Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Game Ranger problem z NAT - mobilny internet prepaid.

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 9
  • 0

Game Ranger problem z NAT - mobilny internet prepaid.

Witam serdecznie. Mam problem z Game Rangerem - po uruchomieniu program ładuje się normalnie lecz gdy chcę założyć host - w trakcie jego zakładania pojawia się komunikat związany z NAT i użytkownicy nie mogą się do mojej gry podłączyć. Game Ranger używa portu 16000. Gdy wkładam sim z siecią konkurencyjną na literę p tego problemu nie ma.... Czy istnieje jakaś możliwość obejścia tego problemu? Jestem niemal w 100% pewny, że problem leży po stronie nadgorliwości sieci Orange 😞 Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu gdyż jestem zadowolony z sieci Orange, niski ping, dobre prędkości jednak rozrywka multiplayer liczy się dla mnie tak samo jak ping i czasy ładowania stron internetowych. 
Pozdrawiam, Daniel.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Game Ranger problem z NAT - mobilny internet prepaid.

Niestety nic nie poradzimy na prepaidzie. Możesz zgłosić pomysł by udostępniono nat umiarkowany w ofercie na kartę https://nasz.orange.pl/t5/forums/postpage/board-id/Nasz-Orange-Pomysly ale z dnia na dzień raczej to się nie stanie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Game Ranger problem z NAT - mobilny internet prepaid.

Na prepaidzie chyba nie ma rozwiązania. Ew spróbuj zmienić apn na internetipv6 i protokół apn na ipv6. Jeśli to nie pomaga, to w Orange nic nie zrobisz po punkt dostępu vpn dostępny jest dla abo (a wtedy problemów z nat nie ma).

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 9
  • 0

Game Ranger problem z NAT - mobilny internet prepaid.

Dziękuję za odpowiedź. A co jeśli łączę się za pomocą routera EDIMAX-LT-6408n i modemu Huawei-e3372? To ipv6 to chyba mogę jedynie wpisać gdy do łączenia używam telefonu komórkowego? W routerze mam dostępną opcję VPN chociaż nie wiem czy cokolwiek to zmienia... Szkoda, że w Orange takie problemy z tymi połączeniami 😞 Jeśli nikt mi nie pomoże będę najwyżej zmuszony kupić prepaid w konkurencyjnej sieci aby pograć lub całkowicie zabrać się z tej sieci znów jak przed laty 😞 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Game Ranger problem z NAT - mobilny internet prepaid.

Każdy kij ma dwa końce.

Nie wiem jakiej pomocy oczekujesz jeszcze... Nie znam Twoich sprzętów na tyle czy obsługują ipv6. W każdym powinna być opcja na konfigurację apn/punktu dostępu.

Co do vpn - ta opcja służy do konfiguracji gdybyś zakupił zewnętrzną usługę vpn - ale podejrzewam, że nie chcesz za to płacić.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 9
  • 0

Game Ranger problem z NAT - mobilny internet prepaid.

Mam takie opcje w konfiguracji LTE.. Znalezione obrazy dla zapytania Konfiguracja LTE/HSPA+/UMTS edimaxI pozostałe przykładowe opcje: Podobny obrazTak zgadza się nie chcę płacić za to - zwłaszcza, że na sieci na literę p NAT jest umiarkowany i da się normalnie grać - szukam rozwiązania aby nie bawić się w przekładanie kart SiM.. Chciałbym pozostać w Orange bo w Orange są mniejsze pingi niż w sieci na P .' )


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Game Ranger problem z NAT - mobilny internet prepaid.

Niestety nic nie poradzimy na prepaidzie. Możesz zgłosić pomysł by udostępniono nat umiarkowany w ofercie na kartę https://nasz.orange.pl/t5/forums/postpage/board-id/Nasz-Orange-Pomysly ale z dnia na dzień raczej to się nie stanie.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 9
  • 0

Game Ranger problem z NAT - mobilny internet prepaid.

Dziękuję Ci za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie vurion /YT.