Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Wymieniłem dekoder na model IWU 200 i problem zniknął. Dekoder bardzo szybko startuje i nie było jeszcze żadnego problemu w porównaniu do poprzedniego ICU 100. Router FB 3.0 stoi w jednym pokoju, a dekoder w drugim i łączą się bezprzewodowo bez problemów. Na początku miałem na dekoderze komunikaty że dekoder stoi za blisko smart wifi boxa mimo to dekoder działał. Jednak połączyłem kablem dekoder ze smart wifi box i teraz wszystko śmiga. Dobrze że nie musiałem wiercić w ścianach dziur na kolejny kabel. wifi działa bez problemów. Jest jeszcze jeden plus tego dekodera IWU 200. Wyłączony w trybie uśpienia jest cały zimny i się nie nagrzewa. A ICU 100 był cały ciepły nawet w trybie uśpienia. Salon Orange wymienił mi za darmo dekoder ICU 100 na IWO 200 więc jak ktoś ma problemy z połączeniem wifi to polecam też wymienić na dekoder IWU 200 😀


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

no popatrz, Sagem górą, nie to co Szajsung


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)


@KUBA1550napisał(-a)

Wymieniłem dekoder na model IWU 200 i problem zniknął. Dekoder bardzo szybko startuje i nie było jeszcze żadnego problemu w porównaniu do poprzedniego ICU 100. Router FB 3.0 stoi w jednym pokoju, a dekoder w drugim i łączą się bezprzewodowo bez problemów. Na początku miałem na dekoderze komunikaty że dekoder stoi za blisko smart wifi boxa mimo to dekoder działał. Jednak połączyłem kablem dekoder ze smart wifi box i teraz wszystko śmiga. Dobrze że nie musiałem wiercić w ścianach dziur na kolejny kabel. wifi działa bez problemów. Jest jeszcze jeden plus tego dekodera IWU 200. Wyłączony w trybie uśpienia jest cały zimny i się nie nagrzewa. A ICU 100 był cały ciepły nawet w trybie uśpienia. Salon Orange wymienił mi za darmo dekoder ICU 100 na IWO 200 więc jak ktoś ma problemy z połączeniem wifi to polecam też wymienić na dekoder IWU 200 😀


@KUBA1550: Twoje sugestie jakoby "winny" był typ dekodera są, delikatnie mówiąc, słabo uzasadnione. Wymieniłeś zepsuty ICU100 na sprawny IWU200 i tyle. Ale i tak cieszę się że jesteś zadowolony i życzę bezproblemowego oglądania.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Trzy z rzędu nowe dekodery ICU100 były by zepsute ? Dekoder ICU100 to badziew.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Na początek proponuję podłączyć dekoder do FunBox-a za pośrednictwem kabla sieciowego. Funbox 3. Nie będzie w sposób właściwy współpracował po wifi z dekoderami. Następnie zresetować FunBox-a i dekoder. Poczekać aż urządzenia pobiorą z serverów nowe oprogramowanie. I oglądać aż do upadłego.

 

Pozdrawiam

 

___________________

Wpis poddany edycji - Rafał


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Robiłem tak z UCI100 ale nie pomagało. Mam teraz model 200 i teraz mogę oglądać do upadłego.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Bardzo się cieszę. Że problem został rozwiązany. Jak będziesz miał jakieś pytania to proszę pisz chętnie odpowiem i pomogę rozwiązać każdy problem 

 

Pozdrawiam


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)


@KUBA1550napisał(-a)

Trzy z rzędu nowe dekodery ICU100 były by zepsute ? Dekoder ICU100 to badziew.


Skoro je tłukłeś pięściami zamiast sprawdzić w sugerowanej konfiguracji to się psuły.

Ja miałem obydwa typy i bardziej pasuje mi ICU100 niż IWU200. Żadnego z nich jednak nie określiłbym mianem "badziew", mimo że potrafię wytknąć ich liczne wady.

Ale skoro wolisz tak to widzieć to oczywiście masz do tego prawo i rozumiem że dyskusję w temacie można uznać za szczęśliwie zakończoną.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Jedyny plus ICU100 to pokazywał godzinę 🙂 Obecny nie ma takiej opcji. Może dlatego tak się nie grzeje i jest zimny w spoczynku w porównaniu do gorącego ICU100.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)


@KUBA1550napisał(-a)

Jedyny plus ICU100 to pokazywał godzinę 🙂 Obecny nie ma takiej opcji. Może dlatego tak się nie grzeje i jest zimny w spoczynku w porównaniu do gorącego ICU100.


No cóż jeden lubi organy drugi organiścinę...

Mnie akurat ten wyświetlacz w obu drażni - zarówno pseudo-zegaro-displej w ICU100 jak i jeszcze bardziej irytująca dioda w IWU200. Ale kluczowa różnica to możliwość nagrywania na zewnętrznym dysku: z tych dwóch tylko ICU100 ma taką funkcjonalność. Poza tym ma on też całkiem sprawnie działającą apkę do Netflixa której IWU200 nie ma z niezrozumiałych powodów. Jest też wsparcie dla lokalnego DLNA - tego też w IWU200 nie zauważyłem. Tak że ICU100 ma swoje zalety. Co do temperatury pracy to nie odnotowałem żadnych temperaturowych ekscesów, zresztą te dekodery biorą ledwie po kilka, góra kilkanaście watów to trudno żeby jakoś istotnie się grzały.