Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Smart WiFi Box


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 32
  • 6
  • 0

Smart WiFi Box

Hej, podpowiedzcie mi, mianowicie:

Na filmiku instruującym instalacje tego Smart WiFi Box, informują, iż należy połączyć sieci 2,4 GHz i 5 GHz w jedną nazwę jeśli ma się je osobno (ja mam osobno od samego początku - tak już było jak monter go podłączył). Zatem jak mam huawei p20 pro (obsługuje 2,4GHz jak i 5 GHz), to jak się połączę z wifi u mnie to zawsze będzie net leciał po lepszej częstotliwości czyli 5GHz i z max prędkością? (po połączeniu sieci). Czy po paśmie 5GHz automatycznie będą łączyć się  urządzenia które obsługują tę te obie częstotliwości. Chciałbym z jak najszybsza prędkościa łączyć się.

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Wi-Fi Extender Plus - test i recenzja nowego wzmacniacza Wi-Fi od Orange by @mabud73

A może test Smart Wifi. Skoro się pojawił to może coś bliżej na jego temat ?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 32
  • 6
  • 0

Wi-Fi Extender Plus - test i recenzja nowego wzmacniacza Wi-Fi od Orange by @mabud73

Jeszcze go nie mam, będę miał chyba po weekendzie. A moje pytanie było takie ogólne odnośnie częstotliwości sieci. Czy ściąganie danych przy połączonych sieciach 2,4 i 5  na urządzeniu obsługującym obie częstotliwości, będzie szło po najlepszej prędkości  dla sieci 5 Ghz, samo sobie wybierze tę prędkości dla sieci 5GHZ. Kurcze nie potrafie jasniej tego napisac o co mi chodzi. Liczę ze czaicie? hehe


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 157
  • 3

Wi-Fi Extender Plus - test i recenzja nowego wzmacniacza Wi-Fi od Orange by @mabud73

Posiadam od wczoraj, z Funbox 2.0 dziala wyłacznie jako wzmacniacz i inna kolejność diod.

Anonim

Nie dotyczy

Wi-Fi Extender Plus - test i recenzja nowego wzmacniacza Wi-Fi od Orange by @mabud73

Samego testu nie ma ale cos więcej jest tu https://www.orange.pl/omnibook/smart-wifi-box#


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Wi-Fi Extender Plus - test i recenzja nowego wzmacniacza Wi-Fi od Orange by @mabud73

@dareksz, Smart Wi-Fi jeszcze nie testowałem, ale na 99% chodzi jedynie o to, aby wybrać wspólną konfigurację obu częstotliwości, czyli w tej funkcji wybrać opcję po lewej:

 

bez nazwy.png

Dzięki temu urządzenie będzie bez problemu łączyło się z oboma typami sieci (bo ta sama nazwa i hasło), to NIE oznacza, że będzie działać tylko jedna, więc tak jak do tej pory Twoje urządzenia obsługujące 5GHz będą mogły dalej łączyć się przez tę częstotliwość.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 102
  • 0

Wi-Fi Extender Plus - test i recenzja nowego wzmacniacza Wi-Fi od Orange by @mabud73

Bajer sprawa. Urządzenie w drugim pokoju bez kabli po WiFi. A od Smarta kabelek do lapka na biurku i leci 1 Gb po kabelku. Dzięki temu daje dalszy sygnał dalej oraz bez ciągnięcia kabla przez cały dom można od niego kabelkiem podpiąć bezpośrednio kompa. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 32
  • 6
  • 0

Wi-Fi Extender Plus - test i recenzja nowego wzmacniacza Wi-Fi od Orange by @mabud73

Dzięki za podpowiedzi i wyjaśnienie sprawy.