Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung ICU 100 pauzowanie i cofanie


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 167
  • 10

Samsung ICU 100 pauzowanie i cofanie

Sprzęty od Orange już tak mają 😞

Poprzednio miałem UHD88 i już po 59 minutach pauzy głupiał tak, że trzeba było nieraz wyłączać z prądu.

Teraz mam ICU100 i jest tak jak opisujesz, dlatego staram się nigdy nie przekraczać 50 minut pauzy (z zapisu) TimeShift. 

Z doświadczenia mogę przewidywać, że nic z tym nie zrobią. Trzeba się przyzwyczaić do tego co jest.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

Samsung ICU 100 pauzowanie i cofanie

@Arturi jak, coś wiadomo? Jestem swoją drogą zaskoczony, że po dwukrotnej wymianie dekodera i dysku tylko ja mam ten problem, tym bardziej, że technicy z Orange, którzy przyjechali, powiedzieli, że oni nic nie poradzą, bo to wina softa i trzeba czekać na łatkę... No i teraz jak coś oglądam, to się boję cofnąć, bo mi zaraz wywali z 70 minut z zapisu i za chwilę się urwie sygnał.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Samsung ICU 100 pauzowanie i cofanie

Chyba nie tylko Ty, @Amant, spójrz post wyżej, @gmarek chyba też to zauważył. Dam nam jeszcze kilka dni, badamy sprawę.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

Samsung ICU 100 pauzowanie i cofanie

@ArturOczywiście, że dam Wam jeszcze kilka dni, w końcu nie mam innego wyjścia 😉 @gmarek pisał, że nie przekracza ok. 50 minut pauzy i to ma sens (choć w normalnym sprzęcie powinno działać na całe godziny), aczkolwiek jak opisałem na początku, nawet nie muszę pauzować, wystarczy, że oglądam kanał ok. 2 godzin i zdarzało się, że cofnąłem o 2 minuty, a na pauzie już pokazało Z zapisu 122 minuty i potem wiadomy scenariusz. No nic, dajcie mi tylko proszę znać, bo nikt już nie jest w stanie pomóc. W Salonie i na infolinii wszystko pięknie tak zachwalali "jaki to nasz sprzęt razem ze światłowodem nie jest świetny", a przy instalacji już wyszło, że po WiFi nie ma co łączyć, bo często przerywa i tym podobne, wifi w ogóle działa słabiej, niż na Liveboxie, ale najbardziej mnie ta kwestia cofania i pauzowania wkurza, że to się po prostu crashuje w jakimś momencie, nawet gdy się cofnie o 2 minuty oglądając dłużej dany kanał. No nic, czekam, szczerze życzę powodzenia i trzymam kciuki.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Samsung ICU 100 pauzowanie i cofanie

@Amant, zlokalizowaliśmy przyczynę błędu. Potwierdzam, że to wina oprogramowania. Ponieważ nie jest to błąd w kluczowej funkcji i z perspektywy wszystkich klientów występuje rzadko - na poprawienie trzeba będzie jednak zaczekać. Jeszcze nie jesteśmy w stanie określić jak długo, ale możesz być pewny, że dodaliśmy ten problem do listy rzeczy do naprawienia. Dzięki serdeczne za zgłoszenie tematu na forum.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

Samsung ICU 100 pauzowanie i cofanie

@ArturDziękuję za informację i przede wszystkim za zainteresowanie 🙂 rozumiem, że dekoder zaktualizuje się sam, kiedy już aktualizacja wyjdzie ze strony Orange?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Samsung ICU 100 pauzowanie i cofanie

Jak najbardziej, @Amant - nie musisz nic robić. Jeśli interesuje Cię temat aktualizacji tego dekodera to możesz dodać ten temat do obserwowanych:
https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Dekoder-Samsung-ICU-100-informacje-o-aktualizacjach/m-p/57...

Tylko warto wiedzieć, że m.in. aby zminimalizować ryzyko potencjalnych błędów aktualizacja nie jest udostępniana wszystkim w tym samym momencie - aktualizacje rozprowadzane są partiami i w zależności od jej złożoności trwa to od kilku dni do kilku tygodni.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 167
  • 10

Samsung ICU 100 pauzowanie i cofanie

Dostałem już aktualizację 01.49.40.

Problem pauzowania i cofania jakby pozostał, z tym że dekoder nie wiesza się już.

Wczoraj to testowałem.

Po przekroczeniu około 80 min. "z zapisu" dostęp jest tylko do tych jakby tymczasowo "nagranych" 80 minut od momentu wciśnięcia pauzy.

Nie ma możliwości przewinięcia >> do programu "na żywo", w pewnym momencie zapis timeshift się urywa i zostaje stopklatka.
Przy powrocie do oglądania na żywo np klawiszem stop zapis timeshift tracony jest bezpowrotnie.

Ogranicza to znacznie funkcjonalność. Bufor jest statyczny i ma max 80 minut - później już nie zapisuje I NIE KOMUNIKUJE UŻYTKOWNIKA O TYM.

Powinna wg mnie być możliwość / propozycja zapisu bufora timeshift do nagranych programów,
i dalej kontynuowania zapisu aż do zapełnienia miejsca na HDD.
Podobne rozwiązanie jest w telewizorach Samsunga i wg mnie tam to dobrze działa.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

Samsung ICU 100 pauzowanie i cofanie

@gmarekU mnie też problem dalej pozostaje, po przekroczeniu jakiegoś czasu, ten czas "z zapisu" rośnie i nie maleje przy przewijaniu wprzód i tak jak piszesz, timeshift odrywa się od programu na żywo, w losowym momencie ucina, jest stopklatka i tylko kwadracik obok play przywraca do programu na żywo, lecz już nie można cofnąć. Do tego dzieje się to wciąż nawet w przypadku, gdy nie pauzuję, tylko leci sobie tv z 2 godziny i cofnę o nawet 2 minuty i już mi pokazuje Z zapisu 136 minut np. i za chwilę zawiecha. W ogóle dziwi mnie jeszcze taka rzecz, mianowicie pokazuje mi, że do maksymalnej długości nagrania zostało 3 minuty, przy nagraniu 57 minut, a podobno jak już, to półtorej godzino się dało nagrywać, nie jedną (zdjęcie w załączniku). Tak, jak piszesz, bufor jest za mały i POWINNO to z automatu iść na dysk w postaci nagrania, skoro sam bufor na dysku nie daje rady, litości, tam jest 500GB pamięci, z palcem w nosie da się to zrobić tak, żeby było dobrze, zresztą ten zapis tymczasowy też jest zapisywany na DYSKU, słychać przecież, jak talerze się poruszają przy przewijaniu, no i bez dysku w ogóle się nie da cofać, więc wystarczy znieść ten limit tymczasowego nagrania i powinno być dobrze, no ja sobie nie wyobrażam, że oglądam 2h telewizję, cofnę o 2 minuty i już mi się robi sto parę minut z zapisu, gdzie po chwili się ten zapis urywa. @Artur czy da się chociaż potwierdzić, że ostatnia aktualizacja NIE UWZGLĘDNIŁA tej poprawki?

Z tego niestety wynika, że nie zostało nic w tej kwestii poprawione

14876536_10207112751557742_8348038985537604420_o.jpg
Zespół Nasz Orange
  • 543
  • 1129
  • 19
[ Edytowane ]
 

Wersja oprogramowania 01.49.40 wprowadza:

  • zmianę listy kanałów,
  • nową prezentację paska informacyjnego kanałów,
  • możliwość podglądu kolejnych audycji i programów na pasku informacyjnym przy użyciu strzałek,
  • nową wizualizację streszczenia (info),
  • możliwość całkowitego zblokowania dostępu do wybranego kanału kodem,
  • możliwość ustawiania własnej kolejności kanałów ulubionych


20181024_164239.jpg

 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Samsung ICU 100 pauzowanie i cofanie

Konkurencja od ponad 10 lat ma rozwiązany ten problem.

Dlaczego w Orange'u nie potrafią poradzić sobie z funkcją timeshift - nie rozumiem.

Po jej  użyciu zawsze obraz się zatrzymuje i trzeba  powrócić do oglądania "na żywo" - bardzo irytujące - ucieka część programu - przyjdzie powrócić do konkurencji po zakończeniu umowy....