Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światłowód do gier


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

światłowód do gier

Witam,

We wrześniu kończę umowę z obecnym dostawcą, który nie wykorzystuje technologii FTTH. 

Obecnie w mojej lokalizacji (ok. Krakowa) mam do wyboru usługę FTTH orange oraz FTTH T-mobile.

Nie ukrywam, że internet ma służyć tak naprawdę głównie do grania online na PS4 (dokładniej fifa), a opinie o routingu Orange trochę mnie odstraszają. Jak obecnie wygląda sytuacja z działaniem FTTH Orange w moich okolicach? Czy ewentualnie FTTH Tmobile jest dobrą alternatywą jeśli internet będzie zakładany z myślą o graniu online? Dodam też, że koszty nie mają większego znaczenia, wykorzystywanie VPN także wchodzi w grę, więc proszę ewentualnie o opinie, jak sprawdza się FTTH od Orange przy wykorzystywaniu VPN. 

49 ODPOW. 49

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

światłowód do gier

Wg mnie najlepiej podpytaj sąsiadów lub osób w bliskiej okolicy. Na tym forum za kilka chwil przyleci wiele osób pokazujących jakie to Orange jest złe i niedobre, a sporo tych osób korzysta z NEO w innych regionach kraju.

Wg mnie najrozsądniej poszukać oferty bez lojalki. Kilka dni temu była dla klientów nju. Oficjalnie w Orange jej nie ma. W T-Mobile też jest mocno ukryta, więc i tu i tu praktycznie nie do wzięcia na dziś.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

światłowód do gier

Będę miał możliwość przetestowania FTTH od Orange na fifie w przybliżonej lokalizacji do mojej, może wtedy wybór będzie dla mnie oczywisty. Wbrew opiniom m.in. z tego forum, od znajomych z Krakowa zbieram raczej pozytywne opinie o światlowodzie Orange, natomiast jest on wykorzystywany raczej zwyczajnie, sporadycznie do gier Online - Ja potrzebuję stabilnego internetu tak naprawdę wyłącznie do fify. Czy w przypadku oferty biznesowej dla firm jest jakas różnica w działaniu, czy jest to 1:1 ta sama usługa? Dodam, że Europejskie serwery Fify są w okolicach Frankfurtu, a slyszalem ze Orange ma raczej dobre trasy do tej lokalizacji. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

światłowód do gier

To zależy jaką usługę dla firm bo są dwie: jeśli z funboxem, to jest to samo. Jeśli to biznes pakiet z routerem Zyxel, to inna usługa.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

światłowód do gier

A kiedy kończy Ci się umowa? Bo zwykle kolo września i października pojawiają się oferty "studenckie" w różnych firmach z krótszą umową lub bez lojalki. Choć rok temu w Orange posiadanie legitymacji studenckiej nie było sprawdzane.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

światłowód do gier

15. 09 kończy mi się umowa + Jestem studentem, więc to akurat nie problem.

 

Obecny operator gwarantuje stabilne połączenie, ale oczekuję czegoś lepszego. W domu rodzinnym potrafiłem wycisnąć lepsze połączenie w fifie na internecie radiowym niż u mojego obecnego dostawcy.

Poczekam jeszcze, może wypowie się ktoś z okolic Krakowa, a po samym teście też pewnie będę miał większe rozeznanie 😛

Czy wspomaganie się VPN ma sens na większą skalę? Bo również dla mnie byłoby to jakieś rozwiązanie. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

światłowód do gier

@Piotrekk85  Nikt nie przyleci i nie będzie nic pisał. Po prostu żeby znowu nie było że ktoś weźmie Orange i okaże się że jest niezadowolony. Sporo takich osób tutaj było już.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

światłowód do gier

Sporo jest zadowolonych. Badania satysfakcji robione przez ośrodki badania opinii pokazują różnice między ogólnopolskimi operatorami w granicach błędu statystycznego... A to jak usługa działa najlepiej sprawdzić na miejscu, lokalnie. Dla mnie najlepszy test to sprawdzenie nazw dostępnych sieci wi-fi - większość klientów ich nie zmienia.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

światłowód do gier

@IamKovu 

 

pamietaj ze FiFa to przede wszystkim rozgrywki P2P czyli jakosc rozgrywki czesto jest zalezna od osoby z ktorą grasz...od jakosci jego internetu 

Jakbys gral w gry od Valve to od razu bysmy Ci napisali ze Orange z polskimi serwerami Valve wymienia sie ruchem przez zagranice ale w przypadku FiFa moze to calkiem przyzwoicie dzialac


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

światłowód do gier

Głównie gram w tryb FutChampions, a tam już jest to połączenie z serwerami EA, a nie P2P. W Polsce łączymy się z serwerem, który znajduje się w okolicach Frankfurtu.

Tryb Division Rivals obecnie także działa na połączeniu przez serwery, więc tak naprawdę 2 najważniejsze tryby nie bazują na P2P.