Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Mam ten sam problem z ps4 slim. Nie mogę połączyć sie z siecia 5Ghz, modem funbox 3.0


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

I ja mam ten sam problem. Dzisiaj panowie podłączali mi światłowód ale jak zobaczyli że zabieram się za podłączanie PS4 do sieci 5 GHz, szybko się ulotnili 🙂 Rozwiązałem problem wyłączając WiFi w Funboxie i podpinając inny router. Dość słabe rozwiązanie ale jakoś trzeba sobie radzić.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Mineło tyle czasu a Orange zero odezewu w tym temacie, brak słów.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Myślę że to dlatego że za mało szumu wokół tej sprawy. Większość użytkowników chyba jednak nie zdaje sobie sprawy jak wiele tracą przez ten błąd. Ja tu już zamawiam 100m przewodu FTP cat6, a większość ma "kabel od internetu" 😛


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Wiekszość zapewne tez nawet nie rozdziela sieci 2.4GHz i 5GHz i z automatu łączy się im PS4 Pro/Slim na 2.4GHz. 

 

Wsparcie techniczne Orange nawet nie raczy sprawdzić tego, ja nie wiem jakich oni mają beta testerów oprogramowania, tak sie składa ze jestem beta testerem oprogramowania konsoli Nvidia Shield TV i tam jak coś nie działa to ludzie odpowiedzialni za oprogramowanie zaraz sie za to biorą i starają sie poprawić, tutaj niestetey jest wielka olewka.

 

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

U koleżanki mojej podobnie, próbuje jej połączyć ps4 (slim) z funbox 3.0 za pomocą 5GHz i niestety nie da się w żaden sposób, natomiast z 2.4GHz łączy się bezproblemowo i błyskawicznie. HALO Orange budzimy się ze snu zimowego i proszę zaciągnąć programistów do roboty, ewidentnie wina oprogramowania/funboxa, u mnie w domi z routerem Huawei B525s-23a łączy się bezproblemowo zarówno w 2.4 jak i 5.0GHz.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Orange - CZY WY MACIE NA PRAWDĘ W 4 LITERACH WASZYCH KLIENTÓW ?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)


@PeterMac83napisał(-a)

Orange - CZY WY MACIE NA PRAWDĘ W 4 LITERACH WASZYCH KLIENTÓW ?


Dochodzi do tego też, że ludzie mają ograniczony NAT na konfiguracji IPv4, też dużo tematów i zero odzewu. 🙂 Tylko tutaj jest taki problem, że osoba pracująca w Orange nie zajmie się Twoim problemem i nie napisze zgłoszenia. Musicie bombardować ich telefonicznie, FB i Twitter. Tam większa siła przebicia.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Też miałem ten problem. Musisz rozdzielić (jak Ci kazano) sieć WiFi na 2.4GHz (ustaw ssid na nazwa_macierzysta_2.4GHz) i 5GHz. Wprowadź ręcznie konfigurację FunBoxa 3.0 i połącz się z siecią 5GHz. U mnie to zadziałało, chociaż to nie jest mój pierwotny problem - nie mogę się połączyć z PS4 za pomocą kabla (ale może chodzi o to, że jest już ściadrachany) 🙂 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

FunBox 3.0 - problem z WiFi 5GHz na PS4 Pro (Playstation 4 Pro)

Ja się zastanawiam czy ogólnie te problemy nie leżą po stronie PS4/Sony.
Do mojego Funboxa w sumie podłączyłem już kilkadziesiąt urządzeń. PC stacjonarny, kilka laptopów, tablety, kilkanaście lub więcej smartfonów (moje, rodzina, znajomi), Xbox'a, Steam Link'a i jedyne urządzenie z jakim napotkałem problem to właśnie PS4 Slim. Po kablu w ogóle nie działa tak jak u @izizac a po WiFi prędkość jest prawie dwa razy mniejsza niż na leżącym obok smartfonie. Na tym samym kablu na innych urządzeniach sieć działa za to bez problemu.