Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

telewizja satelitarna Orange - czy jest wymagany internet??


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52635
  • 709

telewizja satelitarna Orange - czy jest wymagany internet??

@sebaswiderski na routerach innych niż Orange, usługa w technologii satelitarnej też będzie działała. Dekoder musi być od Orange, router już nie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 5
  • 0

telewizja satelitarna Orange - czy jest wymagany internet??

Ok Dziękuję za informacje. Pytając o skrętkę miałem na myśli połączenie np. rutera Funbox 2.0 z PC. Nie chodziło mi w tym pytaniu już o telewizję satelitarną. Czy w związku z tym Funbox 2.0 wymaga skrętki w takim przypadku czy skrętka nie jest wymagana i może być "nieskrętkowy" kabel RJ45.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52635
  • 709

telewizja satelitarna Orange - czy jest wymagany internet??

@MarcinZm ti link z artykułem, który powinien wyjaśnić Twoje wątpliwiści i uzyskasz pidstawowe informacje o połączeniu kabelkowym:

https://www.google.com/amp/s/www.komputronik.pl/informacje/jaki-kabel-sieciowy-kabel-do-internetu/am...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 5
  • 0

telewizja satelitarna Orange - czy jest wymagany internet??

Nie wyjaśnił, bo jeszcze raz zapytam, czy Funbox 2.0 wymaga przewodu skrętkowego czy nie? Ja wiem, że nowoczesne rutery nie mają już wymogu używania skrętek w ruterach i są w stanie się przełączać i działają zarówno ze skrętkami jak i przewodami "nieodwróconymi", ale czy Funbox 2.0 jest też taki?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52635
  • 709

telewizja satelitarna Orange - czy jest wymagany internet??

@MarcinZm skrętka, to przewód, w którym jest 8 przewodów, 4 pary skręconych ze sobą dwóch przewodów. 

Z takiego przewodu wykonujemy połaczenia przez wtyczkę RJ-45 skrosowane lub proste. 

Połączenie między routerem a dekoderem powinno być wykonane przewodem skrosowanym.

Przewody proste, bez skrosowania są używane najczęściej do połączenia między routerami.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53114
  • 616

telewizja satelitarna Orange - czy jest wymagany internet??

Pozwolę się sobie nie zgodzić. Połączenie dekoder-modem odbywa się przewodem "niekrosowym". Jedyny krosowy był przydzielany do modemów CellPipe daaawno temu i "na sztukę" dodawany do modemów Speedstream 5100 do DSL-a. Cały ruch w sieci za routerem Orange odbywa się z założenia przewodami  kategorii A-A bądź B-B (zależne od upodobania sieciowca)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53114
  • 616

telewizja satelitarna Orange - czy jest wymagany internet??

trzeba jeszcze zwrócić uwagę na klasę adresową LAN. Dekoder wymaga bramy (adres modemu) 192.168.1.1. Niektóre routery alternatywne mogą mieć 192.168.0.1 i wtedy nie zadziała


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52635
  • 709

telewizja satelitarna Orange - czy jest wymagany internet??

@agat13 wystarczy w routerze zmienić adres IP na 192.168.1.1 i już zadziała. Miałem u siebie kiedyś TV z YT, gdzie telewizor mógł działać tylko na bramie 192.168.2.1, a router Huawei miał IP bramy 192.168.8.1. Po zmianie bramy IP działało bez żadnych kłopotów.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53114
  • 616

telewizja satelitarna Orange - czy jest wymagany internet??

Ok, ale ostatnio spotkałem router LTE, który nie miał możliwości zmiany adresacji IP z DHCP (o ile dobrze pamiętam sprawę). Trzeba to weryfikować kupując sprzęt


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

telewizja satelitarna Orange - czy jest wymagany internet??

Ale Orange nie deklaruje wsparcia dla wszystkich routerów mobilnych w ofercie tv sat+net mobilny. Warto o tym pamiętać.