Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 253
  • 1068
  • 0

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

Co do drugiego pytania orange na swojej stronie zapewnia, że każdy dysk będzie współpracował z tym dekoderem. Przeczytaj sobie punkt 6 pod tym linkiem https://www.orange.pl/omnibook/dekoder-samsung-icu-100# warunek jaki musi spełniać to żeby podłączyć dysk twardy do portu USB 3.0 znajdującego się z tyłu dekodera. Do korzystania z usługi wymagany jest dysk zgodny ze standardem USB 3.0 i o pojemności minimum 128 GB (max 2 TB) i przed podłączeniem ma być sformatowany. Co do pierwszego pytania tutaj musisz poczekać na kogoś kto korzysta z dysku i ci napisze precyzyjniej.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 63
  • 227
  • 0

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

@DzejmsBlond Dysk cały czas pracuje, buforując odtwarzany na żywo program, który można w razie potrzeby cofnąć. W trybie Eco dysk się wyłącza.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.

Dysk SSD działa. Mam podłączony Samsung T5 (500mb) i do tej pory nagrywa wszystkie zaprogramowane audycje.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Samsung ICU 100 - problem z trybem Eco po ostatniej aktualizacji firmware.


@DzejmsBlondnapisał(-a)

...

Czy dysk kręci się cały czas kiedy NIE jest wyłączony w trybie ECO?


Przy włączonym dekoderze dysk jest aktywny bez przerwy.

Kiedy dekoder jest wyłączony i nic się nie nagrywa, to dysk przez jakiś czas jeszcze pracuje (pojęcia nie mam po co), potem się uspokaja.

W trybie ECO po wyłączeniu dysk nadal powinien się uruchomić w celu wykonania planowanego nagrania. Kiedyś to nie działało, teraz nie sprawdzałem, ale podobno działa.

 



Czy dekoder będzie współpracował z dyskiem SSD?


Tak, bardzo sprawnie. Trzeba się liczyć z nieco szybszym zużyciem, ale tragedii nie ma. Używam od dwóch lat i raz musiałem dysk wymienić (jeszcze na gwarancji).

 

PS. Osobiście praktykuję tryb ultra-eko: cały sprzęt (TV, dekoder, KD i cała reszta dodatków) jest odłączana od zasilania kiedy nie jest używana dłużej niż godzinę - dwie. Czyli minimum raz dziennie. I tak od zawsze - nijak nie wpływa to negatywnie na pracę dekodera, przy starcie trzeba poczekać kilkanaście sekund i to wszystko. Z trybu EKO dekoder budzi się mniej więcej tak samo długo jak z pełnego wyłączenia.