Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem

Posty wydzielone z tematu "dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie" - moderator Wojciech.

 

Witam.Od niedawna używam ICU 100 i mam dwa problemy z dżwiękiem.Przy połączeniu światłowodem z DAC -kiem mam brak dżwięku na kanałach :Ale Kino,Nat Geo W,Discowery History, Animal Planet,BBC Earth.Kiedy łączę analogowo przez wtyczkę mini,mam silny przydżwięk.Jak  wtyczkę lekko wyciągnę nie ma przydżwięku ,ale gra tylko jeden kanał. Czy to może być naprawione ?  Pozdrawiam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem

@coppermanchodziło mi o wyprowadzenie dźwięku z TV zamiast z ICU w momencie kiedy oglądasz coś przy pomocy ICU właśnie - dlatego pisałem o sztuce dla sztuki.

 

Skoro TV przez HDMI emituje dźwięk na wszystkich kanałach (również na Ale Kino,Nat Geo W,Discovery History, Animal Planet,BBC Earth) to być może usłyszysz go na DACu podłączonym optykiem do TV.

 

Jeśli jest to transmisja 1:1 to możliwe, że nie ale przynajmniej będziesz miał dostęp do dźwięku DD 5.1 na kanałach, gdzie dostawcy treści udostępniają taką ścieżkę (HBO TVN Fabuła itp.)

Na analogu może być z tym problem.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem

Należy zastosować przejściówkę z Jack 3,5 mm 4 piny na Jack 3,5 mm 3 piny.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem

Rzeczywiście miałem 4 pin,zamówiłem 3 pin. Pozostał problem ze światłowodem TOSLINK.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 22
  • 0

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem

Witam, a próbowałeś zmieniać w opcjach ustawienia dźwięku? Tam jest TV (stereo) i kino domowe -> automatyczne i bezpośrednie.

Pozdrawiam


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem


PRZEJSCIOWKA-JACK-3-5-WTYK-4-PIN-GNIAZDO-3-PIN.jpg


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem

Witam,to już przerobiłem ,myślałem ,że to DAC ,,ale połączyłem z wejściem optycznym Yamahy S-301 i niestety ten sam problem.Pozdrawiam


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 279
  • 0

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem

Wyjście AC w tych tunerach jest skopane bo na kanałach z AC siła dźwięku jest 2 razy mocniejsza niż analog, nie ma żadnych ustawień do wyrównania. Najgorzej jest na wieczór, sąsiadów budzę.

Anonim

Nie dotyczy

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem

Można zainwestować w Extractor dżwięku HDMI, skoro na innych wyjściach dekodera kiepsko z fonią 😉


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem

Nie oto chodzi,.Chcę wiedzieć czy to dzieje się tylko u mnie ,czy to jest błąd w oprogramowaniu. Ja mam już HDMI S plitter, DAC i nie chcę już trzeciego ''pudełka'' w systemie.Problem z analogiem już rozwiązałem. Czy ktoś może potwierdzić brak sygnału cyfrowego na wymienionych powyżej przezemnie kanałach Pozdrawiam.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

Samsung ICU 100 - problem z dźwiękiem

Niby dlaczego mam inwestować swoje środki skoro dekoder powinien mi to zapewnić.