Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 33, Ekspert
  • 3109
  • 3402
  • 105

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem

@balbina12  to jest prosty sprzęt, nie liczył bym że wina siedzi w oprogramowaniu czy usterce, obecnie HDMI jest standardem, optyk czy analogowe wyjście często marnej jakości, stąd problemy, można dekoder wymienić skoro problem z dżwiękiem, jest podkład, ja tylko dałem lużną propozycję, nie namawiam do zakupu Emotikon: Mrugający

Znalazłeś odpowiedż na pytanie. To oznacz pomocny Post jako Rozwiązanie Emotikon: Mrugający

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 20, Pasjonat
  • 203
  • 88
  • 4

Nie zmienia to mojego poglądu. Skoro dekoder jest reklamowany jako sprzęt obsługujący takie a takie opcje powinno to działać bez problemu.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 33, Ekspert
  • 3109
  • 3402
  • 105

@balbina12  masz rację, ale trzeba też mieć na uwadze, że wysoka jakość dżwięku na wszystkich złączach generuje koszty, producent je tnie, bo gro używa HDMI a nie analogowego czy optyka w dekoderze, TV ma dobry optyk, bo gro śle poprzez niego do KD fonię, była by obsuwa jakby te złącze było marne czy go brakowało.

Znalazłeś odpowiedż na pytanie. To oznacz pomocny Post jako Rozwiązanie Emotikon: Mrugający

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 20, Pasjonat
  • 203
  • 88
  • 4

Dla mnie jest jasne że winny jest operator że się zgadza na jakieś ustępstwa jeżeli takowe są . Piszą w reklamach że działa więc ma działać i proszę przestań mi tłumaczyć sprawy które znam bardzo dobrze.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 33, Ekspert
  • 3109
  • 3402
  • 105

@balbina12  już nie drążę tematu, ja mam wszystko z wolnego rynku, więc nie narzekam Emotikon: Mrugający

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 20, Pasjonat
  • 203
  • 88
  • 4

Życzę Tobie zadowolenia z usług i nie tylko tych w Orange

Poziom 15, Komentator
  • 62
  • 7
  • 0

To nie jest rozwiązanie, to pogorszy jeszcze dźwięk.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 12, Recenzent
  • 7
  • 2
  • 0

Używam na codzień dekodera DM7080HD ,ale ponieważ nc + wpuściło wirusa FEDC na kartę Cameleon,bo chcą uzależnić odbiorcę od ich dekoderów,zmuszony byłem przejść na moduł CA .Wiąże się to z ograniczeniem nagrywania tylko na jednym kanale bez możliwości oglądania innego.Ponieważ mam umowę na światłowód ,ICU 100 stał się głównym graczem ze względu na możliwość nagrywania nawet trzech kanałów równocześnie i robi to świetnie. Ponieważ odbiór poprzez  HDMI wiąże się z beznadziejnym odbiorem dżwięku przez TV,a ja jestem bezkompromisowy pod tym względem i nagle taki zawód.Testowałem inny taki sam dekoder i tam też jest brak dżwięku na toslink na wymienionych przezemnie kanałach..Dobrze ,że koledzy podpowiedzieli mi jak rozwązać sprawę z odbiorem po przez analog,tak ,że uznaję sprawę za zamkniętą z nadzieją ,że programiści dadzą radę w przyszłości rozwiązać ten problem.Sam obraz jest na wysokim poziomie ,nawet z lekką przewwagą nad DM Z CA.Pozdrawiam

0 Lubię to
Odpowiedz
Highlighted
Poziom 19, Pasjonat
  • 84
  • 25
  • 6

[ Edytowane ]

@coppermanchyba już gdzieś o tym pisałem na forum...

Od ponad 2 lat mam podłączony ICU100 optykiem do głośników Logitech Z5500.

Nie zauważyłem problemów z brakiem dźwięku.

Na HBO przykładowo głośniki same wykrywają zmianę ścieżki dźwiękowej na DolbyDigital jeśli zmienię dźwięk z poziomu pilota dekodera.

EDIT:

Wiem, że to sztuka dla sztuki ale zawsze można spróbować Emotikon: Szczęśliwy

Masz w TV wyjście optyczne?

Jeśli TV prawidłowo dekoduje dźwięk ze źródła HDMI to powinien prawidłowo wypluć ten dźwięk na wyjście optyczne.

Spróbuj podłączyć optyka do TV zamiast do ICU Emotikon: Szczęśliwy

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 12, Recenzent
  • 7
  • 2
  • 0

W sam raz HBO to u mnie gra ,a podłączenie optyka do mojej plazmy Panasonic  nie ma sensu bo jest tylko tuner tv naziemnej.

0 Lubię to
Odpowiedz