Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

icu100 po wifi


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

icu100 po wifi

ma ktos moze wiecej niz dwa dekodery icu100 podlaczone po wifi? jezeli tak, to jak to wszystko dziala?
interesuje mnie np czy bezposrednio sa polaczone z funboxem czy np przez smart wifi box

6 ODPOW. 6

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

icu100 po wifi

@PARANOJACześć. Generalnie da się podłączyć dwa. Natomiast rekomendujemy tylko jeden przez WiFi.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

icu100 po wifi

Przez WiFi + extender też się da. Pytanie jak to płynnie by chodziło? Przy dwóch dekoderach i innych urządzeniach WiFi może być przeciążone. Osobiście starałbym się podłączyć po kabelku. Zawsze przez kabelek stabilniej działa niż przez WiFi.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

icu100 po wifi

Uporządkujmy...po wi-fi, przy codziennym, zwykłym użytkowaniu wszystko będzie działało bez żadnych problemów. Testowałem. Dekodery pobierają tylko dane o uprawnieniach i info tv. Schody zaczynają się wtedy, gdy na obu dekoderach zaczynamy oglądać filmy z wypożyczalni. Wyskakują błędy połączenia, wiesza się przesył sygnału. Wtedy pomaga podpięcie najdalszego po kablu. U mnie próbowałem to na vdsl do 80 mb. Nie wiem jak by to działało na światełku...

 

W Wawie, na Alejach jest kącik technologiczny. Można by podsunąć komuś z OPL, żeby pobawili się z taką konfiguracją. Było by to miarodajne...

Anonim

Nie dotyczy

icu100 po wifi


@PARANOJAnapisał(-a)

ma ktos moze wiecej niz dwa dekodery icu100 podlaczone po wifi? jezeli tak, to jak to wszystko dziala?
interesuje mnie np czy bezposrednio sa polaczone z funboxem czy np przez smart wifi box


Jaki masz FunBox (model), jeśli FunBox 3.0, to 2 dekodery spokojnie po wi-fi zestawisz, trzeci bym po kablu lan spiął z FunBox, jeśli mus po wi-fi, to nie ładuj wszystkich dekoderów w 2,4Ghz czy 5GHz, odległy dekoder można wesprzeć smart wi-fi box od Orange, jeśli masz światłowód to nie powinno być problemów.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

icu100 po wifi

Chyba trzeba będzie się podpierać SWF przy 2 kolejnych dekoderach A z tego co piszecie Max dac 2 po wifi. J3st to domek jednopietrowy.

A jak jest faktycznie z obciążeniem łączą przy równoczesnym korzystaniu z 4 dekoderow? Chodzi o zwykle oglądanie bez vod.

Net 300Mb/s.


Pracuję w Orange
  • 38
  • 116
  • 1

icu100 po wifi

 

Ja przez kilka dni testowałem na Wi-Fi kombinacje FunBox2.0 z 2 x ICU100 + 1x IWU200, czy też w rożnych wariantach podłączenia przez Wi-Fi i Ethernet.

W tym czasie nie stwierdziłem by były problemy z działaniem.


Wszytko jednak zależy jak jest zestawione połączenie Wi-Fi, od jakości sygnału (musi być naprawdę dobra), a to determinują miedzy inny szeroko pojęte warunki lokalne (ilość zakłuceń od innych sieci bezprzewodowych, pozostałych sprzętów domowych, przeszkody w postaci ścian, czy też propagacja sygnału przy różnych odległościach od punktu dostępowego i innych urządzeń w sieci bezprzewodowej itp.).

 

Jenak docelowo najlepiej podłączać urządzenia stacjonarne na Ethernecie, zawsze wtedy mamy pewność, że sieć będzie mieć odpowiednią wydajnosć.