Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

EA FC 24 na PS4 laguje

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 25
  • 0

EA FC 24 na PS4 laguje

Witam do około tygodnia mam problem z wyżej wymienioną grą podczas rozgrywki online. Podczas każdego meczu ścina, przyspiesza, zwalnia itd. Internet mam od was jest to światłowód i gram na WiFi od około 3/4 lat w poprzednich edycjach nigdy nie było większych problemów Ping na wysokości 16/18 ms teraz również jest taki Ping a gra się przycina praktycznie podczas każdego meczu. Wyskakuje również na ekranie komunikat o jakości połączenia i jest to tragiczna jakość więc jest to problem z internetem. Co w takiej sytuacji mogę zrobić ? 


IMG_0555.jpeg

 

____________

* W temacie doprecyzowałem etykiety - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13041
  • 53540
  • 622

EA FC 24 na PS4 laguje

@Dywanek19940951  według mnie powinieneś sprawdzić kabel, później kombinować dalej. Każda diagnostykę trzeba zacząć od spraw oczywistych i weryfikować po kolei możliwości powstawania problemów 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13041
  • 53540
  • 622

EA FC 24 na PS4 laguje

@Dywanek19940951  połącz się po kablu i problem z głowy. Musisz sobie zdawać sprawę, że  wifi jest bardzo niestabilne, a urządzenia się starzeją.

To jakbyś mechanikowi w warsztacie samochodowym powiedział że dotąd jeździł.....

To tak w skrócie 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 25
  • 0

EA FC 24 na PS4 laguje

W sensie po kablu?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8355
  • 64

EA FC 24 na PS4 laguje

@Dywanek19940951 Tak, po kablu. To standardowa rada na tym forum jak nie wiadomo o co chodzi. Ping nie wskazuje na problemy z WiFi. Czy możesz sprawdzić rozgrywkę na starszej wersji gry?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 25
  • 0

EA FC 24 na PS4 laguje

Mogę ale obecnie nie ma mnie w domu. A mam takie pytanie odnośnie kabla czy to zapewni mi stałe stabilne połączenie czy jest szansa że ten Ping się poprawi przy tej metodzie ?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8355
  • 64

EA FC 24 na PS4 laguje

@Dywanek19940951 Oczywiście, że połączenie powinno być bardziej przewidywalne a ping odrobinę mniejszy, może 2-3 ms. Nie sądzę, że Twoje problemy są związane z rodzajem połączenia. Co chwilę ktoś tu wpada z problemami w FC, poszukaj na forum.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 25
  • 0

EA FC 24 na PS4 laguje

Rozglądałem się po forum i konkretnie takiego przypadku znaleść Nie mogłem ale z logicznego punktu widzenia była by to wina samej gry bo co chwila wypuszczają aktualizacje i przeważnie po tym występują jakieś niestworzone rzeczy ale mniej więcej w tym czasie kiedy pojawiły się te problemy zakupiłem oczyszczacz powietrza który jest podłączony pod wifi i teściu zaczął się posługiwać telefonem który również korzysta z WiFi (tiktok) i zastanawiam się czy to nie spowodowało tych problemów 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13041
  • 53540
  • 622

EA FC 24 na PS4 laguje

@Dywanek19940951  pasmo wifi nie jest z gumy. Im większy ruch, tym parametry mogą się pogarszać. 

Nie dowiesz się tego jeśli po kolei nie wykonawcy testów. Zaczynając od ostatniej mili, czyli wyeliminowania problemów mogących wynikać z wifi. Samo wifi ma sporo możliwości ustawień ( kanał, częstotliwości i ich rozdzielenie, czy choćby ustawienie fizyczne routera względem odbiorniki, czyli PS- polaryzacja anten) warto zrobić analizę wifi apką WifiAnalyzer. 

Później ewentualnie kombinować z usługą


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 25
  • 0

EA FC 24 na PS4 laguje

Z mojego punktu widzenia pociągnięcie kabla z modemu chyba jest najprostszym rozwiązaniem ponieważ w kwesti technicznej by konfigurować router i wykonywać testy może zająć mi zbyt dużo czasu by zdobyć wiedzę na ten temat 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

EA FC 24 na PS4 laguje

Panowie, nie demonizujmy wpływu działania Wifi na grę, to może mieć wpływ ale w skrajnych przypadkach, jednym z nich jest korzystanie z sieci 2.4ghz zamiast 5ghz a drugie to korzystanie z Wifi w zatłoczonych lokalizacjach (wielopiętrowych budynkach z dużą ilością małych mieszkań)

jedyne na co bym zwrócił uwagę to żeby korzystając z sieci 5ghz unikać tzw. kanałów DFS czyli wybierać przede wszystkim numery kanałów z zakresu 32 - 48

zakładam że kolega ma rozdzielone sieci Wifi 2.4 i 5ghz czyli obie sieci mają różne nazwy 😉