Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wada dekodera 4K?

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Wada dekodera 4K?

Mam dekoder 4K jako drugi do muliroomu. Jest w miejsce IWU200. Od pewnego czasu zauważyłem, ze na coraz większej ilości programów na ekranie widoczny jest dialog, czyli to co mówią wyświetla się na ekranie. Zaczyna to być denerwujące. Nie znalazłem opcji aby to wyłączyć. Może źle szukałem albo to jest wada tego konkretnego dekodera?.

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Wada dekodera 4K?

Dziękuję za pomoc. W ustawieniach znalazłem opcję „ułatwienie dostępu” - „napisy” - „wyświetlanie” - i wyłączyłem. Na razie ich nie ma. Z drugiej strony, jeżeli to tak ma działać jak mi działało to słabo opracowana opcja. Pozdrawiam.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Wada dekodera 4K?

@JerzyMarian1 U siebie w dekoderze znalazłem opcję lektora (oczywiście działającą w tych programach, które jej wymagają) Ja z niej nie korzystam i sądzę, że u Ciebie owa opcja się uaktywniła w sposób niewyjaśniony. Z defaultu jest wyłączona, więc jeśli nie znajdziesz tego w menu, proponuję przywrócić ustawienia fabryczne i cokolwiek się włączyło czy uruchomiło na podstawie samoaktywacji i błędu w sofcie.

Dekoder Sagemcom IWU 200 | Orange Polska punkt 7

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Wada dekodera 4K?

@JerzyMarian1 jak rozumiem to chodzi Ci o dekoder 4K Stream?, musisz poszukać w menu dekodera funkcji ułatwień dla osób niedosłyszących, takich jak napisy czy dialogi (w różnych urządzeniach różnie się to nazywa). Czasami sami nadawcy poszczególnych kanałów oferują te funkcje (w niektórych przypadkach można je wyłączyć z poziomu paska informacyjnego na danym kanale). 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Wada dekodera 4K?

Dziękuję za pomoc. W ustawieniach znalazłem opcję „ułatwienie dostępu” - „napisy” - „wyświetlanie” - i wyłączyłem. Na razie ich nie ma. Z drugiej strony, jeżeli to tak ma działać jak mi działało to słabo opracowana opcja. Pozdrawiam.