Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

WHD 80 - czułe przyciski pilota oraz utrudnienie z wejściem do menu dekodera


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 15
  • 1

WHD 80 - czułe przyciski pilota oraz utrudnienie z wejściem do menu dekodera

Od niedawna posiadam usługę TV w Orange wraz z dekoderem WHD80. Jeden raz dekoder musiałem wymienić ponieważ aktualizacja nie pobrała się prawidłowo co było skutkiem uszkodzenia się jego. Po wymianie dekodera na nowy nadal pojawiają się następujące usterki, które również były w poprzednim sprzęcie: - pilot jest bardzo czuły po wybraniu np. cyfry 1 wbijają się dwie jedynki i wskakuje kanał 11 - jest utrudnione wejście w menu dekodera za pomocą przycisku na pilocie oznaczonego domkiem Czy jest na to jakieś rozwiązanie?
16 ODPOW. 16

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

WHD 80 - czułe przyciski pilota oraz utrudnienie z wejściem do menu dekodera

Mam podobnie, ale czasem jest wręcz odwrotnie, dekoder nie reaguje na komendy ... robię wtedy tradycyjny restart 😉 odłączam zasilanie na kilka sekund.

Anonim

Nie dotyczy

WHD 80 - czułe przyciski pilota oraz utrudnienie z wejściem do menu dekodera

Cóż.....nie jest to jakiś markowy sprzęt wielkich producentów tylko dekodery produkowane po najniższej cenie w Chinach i raczej tutaj nic nie poradzimy. Ja osobiście uważam że klient powinien mieć możliwość wyboru sprzętu w tej ofercie orange, by za dopłatą mógł dopbrać jakiś lepszy dekoder, np. Samsunga, etc.....ale.......


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

WHD 80 - czułe przyciski pilota oraz utrudnienie z wejściem do menu dekodera

Jeśli już by był wybór to także z opcją dedykowany dysk zewnętrzny/ bez dysku ... a skoro wybor nie ma to klient (użytkownik) ma prawo ponarzekać... może decydenci przemyślą, zmienią ofertę sprzętową.


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

WHD 80 - czułe przyciski pilota oraz utrudnienie z wejściem do menu dekodera

Pilot do wymiany, nie powinno tak być chociaż wiem z doświadczenia że trafiają się taki.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 15
  • 1

WHD 80 - czułe przyciski pilota oraz utrudnienie z wejściem do menu dekodera

To raczej nie jest wina pilota. Znajomy, który również ma usługę TV z Orange posiada taki sam pilot i sprawdziłem, nic się nie zmieniło po użyciu jego pilota.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

WHD 80 - czułe przyciski pilota oraz utrudnienie z wejściem do menu dekodera

Prędzej winy szukałbym po stronie dekodera...

 

Anonim

Nie dotyczy

WHD 80 - czułe przyciski pilota oraz utrudnienie z wejściem do menu dekodera

@Adam zlóż reklamację i tyle w temacie, niech przyjadą i sprawdzą co jest nie tak. Za to płacisz pieniądze.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

WHD 80 - czułe przyciski pilota oraz utrudnienie z wejściem do menu dekodera

Dzisiaj się zirytowałem na dekoder, bo się totalnie zablokował nie reagował na pilota ani na przyciski na swoim panelu, zgłosiłem problem do BOK, przyjechali technicy, podpięli kompa, puścili program "do testowania" i oczywiście informacja "błędów nie stwierdzono" (albo coś w tym stylu) - dekoder nie podlega wymianie Sfrustrowany mężczyzna o pilocie nawet nie wspominam.

 

Zrobiłem gruntowny reset programowy... ale to pomaga na krótki czas.

 

PS. Przydałaby się pełna, aktualna instrukcja - nie mogę znaleźć na stronach Orange, bo jak mnie pamięć nie myli, poradnik nie opisuje resetu i procedury zmiany haseł w taki sposób jak to dzisiaj zmieniałem.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

WHD 80 - czułe przyciski pilota oraz utrudnienie z wejściem do menu dekodera

Nie było mnie w domu 2 dni.... dzisiaj, żona poinformowała mnie, że chciała coś oglądać przez dekoder orange... ale się zablokował. Nie reaguje na pilota, przyciski z panelu... zegar zatrzymany na godzinie 15:37... zgłoszę ponownie,  bez procedury "restart" po odłączeniu zasilania, może technicy przyjdą i sprawdzą ...

Ale może ze względu na porę i plany na jutro, dopiero jutro zgłoszę "awarię"...