Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telewizor XIAOMI nie dziala aplikacja ORANGE TV GO


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Telewizor XIAOMI nie dziala aplikacja ORANGE TV GO

XIAOMI L32M6-6AEU

Ktos mial juz taki problem ze nie da sie nawet wyszukac w sklep play aplikacji "ORANGE TV GO"? na innych telewizorach, tabletach, telefonach da sie bez problemu wyszukac i zainstalowac, a na tym konkretnym modelu telewizora XIAOMI L32M6-6AEU wyskakuje kominikat że aplikacja nie jest dostepna dla tego urządzenia. Czy da sie cos z tym zrobic by aplikacje zainstalowac?

13 ODPOW. 13

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Telewizor XIAOMI nie dziala aplikacja ORANGE TV GO

@Kuba14284 czasami zdarza się, że urządzenie nie obsługuje danej aplikacji i nie da się zainstalować, nawet wyszukać w sklepie Google Play.  Aplikacja nie jest kompatybilna z tym urządzeniem i nic nie zrobisz,instalacja nie przejdzie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2021
  • 5450
  • 184

Telewizor XIAOMI nie dziala aplikacja ORANGE TV GO

Aplikacja dedykowana dla urządzeń mobilnych, więc w TV zwłaszcza tych nowych nie będzie działać i dlatego nie można jej wyszukać.

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Telewizor XIAOMI nie dziala aplikacja ORANGE TV GO

@Kuba14284 były już podobne tematy na forum, niestety ale apka przeznaczona jest na urządzenia mobilne, o czym pisałem również tu Rozwiązano: Problem z Orange tv go - Nasz Orange poczytaj.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 90
  • 0

Telewizor XIAOMI nie dziala aplikacja ORANGE TV GO

Dla AndroidTV jest osobna aplikacja - OrangeTV:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.orange.orangetv
Na początku testów działała na wszystkich telewizorach i przystawkach opartych o Android TV. W ostatniej fazie testów jej dostępność została ograniczona do BOXa firmowanego przez Orange (Orange DV8555).

Od lipca można otrzymać te urządzenie do usługi mutiroom w IPTV.

https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Nowy-dekoder-do-multiroomu-w-FTTH-4K-Stream/td-p/275783


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Telewizor XIAOMI nie dziala aplikacja ORANGE TV GO

@TomG  to wszystko o czym piszesz się zgadza, lecz tu w temacie kolega @Kuba14284 pytał o konkretną wersję na telewizor, a takiej niestety nie ma.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 90
  • 0

Telewizor XIAOMI nie dziala aplikacja ORANGE TV GO

@slav72 zgadza się - apka Orange Tv Go jest przeznaczona i zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych opartych o Android i nie ma wersji na AndroidTV. Orange TV Go może działać na boxach ze zwykłym Androidem (spotkałem takie wynalazki), jednak jej obsługa na nich jest b. niewygodna.


OrangeTV (bez go) w pierwotnych założeniach chyba miała być taką lepszą wersją Orange TV Go pod wszystkie urządzenia z AndroidTV, jednak w trakcie testów została podjęta decyzja, że będzie to działać tylko na dedykowanym boxie od Orange. 

Jako tester tej usługi (od grudnia 2019) początkowo otrzymałem do testów MiBoxa i poza nim mogłem z niej korzystać na dowolnym urządzeniu z AndroidTV. Później zamiast MiBoxa dostaliśmy DV8555 i aplikacja przestała być zgodna z innymi urządzeniami. A szkoda... 
Szczerze mówiąc, liczyłem na to, że będzie można mieć TV od Orange na łączu internetowym od dowolnego dostawcy. Posiadając odbiornik z AndroidTV byłaby to całkiem fajna opcja.
Niestety Orange poszedł inną drogą, a pomysł podchwycili inni dostawcy. Co prawda nie do końca, bo u konkurencji chyba też konieczne jest posiadanie dedykowanego BOXa.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Telewizor XIAOMI nie dziala aplikacja ORANGE TV GO

@TomG 

Zaczynam się już w tym gubić...

Rozumiem że Orange TV Go to aplikacja na urządzenia mobline i że jej działanie wymaga uruchomienia odpowiedniej dodatkowej usługi w ramach nadrzędnej usługi TV. Jeśli już działa to na każdym łączu internetowym (choć nie na każdym tak samo). To jest w miarę jasne.

 

Ale jak to właściwie jest z tą "drugą" apliakcją? Czy naprawdę OrangeTV na system AndroidTV to ta sama aplikacja która realizuje usługę IP TV na dekoderach Stream? Pytam, bo słyszałem że to co jest zainstalowane w dekoderach Stream to nie jest "aplikacja OrangeTV na systemy AndroidTV". Taka aplikacja nie jest oferowana w ramach którejkolwiek usługi telewizyjnej operatora więc właściwie nie wiadomo o niej nic. Nawet nie wiadomo czy istnieje.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Telewizor XIAOMI nie dziala aplikacja ORANGE TV GO


@TomGnapisał(-a)

@slav72 zgadza się - apka Orange Tv Go jest przeznaczona i zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych opartych o Android i nie ma wersji na AndroidTV. Orange TV Go może działać na boxach ze zwykłym Androidem (spotkałem takie wynalazki), jednak jej obsługa na nich jest b. niewygodna.


OrangeTV (bez go) w pierwotnych założeniach chyba miała być taką lepszą wersją Orange TV Go pod wszystkie urządzenia z AndroidTV, jednak w trakcie testów została podjęta decyzja, że będzie to działać tylko na dedykowanym boxie od Orange. 

Jako tester tej usługi (od grudnia 2019) początkowo otrzymałem do testów MiBoxa i poza nim mogłem z niej korzystać na dowolnym urządzeniu z AndroidTV. Później zamiast MiBoxa dostaliśmy DV8555 i aplikacja przestała być zgodna z innymi urządzeniami. A szkoda... 
Szczerze mówiąc, liczyłem na to, że będzie można mieć TV od Orange na łączu internetowym od dowolnego dostawcy. Posiadając odbiornik z AndroidTV byłaby to całkiem fajna opcja.
Niestety Orange poszedł inną drogą, a pomysł podchwycili inni dostawcy. Co prawda nie do końca, bo u konkurencji chyba też konieczne jest posiadanie dedykowanego BOXa.


@TomG  to zależy którego dostawce masz na myśli, bo u drugiego "francuza" wystarczy wykupić dostęp do wybranego pakietu i apkę można zainstalować na dowolnym urządzeniu z andkiem od 4.4, iOS od 13, Tizen od 4.0, Windows od 7, tu więcej na temat Na jakich urządzenaich mogę korzystać z CANAL+ online? (canalplus.com)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 90
  • 0

Telewizor XIAOMI nie dziala aplikacja ORANGE TV GO

@slav72 Pisząc o konkurencji miałem na myśli Vectrę lub np. Play. Co do Canal+ to owszem, działa również na dowolnym Android TV, ale co ciekawe wersja na dedykowanego BOXa oferuje lepszą jakość (wyższy bitrate). No i w C+ BOX nie ma przywiązania do Internetu konkretnego operatora. W Orange sporo kanałów jest dostępnych tylko na łączu z Orange. Trochę słabo, zwłaszcza, że w razie awarii łącza mamy dostęp tylko do części oferty programowej.