Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung ICU100 a Wifi 2,4Ghz

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Samsung ICU100 a Wifi 2,4Ghz

Uszanowanie, dwa problemy mam:

 

1. Posiadam FunBox 3.0 i Samsung ICU 100. Na FunBox chcę wyłączyć pasmo Wifi 5Ghz, dekoder przestaje działać, nie łączy się po 2,4Ghz. Jedyne, co mi na infolinii zaproponowano to wymianę dekodera, bo wg nich powinien się łączyć - w związku z tym pytanie czy ICU 100 obsługuje sieć 2,4Ghz? Wg wyszukanych informacji nie, wg infolinii tak.

 

2. Załóżmy, ze zostaję przy włączonym Wifi 5Ghz. 4-5 metrów dalej od FunBox mam drugi pokój, próbuję tam podłączyć nieszczęsnego ICU100 i tu pojawia się problem - wg dekodera słaby sygnał WIFI, tylko to dziadostwo w tle pokazując komunikat i tak odtwarza program TV, czary czy co? Sygnał jest taki sam cały czas (mierzone, sprawdzane) - dekoder raz odpali, raz pokaże błąd i nie pooglądasz TV. O co chodzi?

 

3. I dodatkowe pytanie - który z dekoderów oprócz Samsung ICU 100 ma wbudowanego w menu Netflixa? Czy coś wiadomo na temat dodania go do menu IWU 200? Brak tej usługi w obecnych czasach w menu to nawet nie będę pisał co, ale przecież to orange, sieć i ludzie którzy nie myślą/nie chcą się dogadać z kim trzeba (przypomnijmy np. czasy multiroomu, ile lat ta firma jest do tyłu...).

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Samsung ICU100 a Wifi 2,4Ghz

@janicz jak chcesz wyłączyć WiFi 5 GHz, to zostaje podłączenie dekoderów tylko przez kabelek RJ-45. Na pewno będzie działało stabilnie.

Niestety dekodery pracują w przypadku WiFi tylko na 5GHz i w dodatku musi być kanał 100. Inaczej po zmianie kanału na inny niż 100, też przestaną prawidłowo pracować. Z Twojego opisu wynika, że dekoder jest na granicy zasięgu WiFi i czasami załapie.

Netflix tylko na dekoderze ICU 100.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Samsung ICU100 a Wifi 2,4Ghz

@janicz  dekodery icu 100 czy iwu 200 jadą tylko na 5ghz.

 

Podłącz po kablu te dekodery mają słabe "odbiory" wifi 

 

Tylko icu100  ma netflixa 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Samsung ICU100 a Wifi 2,4Ghz

@janicz  odnośnie pytań które zadałeś, to tak jak mówi kolega wyżej i  naprawdę na odległość najlepiej sprawdza się połączenie dekodera z funboxem kabelkiem ethernet. Jeżeli jednak zależy Ci na połączeniu wifi to możesz zastosować Smart Wi-Fi Box | Orange Polska (opcja dodatkowo płatna 10 zł/mies., ale możesz wypożyczyć do testu czy Ci przypasuje).


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Samsung ICU100 a Wifi 2,4Ghz

@janicz jak chcesz wyłączyć WiFi 5 GHz, to zostaje podłączenie dekoderów tylko przez kabelek RJ-45. Na pewno będzie działało stabilnie.

Niestety dekodery pracują w przypadku WiFi tylko na 5GHz i w dodatku musi być kanał 100. Inaczej po zmianie kanału na inny niż 100, też przestaną prawidłowo pracować. Z Twojego opisu wynika, że dekoder jest na granicy zasięgu WiFi i czasami załapie.

Netflix tylko na dekoderze ICU 100.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 611

Samsung ICU100 a Wifi 2,4Ghz

@slav72 SWB łączy się z modemem po 5GHz 

Jeśli to niewielka odległość za proponuję inne rozwiązanie. Urządzenie po 2,4HHz ( Access point, range extendera) z wyjściem ethernet do którego podłączysz dekoder ICU 100, bo tylko ten obsługuje Netflix. Zrobić z coś w rodzaju mostu radiowego dla eth łączącego modem z dekoderem. Im lepsze i mocniejsze anteny odbiorcze i klasa wifi, tym most będzie szybszy i wydajniejszy...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Samsung ICU100 a Wifi 2,4Ghz

@agat13  tak wiem o tym 😉, tylko nie za bardzo rozumiem tego, dlaczego kolega @janicz chce wyłączyć pasmo 5GHz? 🤔