Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy można jakoś obniżyć ping na światłowodzie


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 43
  • 0

Czy można jakoś obniżyć ping na światłowodzie

Poszło szybciej niż myślałem. 

Btw, można jeszcze jakoś obniżyć ping? Jestem bardzo zadowolony, ale fajnie by było jeszcze trochę go obniżyć jeśli to możliwe. Na przykład do serverów Valve w Warszawie ping mam w granicach 35-50. Albo zwiększenie przepustowości do 600mbps może coś da? 

 

________________
* Wydzieliłem z tematu Światłowód w okolicy. – moderator Michał

14 ODPOW. 14

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12978
  • 53283
  • 619

Czy można jakoś obniżyć ping na światłowodzie

@Marcins96Tylko szczera modlitwa...:) Poważnie


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 8079
  • 63

Czy można jakoś obniżyć ping na światłowodzie


@Marcins96napisał(-a)

Albo zwiększenie przepustowości do 600mbps może coś da? 


Nie. To tylko maksymalny limit ilości pobieranych danych w jednostce czasu. Prędkość światła jest taka sama niezależnie od w/w ograniczenia.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Czy można jakoś obniżyć ping na światłowodzie

Nie napisałeś o połączeniu między komputerem a routerem, więc jeśli używasz WiFi przełącz się na kabel.

 

A z ciekawostek to kiedyś czytałem że blisko jakiejś giełdy były bardzo drogie mieszkania. Okazało się że kupowali je ludzie którzy zarabiali na giełdzie którzy używali automatów do decyzji, i każda ms była cenna. Więc skrócenie geograficzne drogi dawało jakieś resultaty. 🙂 Tak, wiem, że pakiet może lecieć na około nawet jeśli odpytuję serwer w tym samym mieście jednak w ich przypadku najwidoczniej miało to sens. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 8079
  • 63

Czy można jakoś obniżyć ping na światłowodzie


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Czy można jakoś obniżyć ping na światłowodzie


@agat13napisał(-a)

@Marcins96Tylko szczera modlitwa...:) Poważnie


Do kogo lub do czego ??? 🤔 🤣🤣🤣...pytam poważnie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12978
  • 53283
  • 619

Czy można jakoś obniżyć ping na światłowodzie

@slav72  odpowiadam poważnie: jest kilka bóstw lokalnych i kilka potężniejszych globalnych...jeśli się owe moce dogadają, a jeszcze kapłani udostępnią dobre połączenia do serwerów gier, to jest szansa na to, że modlitwy zostaną wysłuchane, a łaska pingu na poziomie 20ms spłynie na grających...nawet w najodleglejszych zakątkach globu 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9895
  • 85

Czy można jakoś obniżyć ping na światłowodzie

Cześć @Marcins96 

Zerknij do tego linka 6 wskazówek, jak zmniejszyć ping w CS:GO https://pl.egamersworld.com/blog/6-tips-to-reduce-ping-in-cs-go-oq20mUj3b

Pozdrawiam 🙂


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 43
  • 0

Czy można jakoś obniżyć ping na światłowodzie

oczywiscie mam po kablu, chyba nic nie da sie zrobic, kwestia routingu..


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22114
  • 181

Czy można jakoś obniżyć ping na światłowodzie


@agat13napisał(-a)

...

łaska pingu na poziomie 20ms spłynie na grających...nawet w najodleglejszych zakątkach globu 


Nie ma takiej fizycznej możliwości. Najodleglejszy zakątek globu będzie po ortodromie (czyli najkrócej bez wiercenia) odległy zawsze o około 20 tysięcy kilometrów. To sporo, nawet dla posłańca poruszającego się 300 tysięcy kilometrów na sekundę. Tam i z powrotem będzie miał do pokonania 40 tysięcy kilometrów. To mu zajmie 40/300 sekund czyli jakieś 130-140 milisekund. Nigdzie blisko 20 ms. Z wierceniem na wylot przez kulę ziemską (albo z łączem opartym o promieniowanie poruszające się z maksymalną możliwą prędkością poprzez kulę ziemską) to będzie i tak tylko pi (3.14...) razy mniej, czyli ponad 40ms. No nie ma opcji, bóstwo musiałoby zmienić prawa fizyki.