Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z sygnalem IWU200


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Problem z sygnalem IWU200

Witam.

Jest problem z sygnałem dekodera IWU200

co parę chwil potrafi wyświetlić czarny obraz na tv ( nowy Smart tv samsung) lub wywalić całkowity brak sygnału i połączenia z tv oraz popiskiwać jakby w dekoderze coś się sprzęgło.

Dekoder już raz wymieniony w Orange.

Objawy te same przez WiFi I RJ45 i przy 3 różnych kablach hdmi ( test podłączeń tv zaleca za każdym razem wymianę kabla - te same kable nie mają żadnych problemów z innymi niż IWU200 urządzeniami).

Co można z tym zrobić bo na moje wyczucie jest to problem z gniazdami hdmi w tych dekoderach.

Ps - moja mama ma dokładnie taki sam problem u siebie w domu.

3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12931
  • 53137
  • 617

Problem z sygnalem IWU200

@PiotrekB2  zrób diagnostykę na kanale 998. Zdalnie trudno będzie coś podpowiedzieć... Nie wiadomo czy to problem pomiędzy modemem a dekoderem, czy dekoder emocji, a tv... 

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Problem z sygnalem IWU200

Mam podejrzenie na 95% problemu gniazda hdmi w tym modelu dekodera - u mnie 2 szt zachowywały się tak samo i u jeszcze jednej osoby 2 dekodery i dokładnie ten sam problem.

Pociągnięcie sygnału z modemu po kablu też go nie rozwiązuje.

A przy zanikach sygnału popiskuje dekoder a nie modem.

Jak na razie orange nie widzi problemu z tymi dekoderami, ew ich technicy zalecają tylko wymianę na Samsunga i tyle.

Ale ok sprawdzę jesteszcze tak jak sugerujesz.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12931
  • 53137
  • 617

Problem z sygnalem IWU200

@PiotrekB2  z faktami trudno polemizować. Warto zerknąć na numer partii tego i poprzedniego dekodera. Może wymienić w innym salonie?