Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światłowód do gier


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

światłowód do gier

@pawel__b  Właśnie, zależy też od drugiej strony, dlatego wyobraź sobie co muszą czuć gracze którzy mają normalny internet jak netia albo są z innego kraju z dobrym netem i łączą się z graczem który ma zamuloną neostradę Orange (nie światłowód)  😄

 

Orange nie tylko szkodzi klientom ale również innym graczom we wspólnej rozgrywce.

 

@IamKovu  Może nie będzie tak źle. Nie gram w fife więc nie wiem, grałem w PES 19 ale po kilku meczach zrefundowałem bo opóźnienie po 1-2 sekundy z graczami z EU i nie dało się grać. Mam światłowód.

 

W fife może będzie lepiej. Jak nie zaryzykujesz to się nie przekonasz 😄 W najgorszym wypadku dołączysz do naszego grona osób których Orange zawiódł.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

światłowód do gier

W Polsce nie ma neutralności sieci w praktyce. Więc w usługach masowych każda dosłownie każda firma ma swoje za uszami.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 599
  • 1176
  • 2

światłowód do gier

@Banan9

Jesli ten kolega @IamKovu  twierdzi że jego rozgrywki to nie jest P2P to może mu działać ok...gdyby to były P2P to wychodziłyby wszelkie ułomności Orange związane np. z brakiem bezpośrednich stykow Orange z sieciami które są np. w PLIX (Equinix) czy Thinx a nawet TPIX bo jak wiemy to że jakiś operator jest w TPIX nie oznacza że wymienia tam ruch z Orange 😉

Pamiętajmy że sam światłowód niczego nie gwarantuje...nizsze pingi do wielu miejsc w sieci tak ale dużo zależy od polityki peering owej danego operatora bo ruch do pewnych sieci może się zamykać bardzo nieoptymalnie przez różne styki zagraniczne


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

światłowód do gier

Tak, jak wspominałem, w weekend będę testował Fife na swiatlowodzie od Orange w podobnej lokalizacji, więc myślę że łatwiej będzie podjąć decyzję. 

Czy ewentualnie FTTH od Tmobile jest dobrą alternatywą? Ciężko o jakieś opinie ze względu na to, że to dość świeża usługa. 

 

Mógłbym korzystać także z VPN, z tego co wiem powinno to dać lepsze rezultaty jeśli chodzi o połączenie w grach. Czy ktoś z Was testował taką konfigurację i mógłby się wypowiedzieć, jak to działa na dłuższą metę? 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 599
  • 1176
  • 2

światłowód do gier

@IamKovu 

 

potestuj ten światłowód od Orange w FiFa bo wiele osób czeka na takie testy...T-Mobile jest w PLIX (Equinix) ale wymienia tam ruch z innymi sieciami na zasadzie selective czyli nie ze wszystkimi, jest też w TPIX (Orange) i tam jest w open peeringu czyli z uczestnikami TPIX powinien wymieniać ruch bez ograniczeń, jest też w Thinx (Atman) i tam też ma open peering czyli generalnie z krajowymi operatorami i kablówkami powinien wymieniać ruch być może nawet lepiej niż Orange ale ponieważ na razie za mało wiadomo jak działa usługa T-Mobile to testuj co możesz!

W każdym razie wybór na pewno masz 🙂


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

światłowód do gier

Jak się nie boisz wszystkich pakietów wędrujących przez Frankfurt to bierz śmiało. A później zapraszamy ponownie na forum i kolejny temat "dlaczego pingi/lagi w Orange SA takie tragiczne". Dopóki Orange nie zmieni swojej polityki wymiany ruchu, pod żadnym pozorem nie polecam Orange do grania.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

światłowód do gier

@Czullo  Podobno serwery są we Frankfurcie więc nie powinno być tak źle... no chyba że Orange znów wszystkich zadziwi i pakiety będą robić wycieczki po europie zanim dotrą do serwera w Fifie 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

światłowód do gier

@Banan9dobrze pamiętam, że najpierw nie miałeś FTTH tylko ADSL/VDSL i narzekałeś, a mimo to zdecydowałeś się podpisać kolejna umowę?

@IamKovugrałem swego czasu więcej w FIFE 17 na PS4 i wszystko było spoko. Na PC w FIFE 18 tez grałem online bez problemów. Jak możesz to napisz jakie serwery są tak wykorzystywane w Fucie to puszczę pinga i sprawdzę trasy pakietów.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

światłowód do gier

@Sebastian1  To jakbyś lepiej pamiętał to byś wiedział że nie miałem wyboru i światłowód Orange było ''najmniejszym złem''. Mieszkam w takim miejscu gdzie ciężko o dobry internet, gdyby Hyperion nie padł to bym dalej u nich był i nie narzekał na gry online, przeszedłem do Orange z przymusu. Wszak lepszy taki internet niż jego brak. Gdybym nie mieszkał na parterze to nawet rozważyłbym radiówkę bo przekaźnik mam zaledwie 200m od mojego bloku.

 

Gdybym miał sensowny wybór to nigdy nie podpisałbym umowy z Orange bo o tym że to kiepska sieć do gier to wiedziałem już wiele lat temu.

 

Teraz mam alternatywę jaką jest T-Mobile więc nie ma szans bym podpisał kolejną umowę z Orange 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 599
  • 1176
  • 2

światłowód do gier

@IamKovu @Banan9

NNa pewno fajną możliwością byłoby wzięcie usługi T-Mobile na testy ale nie wiem czy jest taka możliwość...w sumie sam światłowód jest i tak z Orange więc fizyczna instalacja nie wiele się zmieni...moze poza urządzeniem końcowym i umową

T-Mobile ma tak jak pisałem, styki z wieloma sieciami w Polsce poprzez punkty wymiany ruchu czego Orange nie ma ale jest to ciągle nowość więc pewna niewiadoma choć to na tyle duży operator że też musi trzymać pewien poziom! 🙂