Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

WHD80 ustawienia SAT

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 30
  • 0

WHD80 ustawienia SAT

Witam,

mam dekoder WHD80. Chciałem podłączyć go pod talerz (został mi po cyfrowym polsacie) i kabel antenowy podłączyłem do dekodera, ale w samym dekoderze nie mam żadnych ustawień do SAT? Widziałem w necie, że ludzie mają takie ustawienia. 

Czy jednak mój dekoder nie jest do tego przystosowany? Jakość TV przez neta jest słaba - ciągle się podwiesza itd... Z góry dziękuje za pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

WHD80 ustawienia SAT

@karwek jak jest zaprogramowany na IP TV, to wejście SAT jest wyłączone programowo i użytkownik nie aktywuje tego bez ingerencji w soft. Tego nie można robić, bo dekoder nie jest Twoją własnością, tylko dzierżawiony od Orange. Po zakończeniu umowy trzeba go zdać.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

WHD80 ustawienia SAT

@karwek ten dekoder poza abonamentem nie będzie działał w TV SAT. Jest on programowany z automatu i jeśli nie jest przypisany do oferty, to nie da się go zaprogramować. Chyba, że samodzielnie wygrasz odpowiedni soft, ale to już dla zaawansowanych.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 30
  • 0

WHD80 ustawienia SAT

ja mam abonament. Dekoder działa po wifi aktualnie, ale myślałem że po SAT będzie to chodziło lepiej i nie będzie obciążało neta. Chyba, że jestem w błędzie?

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

WHD80 ustawienia SAT

@karwek jak jest zaprogramowany na IP TV, to wejście SAT jest wyłączone programowo i użytkownik nie aktywuje tego bez ingerencji w soft. Tego nie można robić, bo dekoder nie jest Twoją własnością, tylko dzierżawiony od Orange. Po zakończeniu umowy trzeba go zdać.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 30
  • 0

WHD80 ustawienia SAT

Dziękuję. Teraz wszystko jest jasne. 

Czy mogę w salonie poprosić o urządzenie, na którym będę odbierał TV po SAT, żeby nie obciążać neta (neostrada do 80Mbit)?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

WHD80 ustawienia SAT

@karwek  nie ma problemu, aby zmienić technologię odbioru. IPTV zabiera około 8Mb/sek z Neostady. Zależy jak masz zsynchronizowany modem, to dużo, albo nie.. Dla synchro na poziomie 50-60Mb nie warto zmieniać. Napisz jaka masz synchro, podpowiemy. 

Dla tego dekodera autoryzacja jest na karcie. Przy instalacji dekoder ściąga odpowiednie oprogramowanie zależnie od karty ( dla sat inne dla IPTV inne) i sam tego nie zmienisz. Ile zostało Ci do końca umowy? 

Masz świadomość, że nowa SAT nedzie już  z Canal+? Orange nie instaluje już swojej Platformy SAT i tych dekoderów


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

WHD80 ustawienia SAT


@karweknapisał(-a)

Dziękuję. Teraz wszystko jest jasne. 

Czy mogę w salonie poprosić o urządzenie, na którym będę odbierał TV po SAT, żeby nie obciążać neta (neostrada do 80Mbit)?


@karwek  właśnie dowiedziałem się z pewnego źródła że jeżeli posiadasz neo do 80Mb/s to nie otrzymasz tv w technologii sat, gdyż ta technologia jest dostępna dla prędkości neo do 10Mb/s. W Twoim przypadku  usługa tv będzie realizowana tylko w technologii IPTV.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 30
  • 0

WHD80 ustawienia SAT

@agat13 Jak to sprawdzić? 


Napisz jaka masz synchro, podpowiemy. 

@slav72 Dzięki za potwierdzenie tematu.

 

Ogólnie to moje łącze osiąga ~55Mb/s. FB 2.0 jak dla mnie to porażka, zrywa mi neta po WiFi mimo iż pokazuje zasięg. Mam aktualnie podłączony pod niego dekoder WHD80 i Iwu 200 - obydwa są po WiFi.

Jutro idę do salonu zareklamować FB i WHD80 (te pierwszy opisałem, ten drugi się zawiesza - często jest tylko obraz bez dźwięku lub brak obrazu i dźwięku).

 

Tak czy siak, to dzięki za super szybkie odpowiedzi.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

WHD80 ustawienia SAT

@karwek dwa dekodery po WiFi, to sporo. Lepiej, jak by były podłączone po kabelku lub przynajmniej jeden. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 30
  • 0

WHD80 ustawienia SAT

Wiem, wiem. Ale niestety taka infrastruktura w domu. Do tego jeszcze piętro dochodzi, a ciągnąć kabli nie mam jak, żona by mnie zabiła 😅