Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

CS:GO i VPN na światłowodzie, czy da się tak zmniejszyć ping?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

CS:GO i VPN na światłowodzie, czy da się tak zmniejszyć ping?

Witam posiadam Orange światłowód i na serwerach w csgo na Warszawie mam 30-40 pingu i słyszałem że przekierowują połączenie przez vpn i pingi są o wiele niższe czy ktoś może mi pomóc?

 

 

 

 

__________________

*Temat przeniosłem z działu "Internet domowy" i doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

16 ODPOW. 16

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53593
  • 622

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

CS:GO i VPN na światłowodzie, czy da się tak zmniejszyć ping?


@Fade1224napisał(-a)

Witam posiadam Orange światłowód i na serwerach w csgo na Warszawie mam 30-40 pingu i słyszałem że przekierowują połączenie przez vpn i pingi są o wiele niższe czy ktoś może mi pomóc?


O ile chcesz Ping zmniejszyć?

bo stabilne 30 powinno wystarczyć, nie obniżysz raczej do 10, inna sprawa że płatny i dobry VPN kosztuje,

Można skorzystać z tego Najlepszy online VPN dla wzmocnienia ochrony | NordVPN


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22177
  • 181

CS:GO i VPN na światłowodzie, czy da się tak zmniejszyć ping?

@Fade1224

https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/Omini%C4%99cie-fatalnych-tras-do-serwer%C3%B3w-CS-GO-programem-...

 

W tym wątku była mowa o skutecznym VPN dedykowanym do gier. Możesz sprawdzić, ale rozwiązanie jest dość drogie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

CS:GO i VPN na światłowodzie, czy da się tak zmniejszyć ping?

a jeszcze lepiej z routerem Asusa na którym można odpalić klienta WTFast 🙂


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9938
  • 85

CS:GO i VPN na światłowodzie, czy da się tak zmniejszyć ping?

Cześć @Fade1224 

przesyłam kilka wskazówek jak zmniejszyć ping w CS:GO:

1) Uruchom ponownie router.

2) Użyj internetu kablowego.

3) Sprawdź aplikacje działające w tle- Inne aplikacje korzystające z internetu mogą wpłynąć na twoją grę. Spróbuj wyłączyć wszystkie programy, które korzystają z sieci, takie jak przeglądarka internetowa, klient poczty elektronicznej czy program do pobierania plików. Dzięki temu sieć będzie mniej obciążona, co powinno wpłynąć na twój ping.

4) Wyłącz program antywirusowy i zaporę sieciową- Może się zdarzyć, że za lagi i opóźnienia w CS:GO odpowiada program antywirusowy i zapora. Spróbuj wyłączyć to w ustawieniach oprogramowania antywirusowego i przetestuj ping w grze. Jeśli nic się nie zmieni, nie zapomnij ponownie włączyć antywirusa. 

5) Zmniejszenie liczby urządzeń podłączonych do sieci- Im więcej urządzeń jest podłączonych do sieci, tym większe obciążenie sieci. To może wpłynąć na twój ping

6) Wybór serwera z najniższym pingiem – Podczas gry w CSGO zawsze warto wybrać serwer z najniższym pingiem. Dzięki temu unikniesz opóźnień i będziesz miał lepszą kontrolę nad swoją postacią.

7) Korzystanie z VPN – Jeśli twoje połączenie z serwerem jest zbyt wolne, można spróbować korzystać z VPN. VPN może pomóc w poprawie twojego pinga poprzez zmniejszenie odległości między twoim komputerem a serwerem gry. 

Może te wskazówki coś pomogą. Jeślii nie przyniosą efektu to rozważ VPN Orange. Więcej informacji o VPN Orange w linku Orange VPN  Nie tylko dla graczy https://www.orange.pl/view/vpn

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

CS:GO i VPN na światłowodzie, czy da się tak zmniejszyć ping?

Jaki jest taki najtańszy?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22177
  • 181

CS:GO i VPN na światłowodzie, czy da się tak zmniejszyć ping?

Najtaniej jest bez VPN.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53593
  • 622

CS:GO i VPN na światłowodzie, czy da się tak zmniejszyć ping?

@Fade1224  zapytaj jaki jest skuteczny i najlepszy...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22177
  • 181

CS:GO i VPN na światłowodzie, czy da się tak zmniejszyć ping?


@Fade1224napisał(-a)

Jaki jest taki najtańszy?


Najpierw pytałeś o poprawienie tras do serwerów CS:GO a teraz pytasz jaki jest najtańszy VPN.

Jedno z drugim nie ma nic do rzeczy.

Poprawa tras z punktu A (w którym jesteś) do punktu B (gdzieś w internecie) jest czasami możliwa. Teoretycznie, gdybyśmy żyli w idealnym świecie to takiej możliwości by nie było: każdy pakiet znajdowałby sobie optymalną trasę z A do B sam. Ale świat jest jednak nieidealny i punkty styku między różnymi sieciami tworzącymi internet są skonfigurowane tak jak są. Końcowy użytkownik nie ma na to wpływu, dostawcy internetu i owszem - oni za to płacą.

Powiedzmy że trasa z A do B biegnie tak naokoło, że pakiet podróżuje przez 100 ms (czyli pokonuje odpowiednik 30000km). To dość dużo. Czy można to zmienić? Tak, jeżeli istnieje taki punkt C, że suma czasów na pokonanie odległości z A do C i z C do B będzie mniejsza niż te 100 ms. Jak to mogłoby być możliwe? Ano tak, że serwer w C jest blisko A i jest lepiej skomunikowany z B (niż A z B). Cały ruch jednak z A do B nie idzie przez C, bo C sobie za te lepsze ("krótsze")  łącza sam zapłacił i nie ma zamiaru udostępniać ich za darmo.

Jak widać, to czy opłaca się płacić C za usługę zależy od wielu czynników: przede wszystkim od tego czy faktycznie (A+C)+(C+B)< (A+B), jakkolwiek heretycko taki zapis wygląda. Bardzo często przy skorzystaniu z usługi C (tego typu usługi są określane VPN od Virtual Private Network) wcale nie zyskuje się na czasie połączenia, wręcz przeciwnie, zachodzi zupełnie normalna zależność trójkąta. Powodem jest to, że C niekoniecznie oferuje swoje łącza dla poprawy czasów. Jest wiele powodów dla których ludzie chcą korzystać z VPN i czasy wcale nie są najważniejszymi z nich. Dlatego pytanie o cenę VPN nie ma sensu w tym kontekście.

Po prostu sprawdź najpierw czy masz problem. Podziel się tym tutaj. Orange w końcu jakoś tam jest zainteresowany zbieraniem tych skarg i może (ale to jest bardzo duże może) kiedyś te trasy poprawi. Więc warto opisywać problem. Już nawet tylko z tego co napisałem powżej widać, ze istotną informacją jest lokalizacja w której problem występuje.

Czasem coś, co wygląda na problem z trasami może mieć przyczyny bardziej prozaiczne, wiec tym bardziej warto się podzielić.

Jeśli już problem jest i można domniemywać że chodzi o trasy, to trzeba przetestować kilka z tych oferowanych VPN. Wiele z nich oferuje możliwość darmowych testów. Ten etap jest absolutnie niezbędny, bo z tego że dany VPN spełnia nadzieje w jednej lokalizacji nie wynika że będzie je też spełniał w innej.

Dopiero na końcu można się zastanawiać nad ceną - czy aż tak bardzo zależy mi na tych 10 ms żeby płacić dodatkowo powiedzmy 100PLN miesięcznie, czy może raczej ograniczę granie do jednej godziny dziennie przez darmowy VPN. Tego niestety nie da się zrobić na podstawie opinii innych - trzeba przetestować.

Natomiast fajnie byłoby dowiedzieć się jak testy poszły.

 

Jedna uwaga na koniec: to co nazywane jest usługą "Orange VPN" nie ma z powyższym tekstem (ani z VPN) nic wspólnego, to jest tylko dodatkowo płatna usługa dostępna dla mobilnych abonentów chcących dysponować publicznym adresem IP. Bez jakiegokolwiek związku z tematem.