Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem

@balbina12  to jest prosty sprzęt, nie liczył bym że wina siedzi w oprogramowaniu czy usterce, obecnie HDMI jest standardem, optyk czy analogowe wyjście często marnej jakości, stąd problemy, można dekoder wymienić skoro problem z dżwiękiem, jest podkład, ja tylko dałem lużną propozycję, nie namawiam do zakupu 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem

Nie zmienia to mojego poglądu. Skoro dekoder jest reklamowany jako sprzęt obsługujący takie a takie opcje powinno to działać bez problemu.

Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem

@balbina12  masz rację, ale trzeba też mieć na uwadze, że wysoka jakość dżwięku na wszystkich złączach generuje koszty, producent je tnie, bo gro używa HDMI a nie analogowego czy optyka w dekoderze, TV ma dobry optyk, bo gro śle poprzez niego do KD fonię, była by obsuwa jakby te złącze było marne czy go brakowało.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem

Dla mnie jest jasne że winny jest operator że się zgadza na jakieś ustępstwa jeżeli takowe są . Piszą w reklamach że działa więc ma działać i proszę przestań mi tłumaczyć sprawy które znam bardzo dobrze.

Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem

@balbina12  już nie drążę tematu, ja mam wszystko z wolnego rynku, więc nie narzekam 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem

Życzę Tobie zadowolenia z usług i nie tylko tych w Orange


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem

To nie jest rozwiązanie, to pogorszy jeszcze dźwięk.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem

Używam na codzień dekodera DM7080HD ,ale ponieważ nc + wpuściło wirusa FEDC na kartę Cameleon,bo chcą uzależnić odbiorcę od ich dekoderów,zmuszony byłem przejść na moduł CA .Wiąże się to z ograniczeniem nagrywania tylko na jednym kanale bez możliwości oglądania innego.Ponieważ mam umowę na światłowód ,ICU 100 stał się głównym graczem ze względu na możliwość nagrywania nawet trzech kanałów równocześnie i robi to świetnie. Ponieważ odbiór poprzez  HDMI wiąże się z beznadziejnym odbiorem dżwięku przez TV,a ja jestem bezkompromisowy pod tym względem i nagle taki zawód.Testowałem inny taki sam dekoder i tam też jest brak dżwięku na toslink na wymienionych przezemnie kanałach..Dobrze ,że koledzy podpowiedzieli mi jak rozwązać sprawę z odbiorem po przez analog,tak ,że uznaję sprawę za zamkniętą z nadzieją ,że programiści dadzą radę w przyszłości rozwiązać ten problem.Sam obraz jest na wysokim poziomie ,nawet z lekką przewwagą nad DM Z CA.Pozdrawiam


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem

@coppermanchyba już gdzieś o tym pisałem na forum...

Od ponad 2 lat mam podłączony ICU100 optykiem do głośników Logitech Z5500.

Nie zauważyłem problemów z brakiem dźwięku.

Na HBO przykładowo głośniki same wykrywają zmianę ścieżki dźwiękowej na DolbyDigital jeśli zmienię dźwięk z poziomu pilota dekodera.

 

 

EDIT:

Wiem, że to sztuka dla sztuki ale zawsze można spróbować 🙂

Masz w TV wyjście optyczne?

Jeśli TV prawidłowo dekoduje dźwięk ze źródła HDMI to powinien prawidłowo wypluć ten dźwięk na wyjście optyczne.

Spróbuj podłączyć optyka do TV zamiast do ICU 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem

 W sam raz HBO to u mnie gra ,a podłączenie optyka do mojej plazmy Panasonic  nie ma sensu bo jest tylko tuner tv naziemnej.