Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 18
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

EPG. Dwie rzeczy tu mi się jeszcze nie podobają.

1. Chodzę sobie strzałkami góra - dół między kanałami. Potem na jakimś kanale przechodzę strzałką w prawo do kolejnej pozycji (leżącą poza bieżącą linią czasu). Naciśnięcie OK pokazuje mi opis (i dobrze), ale już nie można nacisnąć ponownie OK, żeby przełączyć na ten kanał, bo pozycja Oglądaj jest nieaktywna. Trzeba albo wyjść z opisu, cofnąć się do linii czasu, a potem dwa razy nacisnąć OK. Albo zapamiętać numer kanału, wyjść z EPG i wybrać numer kanału.

2. Jeśli kanał nie ma opisu programu (jak np. ostatnio Festival 4K), to można sobie w EPG dowolną liczbę razy naciskać OK. Nie przełączy się za pomocą EPG na ten kanał.

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 18
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

EPG. Kolejna rzecz. W przypadku kanałów FilmBox nawet jeśli jest się na bieżącej linii czasu, to po kliknięciu w pozycję można zobaczyć opis, ale Oglądaj jest nieaktywne. Nie można kliknąć OK by przełączyć na ten program.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 7
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

SuTo napisał(-a):

Zaplanowałem wczoraj nagrywanie dwóch odcinków serialu na jednym kanale. Jednocześnie oglądałem program na innym kanale. Po nagraniach nie ma śladu w PVR. Za to w EPG, jeśli spojrzeć na wczorajszy program, to zaznaczone jest że w/w odcinki mają być nagrywane.


Hej, sprawdź w "Dla dorosłych" - standardowo, jeśli program ma ograniczenie wiekowe z czerwonym kluczykiem, to wpada do zupełnie innego folderu 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 18
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie


leszekczarny napisał(-a):
SuTo napisał(-a):

Zaplanowałem wczoraj nagrywanie dwóch odcinków serialu na jednym kanale. Jednocześnie oglądałem program na innym kanale. Po nagraniach nie ma śladu w PVR. Za to w EPG, jeśli spojrzeć na wczorajszy program, to zaznaczone jest że w/w odcinki mają być nagrywane.


Hej, sprawdź w "Dla dorosłych" - standardowo, jeśli program ma ograniczenie wiekowe z czerwonym kluczykiem, to wpada do zupełnie innego folderu 🙂


Dzięki. Nie pamiętam, czy serial ma ograniczenie wiekowe, ale faktycznie odcinki tam były. Ale żeby było śmieszniej były powtórki pojedynczych odcinków, które też nagrywałem i jeden trafił do ogólnego folderu, a drugi do folderu dla dorosłych.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Do kontenera "Dla dorosłych" wpada chyba wszystko co ma jakąkolwiek kategorię wiekową. Ostatnio nagrałem film z kategorią chyba PG12 i też tam wylądował 😉

U mnie jedynie materiały z kanałów typu Discovery czy BBC Earth lądują w głównym kontenerze.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 18
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Funkcja TimeShift nie działa tak, jak moim zdaniem powinna. Winno być tak, że od momentu przełączenia na dany kanał, jest on zapisywany na dysku, tak żeby ciągle dostępne było od bieżącej chwili, w której zachce się skorzystać z cofania, godzina, dwie, czy trzy wstecz programu. I to ciągle. Tymczasem wygląda na to, że z chwilą skorzystania z TS, znika wszystko, co było do momentu, do którego cofnęło się program.

Niedawno skorzystałem z TS, cofnąłem program kilkanaście minut wstecz. Oglądam i nagle na urządzeniu pokazała się pauza. Naciskam Play, nic. Naciskam pauzę i Play. Nic. Naciskam przewijanie do przodu. Nic. Naciskam przewijanie do tyłu, przewinęło się dokładnie do momentu, do którego przewinąłem wcześniej, po czym po odtworzeniu zatrzymało się dokładnie w tym samym miejscu, co poprzednio. Nacisnąłem Stop, myśląc, że przewinę raz jeszcze. Okazało się, do przewijana już nic nie ma. Bufor zniknął.

Wygląda na to, że trzeba planować nagrywanie danej pozycji programu, bo TS nic nie daje. Nagrywanie w trakcie trwania programu, też nic nie daje, bo nagrywa od momentu podjęcia decyzji, a nie od początku danej pozycji.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Witam wszystkich, to mój pierwszy post.

Opisywana przez Ciebie oczekiwana funkcja to tzw. permanent timeshift. Ogromnym minusem tego rozwiązania jest ciągła praca dysku. Popularniejsze ( i IMHO lepsze) jest rozwiązanie zastosowane w dekoderze.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 30
  • 21
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Jak wyłączyć uspcaling do 4K? na telewizorze FHD obraz ujdzie (choć jest gorszy niż w Vectrze), na telewizorze UHD jakość obrazu jest tragiczna, nie znalazłem ustawienia umożliwiającego zmniejszenie rozdzielczości wyjściowej, żeby upscaling nie rujnował obrazu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 7
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Naciśnij na pilocie od dekodera kombinację: D + C + D (niebieski, żółty, niebieski).

Tam sobie możesz pozmieniać rozdzielczość.


Pracuję w Orange
  • 47
  • 26
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie


SuTo napisał(-a):

Funkcja TimeShift nie działa tak, jak moim zdaniem powinna. Winno być tak, że od momentu przełączenia na dany kanał, jest on zapisywany na dysku, tak żeby ciągle dostępne było od bieżącej chwili, w której zachce się skorzystać z cofania, godzina, dwie, czy trzy wstecz programu. I to ciągle.


W obecnym rozwiązaniu funkcja Time Shift pozwala na zapisanie ok 60 min programu.

Tak jak pisał @Sierekj inna realizacja wymagałaby ciągłej pracy dysku. POD WARUNKIEM, ŻE MASZ DYSK Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Tak żeby uporządkować terminologię:

Time control      Funkcja pozwalająca na cofnięcie oglądanego programu  realizowana z użyciem dysku twardego podłączonego do STB (wewnętrzny dla UHD / zewnętrzny dla WHD i ICU).  Aktywacja  trybu następuje automatyczna po 10 sek po przełączeniu kanału.

Time shift           Funkcja pozwalająca na zatrzymanie oglądanego programu (aktywacja trybu przy użyciu przycisku pauza) i cofania audycji telewizyjnych podczas ich nadawania realizowana z użyciem wewnętrznej pamięci flash STB (1,5GB co pozawala na 10 – 60 min live w zależności od nadawanego pasma).

W ICU100 jest Time Shift

 

W innym wątku pisałem o funkcjonalności nPVR - która jest wdrażana w tej czy innej formie w szeroko pojętej Grupie Orange (Hiszpania, Rumunia). Skoro nPVR jest wdrażany TAM , to nie jest wykluczone, że zawita także do Polski.