Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 5
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Po zakończeniu umowy cena wzrasta o 10 zł Więc jest praktycznie stała.... A co do regulacji ? Możesz coś więcej powiedzieć ? Bo jak miałbym zostać z tą ofertą na dłużej, to może warto jest zamówić internet 500 Mb droższy o 10 zł.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

 @Seba_007

Trzeba mieć jeszcze na czym te 500 Mb wyciągnąć... 🙂

Dla przykładu ja wziąłem internet 100 Mb, a i tak na moim laptopie wyciągam max 45 Mb ze względu na starą kartę sieciową.. Natomiast na komórce Samsungu Galaxy S9+ mam prędkość non stop 115 Mb.

 

A jeśli chodzi o kablówkę, to gdybym miał możliwość, to też wybrałbym UPS.. ale jeśli do bloku pociągnięta była tylko przez 25 lat kablówka od Multimedii, a od trzech miesięcy Orange, to nie ma w czym wybierać..

Przez 13 lat miałem n-kę, potem nc+, ale po remoncie mieszkania musiałem zrezygnować z satelity i wziąłem tylko dostępną Multimedie na starych, kilkudziesięcioletnich koncentrykach, którą miałem 1,5 roku, a w niej porażka pod każdym względem..

Porównując Multimedia & nc+ to dwa światy...

 

Także biorąc teraz Orange to i tak jestem na razie zadowolony z jakości i jeśli poprawią soft dekoderów do uwag o których piszą tu w postach użytkownicy, to będzie extra... 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 5
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

W Orange mam 300 Mb i na Funbox 3 spokojnie na wifi mam 320 Mb więc karta sieciowa nie jest problemem.   Pewnie i 500 Mb powinno pójść. Z drugiej strony w tej chwili 500 Mb do niczego nie jest mi potrzebne.... Ale za jakiś czas jak promocje będą gorsze to mogę żałować 10 zł to nie majątek.  A co do multimedii..... Pod moim adresem mam dostępną Multimedię z infrastrukturą gdzie oferują Internet max 120 Mb, Netię ze światłowodem 900Mb, UPC Internet max 500Mb i Orange 1Gb. I UPC na chwilkę obecną ma najbardziej kompletną ofertę. Netia konkuruje ceną za 40 zł 150 Mb i pakiet ok 90 kanałów + 4 miesiące gratis.  Dobrze mieć wybór 😀Ale multimedii nie brałem pod uwagę przy zmianie operatora, bo jest zacofany technologicznie. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 46
  • 47
  • 1

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Po niecałych 2 tygodniach użytkowania spisałem sobie kilka punktów, w większości były pewnie już wspominane:

1. Brak trybu eco.
2. Brak kodowania przycisku wlaczenia/wyłączenia TV dla telewizorów innych niż Samsung
3. Problem z podwójnym zaznaczaniem kanałów ulubionych m.in. dla kanału Stopklatka i HBO
4. Przy zapisanej audycji poprzez przycisk pause wejście do programu TV lub do menu powoduje powrót do telewizji na żywo.
5. Znikające menu podczas przewijania-nie widać paska z czasem nagrania i ile przewinelismy
6. Ciągła praca dysku
7. Brak możliwości nagrania serii-konieczne ustawianie nagrania "manualnie"
8. Po wejściu do menu lub EPG zapis do bufora zaczyna się od nowa-nie można cofnąć programu, jeżeli oglądamy z zapisu wejście do menu lub programu TV powoduje przejście do tv na żywo
9. Brak możliwości przewijania strzałkami np. o 30 sekund

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 8
  • 1

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Jak dla mnie błędy to:

1. Po ponownym "twardym" uruchomieniu nie ma głosu... Trzeba wyłączyć dekoder czerwonym guzikiem i włączyć. Wtedy dopiero pojawia się głos.

2. Brak napisów do filmów na dysku twardym. Tyczy się to dysku podlaczonego bezpośrednio jak i dysku podlaczonego do Funbox 3.0.

3. Dysk do nagrywania co jakiś czas nie jest rozpoznawalny przez dekoder. Po twardym restarcie zwykle zaczyna działać.

4. Po dłuższym czasie nie korzystania z dekodera np po powrocie z pracy, dekoder nie wyświetla obrazu. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Oprócz uwag, które opisałem wcześniej dorzucam kolejną:

- po obejrzeniu nagranego programu i wyjściu do normalnego oglądania telewizji dekoder nie wyświetla obrazu, jest tylko główne menu, a pod nim ciemne tło.. dzieje się tak prawie za każdym razem, pomaga tylko odłączenie dekodera na chwilę z sieci.

 

My tak piszemy i piszemy, a ciekawe czy ktoś to czyta i coś z tym robi... mam na myśli pracę nad kolejną aktualizacją w celu wyeliminowania błędów i poprawy jakości softu dekodera...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Też tak miałem że czasami brakowało obrazu (czarny ekran) a głos był. Zmieniłem kabel HDMI na lepszy i już nie mam tego problemu.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Kabel mam porządny, oryginalny, lepszy od tego, który dostałem z dekoderem.

U mnie nie ma ani głosu, ani obrazu po obejrzeniu i wyjściu z nagrań.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie

Czasami po zakończeniu odtwarzania nagrania mam obraz w poglądzie taki mały w górnym lewym rogu, jak przełączę kanał to się naprawi. Myślę że prawie każdy soft ma jakieś błędy , zależy to od rozparcelowania danych w pamięci dekodera.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie


@jarmknapisał(-a)
My tak piszemy i piszemy, a ciekawe czy ktoś to czyta i coś z tym robi... mam na myśli pracę nad kolejną aktualizacją w celu wyeliminowania błędów i poprawy jakości softu dekodera...

Mogę Cię zapewnić, że prace nad aktualizacjami cały czas trwają. Nie wszystko da się wprowadzić od razu, niektóre rzeczy wymagają trochę więcej czasu, ale zespół od dekoderów na mało pracy narzekać nie może 😉
To samo z uwagami na forum, są czytane i przekazywane gdzie trzeba. Uczestnicy III Zlotu NO mieli okazję zobaczyć naszą wewnętrzną platformę komunikacyjną na której są m.in zgłaszane uwagi i propozycje poprawy usług. Jednym z tematów jest również rozwój ICU100, gdzie są wklejone posty między innymi z tego tematu.