Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VDSL a Funbox i dekoder TV


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

VDSL a Funbox i dekoder TV

Mam internet na VDSL (realnie do 60 Mb download), Funbox (1.0) i dekoder WHD80.

Dekoder wymaga restartu min. raz w tygodniu, nie można do niego kupić dysku. Poza tym wszystko jakoś działa.

Umowę kończę w lipcu więc zacząłem analizować alternatywy. Na czacie dzisiaj dowiedziałem się, że do VDSL innego dekodera nie dostanę, Funboxa pewnie tym bardziej (to akurat rozumiem bo 2.0 nie ma wejścia DSL). Niemniej jednak i tu na forum i kiedyś na czacie była mowa, że na IWU200 można wymienić. 

Jak to w końcu jest?

Alternatywą jest rezygnacja z TV (-30 PLN w abonamencie) i wzięcie SAT np. z Canal+ 

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2020
  • 5446
  • 184

VDSL a Funbox i dekoder TV

Funbox 1.0 możesz wymienić na 2.0. Dekoder IWU jest wydawany tylko do nowych umów na VDSL.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

VDSL a Funbox i dekoder TV

No to ja właśnie będę (być może) miał nową umowę od lipca.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

VDSL a Funbox i dekoder TV

@pawelow FB 1 to już dość stary sprzęt. Tak jak i 80-ka. Pamiętaj, że nowa umowa to nie to samo co przedłużenie. Jak masz dobre parametry łącza i synchro na poziomie 60Mb/sek to ja osobiście bym nie brał tv satelitarnej ( zależna od pogody i dodatkowej instalacji anteny i kabli oraz warunków pogodowych). Talerz minimum 98cm średnicy, aby odbiór był dobry. Dobre stabilne mocowanie....i ustawienie na satelitę...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

VDSL a Funbox i dekoder TV

Mam sprawną dobrą instalację SAT.

Z punktu widzenia formalnoprawnego to byłaby nowa umowa. Ta którą mam nie ma klauzuli o automatycznym przedłużeniu. 

To że większość operatorów traktuje nowych klientów lepiej niż stałych to już inna historia.

 

PS. Jednak jest zapis o automatycznym przedłużeniu. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2020
  • 5446
  • 184

VDSL a Funbox i dekoder TV

Tak naprawdę IWU200 niewiele się równi od WHD80. Do niego też nie podepniesz dysku. Zadziała multinagrywarka, ale ona obsługuje tylko część kanałów. Najlepiej po prostu wymienić dekoder na ten sam model.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

VDSL a Funbox i dekoder TV

@Arti_Kn_Pl IWU ma nowszy soft,.i łączy się po 5GHz


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

VDSL a Funbox i dekoder TV

Dekoder łączę po kablu więc 5,GHz nie ma znaczenia. Jeśli już to choćby możliwość zrobienia kanałów "ulubionych". 

Myślę bo za realnie 30 PLN więcej w C+ mogę mieć więcej kanałów, przyzwoity dekoder z dyskiem i internetowy dostęp do większości kanałów.

I realnie lepszą jakość obrazu - testowałem bo kupowałem dla kogoś C+ i przez kilka dni miałem u siebie