieckiego IP jest kilkadziesiąt natomiast bany dostały 4, w tym ja za to że było to logowanie więcej niż jeden raz. 

Przypuszczam że jakby sprawdzić wszystkie światy i graczy którzy logowali się choć raz z tego IP by było ich paręset.

Chcę zrozumieć jak to możliwe i jak temu zapobiegać.

Żadnych akcji pomiędzy kontami nie było, jest to przykry zbieg okoliczności który staram się wytłumaczyć.