Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Działanie gier online


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Działanie gier online

Temat przeniesiony z działu "Internet domowy" - moderator Wojciech.

 

Mam Internet od Orange od bardzo dawna. Nigdy nie miałem problemów (i uważam, że dalej nie mam) z graniem online.

Niestety zacząłem grać w FIFA 19. Połączenie z tą grą jest tragiczne, wieczorami ping dochodzi do 250 (może nawet więcej) i często są "straty" na połączeniu.

We wszystkich innych grach, które sprawdziłem ping nigdy nie przekracza 40 i jest bez "strat". Kontaktowałem się z pomocą techniczną EA (wydawca fify). Zrobiłem wszystko o co prosili - łącznie z otwieraniem portów i przekierowywaniem ich, jednak gra dale działa jak działała.

 

Pomoc techniczna EA uważa, że wina leży po stronie dostawcy Internetu.

Pytanie do was. Czy ja jestem ignorantem, że uważam, że wina leży po stronie EA (kiepski kod sieciowy, albo serwery), czy to rzeczywiści wina Oragne? Dodam, że sprawdzałem pinga w 20 różnych grach multiplayer, więc błąd statystyczny odpada.

Pozdrawiam!

 

14 ODPOW. 14

Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Działanie gier online

Problem podczas grania FUT też występuje? Nie za bardzo znalazłem oficjalną informację, tylko co nieco na Reddit. Jednakże podobno mecze w FUT są na serwerach EA, a pozostałe P2P. Jaką masz konsolę? W niej pokazuje Ci się NAT 1, albo otwarty? Sporo podpowiedzi znajdziesz tutaj: https://www.fifauteam.com/fifa-19-connection-troubleshooting/


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Działanie gier online

Problem jest przez cały tydzień, gram tylko FUT. Słabe połączenie jest najczęściej w godzinach od 18 do 22, potem się stabilizuje i gameplay jest grywalny. 

Mam PS4, NAT 2, przeszedłem wszystkie krotki z linku poza ustawieniem na NAT 1.

 

Dodam jeszcze, że połączenie z FIFĄ sprawdzałem także na internecie od 2 innych dostawców (u znajomych), połączenie było tak samo słabe.


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Działanie gier online

W lidze weekendowej jest tak samo? Inne gry o tej porze mają podobnie?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Działanie gier online

W lidze weekendowej jest tak samo. Inne gry działają dobrze niezależenie od pory dnia.

Anonim

Nie dotyczy

Działanie gier online

Sieć oszustów i tyle - W FIFE lagi oczywiście...

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Działanie gier online

@Anonim @Gertar 

z FIFA to generalnie zależy w jakim trybie się gra...bo cześć trybów to P2P czyli nie do końca wiadomo u kogo są lagi...serwery FIFA i rozgrywki, które wykorzystują serwery są w Irlandii...adres np. 159.153.76.33...możecie wkleić zrzut z WinMtr do tego adresu to będzie widać czy Orange ma jakieś dropy do tej lokalizacji


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Działanie gier online

Puszczone przez ipv6, o dziwo ping całkiem spoko, strat nie ma. Siedzę na ipv6 cały czas bo youtube i steam nie nadają się do użytkowania przez ipv4.

xzxz.png

 

Ja mam jeszcze dodatkowe problemy i chyba w sieci szkieletowej Orange, kilka razy dziennie na kilka minut internet mi znika lub działa mega wolno.. na winmtr np do wp.pl jest wtedy 50% lossa zaczynając od routera brzegowego.

1.png

2.png

 

Testy wykonane na ipv6, ale to samo występuje na ipv4.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Działanie gier online

@Banan9 te straty masz od bramki CGN czyli od NAT związany z IPv6, ale skoro mówisz że masz to samo na IPv4 to wygląda na chwilowe przeciążenia gdzies w warstwie agregacji, nie masz na to wpływu...to robota dla Orange


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Działanie gier online

Mam już tak od około miesiąca. Brat gra czasem online i mu przeszkadza. Mnie też raz złapało jak jeszcze grałem w Apex, nagle zwiocha gry na kilka sekund, teleportacja, znów zwiocha, znów teleportacja, oczywiście padłem. Po wyjściu z gry odpalam przeglądarkę ale nie da rady nic otworzyć. Sprawdzam winmtr i mega loss , sięgający 50%. Unormowało się po 2 minutach.

 

Teraz online nie gram więc mi to rybka, i tym bardziej nie mam zamiaru jak takie cuda się dzieją. Takie przeciążenia zdarzają się losowo, raz o 1 w nocy, raz o 9 rano, raz o 20. Pewnie są częściej bo cały czas na necie nie siedzę. Mój brat się często wkurza gdy go wywala z gry i ciągle się mnie pyta kiedy zmienimy ten internet xD

 

Podejrzewałem jeszcze ddos, ale gadałem z sąsiadem i mówi że ma podobnie, więc to raczej Orange, jak zwykle...