Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód 300mb/s spada poniżej 100mb/s Pingi w grach/komunikatorach dochodza do 100-120


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Światłowód 300mb/s spada poniżej 100mb/s Pingi w grach/komunikatorach dochodza do 100-120

Od środy przeżywam piekło w związku z moim światłowodem od godziny około 16:00 do 0:00 nie da się z niego korzystać transfer drastycznie spada nawet do 10-20 mb/s ping skacze pomiędzy 70 - 120. Widziałem już milion wątków i dochodzę do wniosku że problem leży w routingu a konkretniej że przechodzi on przez frankfurt opentransit. Teraz nasuwa mi się pytanie co ja w ogóle mogę zrobić w tej sprawie? Złożyć reklamacje, wypowiedzieć umowe na podstawie dowodów z wyniku tracert, winmtr, speedtest? Pytanie kieruje bardziej do innych graczy którzy borykają się z tym problemem. Jak sobie radzicie? Jakiś VPN pozwalający ominąć ten routing, a może technik orange rozwiązał wasz problem? Dodam iż jestem z województwa zachodniopomorskiego i głównie zależy mi na dobrym pingu z serwerami lola/discorda. Może ktoś z okolicy podziela mój problem, zachęcam do dyskusji.

1 ODPOWIEDŹ 1
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód 300mb/s spada poniżej 100mb/s Pingi w grach/komunikatorach dochodza do 100-120

Niestety, Orange nic nie zrobi. Mają zapchane łącza i nie masz co sugerować się wypowiedziami pracowników, że mają redundancję pasma - nie mają, pełne obciążenie i brakuje - coraz więcej ludzi ma światłowód, a pasma jest tyle samo i raczej nie zanosi się na zmianę. Orange nie dba o routing, dostają odgórne założenia z centrali we Francji i 90% ruchu puszczają węzłem międzynarodowym Orange - OpenTransit który jest zapchany. Dlatego najlepiej zakupić VPN z peeringiem prywatnym w Orange - np. tak jak poleciłem Ci na PW i korzystać z niego.