Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

"Pikseloza" na kanałach TVP...

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

"Pikseloza" na kanałach TVP...

Od kilku dni na kanałach TVP1 i TVP2, średnio co minutę, z obrazu na ok. sekundy się robi  "pikseloza" i wygląda to tak jak na zdjęciu.. na pozostałych kanałach jest wszystko ok. Też tak macie..?

 

xcc.jpg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

"Pikseloza" na kanałach TVP...

Kombinowałem wszystko po kolei, jednak pomógł dopiero restart modemu poprzez wyłączenie go z sieci i po jakimś czasie ponowne włączenie.

Dzięki @agat13  za podpowiedzi. Pozdrawiam.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

"Pikseloza" na kanałach TVP...

@jarmk Pikseloza to nieodwracalna utrata pakietów i nie może występować wybiórczo... Kanały te mogą mieć większe wymagania transmisyjne i dlatego tak się dzieje. Powiedz jak masz podłączony dekoder do modemu, jaką to usługa (IPTV czy sat)? Po kablu czy po wifi i jaki to dekoder i modem. Coś podpowiemy


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 81
  • 193
  • 2

"Pikseloza" na kanałach TVP...

To samo czasem dzieje się tez na ttv,  polsat, polsat comedy extra  na światłowodzie  600 Mb/s ( ONT + Fun Box 3.0) i dekoderze icu 100 (wifi) i iwu 200 (lan)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

"Pikseloza" na kanałach TVP...

@Krzysztof018a @jarmk Bez dokładnego rozeznania sprzętu i połączeń nic nie możemy powiedzieć. Większość problemów generuje sprzęt, sieć i czasem linia. Nie lubię wróżyć...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

"Pikseloza" na kanałach TVP...

@agat13 

Od lat Orange Love Światłowód. Dekoder Samsung ICU 100 + Fun Box 3.0. Połączenie kablem.

U mnie tak jak napisałem wybiórczo, pikseloza/klatkowanie - jak zwał tak zwał - tylko na tych dwóch kanałach, czyli TVP1 i TVP2, obraz żyleta, jednak co minute wskakuje takie coś jak na zdjęciu powyżej.

 

@Krzysztof018a 

U mnie na TTV  i Polst Comedy Extra jest ok.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

"Pikseloza" na kanałach TVP...

@jarmk Zestaw ok. Trzeba jednak zacząć od własnego podwórka, aby się nie okazało, że jakaś głupota wyjdzie w praniu. Zmień port na switchu w modemie do którego podłączony jest dekoder. Kabel łączący jest fabryczny i jeżeli nie, to znajdź jakiś na podmianę. Na testy. Warto jest zmienić też wejście HDMI na kolejne, jak i kabel HDMI na jakiś czas... Podpytam również jak stoją modem i dekoder-czy jeden na drugim? Sprawdź czy dekoder jest bardzo ciepły i jeśli oba stoją np. w szafce czy pomiędzy półkami regału/szafki, daj im troszkę luzu, aby wystygły. To może być z przegrzania. Oczywiście są to rady ogólne. Porządkowe, rzekłbym...Później warto zrobić reset modemu z poziomu menu, ale trzeba mieć wtedy ID i PIN usługi TV (przy protokole przekazania sprzętu była taka kartka z parametrami technicznymi), bo po ponownym uruchomieniu może tego wymagać proces instalacji. Jeśli te proste czynności nie pomogą, zostaje niestety wymiana dekodera poprzedzona zgłoszeniem usterki na infolinii.

Informuj na bieżąco jeśli sprawdzisz to, o czym napisałem (być może już część zrobiłeś sam)


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

"Pikseloza" na kanałach TVP...

Kombinowałem wszystko po kolei, jednak pomógł dopiero restart modemu poprzez wyłączenie go z sieci i po jakimś czasie ponowne włączenie.

Dzięki @agat13  za podpowiedzi. Pozdrawiam.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

"Pikseloza" na kanałach TVP...

@jarmk mógł to być jednorazowy zwis, ale też objaw przegrzania modemu. Jeśli kolejny raz to się zadzieje, to rozważ wymianę, bo sam się nie naprawi


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 33
  • 0

"Pikseloza" na kanałach TVP...

witam ja też miałem takie objawy w tym samym czasie to nie wina dekodera prawdę mówiąc to błąd w oprogramowaniu w orange to samo było w tamtym roku ok kwietnia z canal + plus zgłosiłem na infolinii i nic nie mogli pomóc po aktualizacji oprogramowania w maju wszystko doszło do normy więc to nie dekoder ., u mnie przeszło wczoraj i jednocześnie widziałem że coś zmieniali z logami programów w menu pewnie coś poprawili , ale jeszcze mam problem np. 6 HD polsatu czasem przeleci .Więc nie jest to wina dekodera ale oprogramowania , słyszałem że na dniach mają dać aktualizację ponieważ mają być jakieś dodatkowe ustawienia w modemie samsunga .