Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

TV Samsung QLED Q7FN i dekoder Orange ICU 100 - jednym pilotem?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

TV Samsung QLED Q7FN i dekoder Orange ICU 100 - jednym pilotem?

Kupiłem tv Samsung Q7FN i przymierzam się do podpisania umowy na telewizję z Orange. Z tego co wiem, dostanę dekoder ICU 100.

Czy jest jakakolwiek możliwość, aby sterować TV i dekoderem jednym pilotem?

Np. ten pilot od Q7FN to niby Smart Control i powinna być możliwość sparowania go z dekoderem. 

 

PS Jest jeszcze możliwość wybrania dekodera IWU 200, ale to raczej niewiele zmienia. 

49 ODPOW. 49

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

TV Samsung QLED Q7FN i dekoder Orange ICU 100 - jednym pilotem?

@ayahuasca  Ja mam telewizor samsung I dekoder samsung Orange ICU 100 i tak pilot dekodera pozwala włączać i wyłączać telewizor lewy przycisk na pilocie warunek telewizor musi być firmy  samsung . a co do sterowania pilotem telewizyjnym można skonfigurować z tym że może działać nie musi zależy od modelu samsunga tv i czy będzie miał na liście przy konfiguracji Dekoder samsung ICU 100 bywa z tym różnie 🙂 a co do dekodera dekodera IWU 200 to ja bym radził ci samsunga ICU 100 on posiada Netflix jeśli posiadasz tam konto
i pozwala podłączy dysk twardy zewnętrzny  USB 3.0 dowolny itp.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 73
  • 78
  • 1

TV Samsung QLED Q7FN i dekoder Orange ICU 100 - jednym pilotem?

Telewizor Samsunga z 2016 roku, model KS7000. Dekoder Samsung ICU 100.

 

Pilot telewizyjny steruje dekoderem Orange pod warunkiem sparowania go, jako dekodera z listy usługodawców.

Można wówczas przełączać kanały, włączać EPG, programować nagrania, włączać VOD. Nie wiem jak jest w twoim modelu, u mnie działa również wybieranie kanałów głosem, choć tu już działa to nieco gorzej.

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

TV Samsung QLED Q7FN i dekoder Orange ICU 100 - jednym pilotem?

Udało mi się sparować TV i dekoder, ale stosując jedną sztuczkę, którą podpowiedział mi monter. Nie mogę znaleźć na liście w TV mojego dekodera ICU 100. Jest dostępny producent Samsung, ale tego modelu po prostu nie wyszukuje. Monter powiedział, żeby wybrać na tej liście Sagemcoma UHD88. Tak zrobiłem i zadziałało. Mogę teraz sterować pilotem od TV funkcjami w dekoderze. 

 

Pojawił się jednak inny problem. Po jakimś czasie od wyłączenia TV dekoder gubi sygnał albo się zawiesza. Po prostu włączając TV i ustawiając źródło na Orange, mam czarny ekran. Dekoder świeci się na zielono, jest połączenie, mogę nawet zmieniać kanały (widzę jak się zmieniają na wyświetlaczu), ale na TV ciągle czarny ekran. Dopiero twardy restart dekodera pomaga (odłączenie z prądu). Wtedy na wyświetlaczu widzę BOOT, potem INIT i na ekranie TV pojawia się logo Orange. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić? 

 

Jak w ogóle mogę wejść w konfigurację dekodera, żeby pozmieniać mu jakieś parametry techniczne? 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 73
  • 78
  • 1

TV Samsung QLED Q7FN i dekoder Orange ICU 100 - jednym pilotem?

DCD na pilocie i wchodzisz w ustawienia dekodera


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

TV Samsung QLED Q7FN i dekoder Orange ICU 100 - jednym pilotem?

Dzięki. Wyłączyłem w ogóle opcję przechodzenia w tryb uśpienia. 

 

Jakiś pomysł jak poradzić sobie z zawieszaniem się dekodera?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

TV Samsung QLED Q7FN i dekoder Orange ICU 100 - jednym pilotem?

Zrób reset dekodera DCD w pilocie masz 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

TV Samsung QLED Q7FN i dekoder Orange ICU 100 - jednym pilotem?

Jak masz połączony dekoder z routerem: kabelkiem, czy przez WiFi?

Gdzieś na forum czytałem, że jeśli przez WiFi, to takie problemy mogą wystąpić.

 

Kolejny pomysł, to problem komunikacji dekodera z TV. Zakładam, że dekoder jest podpięty do telewizora przez HDMI. Jeżeli masz w telewizorze HDMI1, to przełącz przewód na HDMI2. To też może pomóc.

 

Anonim

Nie dotyczy

TV Samsung QLED Q7FN i dekoder Orange ICU 100 - jednym pilotem?

@ayahuascamoże wyłącz zaawansowane funkcje vs HDMI w TV, chyba dekoder i TV się nie dogadują, tak jak było pisane w 2 gniazdo HDMI od telewizora > wepnij kabel HDMI łączący go z dekoderem.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

TV Samsung QLED Q7FN i dekoder Orange ICU 100 - jednym pilotem?

@ketrasaArtur dekoder do routera mam podłączony kablem ethernet. Jedyne co mnie zastanawia to fakt, że mam FunBoxa 2.0 a nie 3.0 (przed usługą TV miałem sam internet 100mb/s i nie wymienili mi tego FunBoxa, dołożyli tylko dekoder). Czy to może być problemem?

 

@Citi2017 co masz na myśli? Jak zrobić taki reset? 

 

Wszystkie pozostałe sugestie zastosowałem i dalej problem występuje.

Wyłączyłem w TV opcje Anynet+ oraz UHD Color.

Przepiąłem dekoder do innego gniazda HDMI.

Zaktualizowałem soft w TV.

Wyłączyłem automatyczny sleepmode na dekoderze.

 

Dekoder ciągle się 'wiesza' po losowym czasie od wyłączenia TV. Po włączeniu TV mam czarny ekran na TV, czyli brak sygnału, ale dekoder reaguje bo kanały mogę zmieniać. 

 

Macie jeszcze jakieś pomysły?