Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

nowy dekoder 4K multi


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 85
  • 289
  • 0

nowy dekoder 4K multi

https://www.youtube.com/watch?v=KxgyFajhoZw

Orange Ekspert omawia nowy dekoder w tym filmiku. Przy okazji pochwalę się, że go zamówiłem i chyba jutro otrzymam. Wprawdzie mam ICU100 z dyskiem, ale dysk co jakiś czas zapełniałem, a filmów nie oglądałem. Za to na ostatnich MŚ w piłce przy podpiętym dysku dekoder Samsung nie wyrabiał i robiły się przycinki transmisji w 4K. Tak więc sprawdzę nowe pudełko, choć telewizji prawie nie oglądam.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 85
  • 289
  • 0

nowy dekoder 4K multi

jestem świeżo po testach i wnioski. HDMI-CEC działa tak, że pilotem dekodera włączyłem resztę sprzętu, ale regulacja głośności działa z opóźnieniem i jeden klik to jak chyba 10 pilotem tv lub amplitunera. W ustawieniach są wymienione kodeki: DD, DD+, Dolby Atmos dla DD+. Telewizja włącza się bardzo szybko, paski w kanałach info lecą płynnie. Pilot LG nie dał rady sterować dekoderem. W pilocie dekodera trochę trzeba przyzwyczaić się do braku zaokrąglenia krawędzi od strony przycisków, działa on radiowo. Szkoda, że nie działa już poprzedni dekoder, bo bym je porównał. Nie oglądam prawie telewizji, więc teraz jak przyglądam się dobrze obrazowi, to odnoszę wrażenie że było lepiej :). Działa włączanie, wyłączanie dekodera google asystentem. Jak ktoś może teraz włączyć Eleven 1 lub 2 to niech napisze czy z metra na dużym ekranie tak brzydko wygląda murawa gdy kamera jest w oddali na całe boisko. U mnie to pikseloza


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 504
  • 2086
  • 4

nowy dekoder 4K multi

Może mi ktoś powiedzieć ile realnie ten dekoder ma pamięci na aplikacje dla użytkownika?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 85
  • 289
  • 0

nowy dekoder 4K multi

w ustawieniach w zakładce pamięć pokazuje "wewnętrzna pamięć współdzielona" całkowita pojemność 12 GB. Przy okazji poprawię moje spostrzeżenia. Działają piloty np. od telewizora LG skonfigurowane pod dekodery Orange. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 504
  • 2086
  • 4

nowy dekoder 4K multi

Dzięki bo w specyfikacji podają 32GB ale wiedziałem że to nieprawda. 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18485
  • 52928
  • 716

nowy dekoder 4K multi

Ostatnio też się spotkałem, że w większości urządzeń podawana jest całkowita pamięć, a nie ma informacji ile przydzielone jest na system.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 504
  • 2086
  • 4

nowy dekoder 4K multi

Niestety dotyczy to każdego urządzenia które obecmie kupujemy.....


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 35
  • 0

nowy dekoder 4K multi

Hej, czyli rozumiem, że wybierając ten model dekodera, trzeba się liczyć z opóźnieniem transmisji względem czasu rzeczywistego ? (Np względem tv sat?)


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22224
  • 183

nowy dekoder 4K multi


@rolnapisał(-a)

Hej, czyli rozumiem, że wybierając ten model dekodera, trzeba się liczyć z opóźnieniem transmisji względem czasu rzeczywistego ? (Np względem tv sat?)


Niejaki Einstein dowiódł że nie ma czegoś takiego jak czas absolutny.

Transmisje zawsze zajmują jakiś czas.

W przypadku IP TV od Orange mogę zaświadczyć co następuje.

W stosunku do sygnału naziemnego, sygnał do dekoderów IP TV w protokole multicast dociera z minimalnym, ledwie zauważalnym opóźnieniem a sygnał dosyłany protokołem unicast do dekodera 4k Stream dociera ze znacznym opóźnieniem dwudziestu kilku sekund.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 504
  • 2086
  • 4

nowy dekoder 4K multi

To normalne, kanały iptv w orange działają na podobnej zasadzie co kanały live w serwisach streamingowych jeśli ktoś nie bawi się w zakłady bukmacherskie albo nie ma głośnego sąsiada który ogląda ten sam mecz i krzyknie gol 24 sekundy  wcześniej to takie opóźnienie jest bez znaczenia.