Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung ICU-100 - obsługiwane dyski / kieszenie

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Samsung ICU-100 - obsługiwane dyski / kieszenie

Potwierdzam działanie kieszeni z linku podanego w filmie MichalAmbor razem z dekoderem Samsung-ICU-100. Dzięki kolego za instrukcję! Pozdrawiam:)


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 0

Samsung ICU-100 - obsługiwane dyski / kieszenie

U mnie działa dysk przenośny DATA HD650 1TB 2,5'' AHD6501TU3CBK. Po podłączeniu dysku, należy wyłączyć dekoder, wyłącznikiem z tyłu (restart). Gdy włączymy dekoder pojawią się informacje dotyczące instalacji dysku, zgodnie z którymi należy postępować.

 

Adrian


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Samsung ICU-100 - obsługiwane dyski / kieszenie

Zastanawiające jest to, że nikt z ORANGE nie napisze jakie dyski współpracują dobrze z dekoderem Saturn ICU 100!? Narażają osoby korzystające z ich usług na zakup dysków zewnętrznych które później nie chcą współpracować z tym dekoderem, stają się gadżetem.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Samsung ICU-100 - obsługiwane dyski / kieszenie


@Wieslavnapisał(-a)

Zastanawiające jest to, że nikt z ORANGE nie napisze jakie dyski współpracują dobrze z dekoderem Saturn ICU 100!? Narażają osoby korzystające z ich usług na zakup dysków zewnętrznych które później nie chcą współpracować z tym dekoderem, stają się gadżetem.


Na rynku dostępne są setki dysków, a oferta dysków też się zmienia. Czy Twoim zdaniem Orange powinno zakupić po jednym dysku z każdego modelu i po kolei podłączać je do dekoderów? 🙂
Jak chcesz mieć pewność to kup dysk od Orange, a jak chcesz kupić dysk taniej to kup przez internet i jak nie będzie działał to go zwrócisz. Proste.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 20
  • 1

Samsung ICU-100 - obsługiwane dyski / kieszenie

Nie wspominają o tym, ponieważ bardziej opłacalne dla nich jest zaprezentowanie dekodera z dyskiem który można zakupić tylko u nich ale za dodatkową opłatą .😀 

Praktycznie wszystkie kieszenie z USB 3.0 i 99 procent nowoczesnych dysków działa. Tylko trzeba je odpowiednio sformatować. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 0

Samsung ICU-100 - obsługiwane dyski / kieszenie

Witajcie

 

Ponieważ miałem tez problem z podłączeniem kieszeni do dekodera, a że pracuję w firmie która sprzedaje sprzęt IT, mogłem rozgryźć ten problem dokładnie. Sprawdziłem siedem różnych kieszeni, trzech producentów. I mogę z praktycznie 100% pewnością powiedzieć wam, że nie ma znaczenia rodzaj czy producent kieszeni, oczywiście pod jednym warunkiem. Mianowicie jedyne znaczenie ma rodzaj złącza zastosowanego przez producenta kieszenie, od strony samej kieszeni! Z drugiej strony kabelka mamy zawsze standardowe złącze USB-A, w standardzie 3.0 lub 3.1, żeby można było podpiąć do dekodera, komputera czy innego urządzenia, ale od strony kieszeni, producencji stosują różne złącza, opisując je jako USB3.0, tyle że nie są one często standardowe. Z całą pewnością, potwierdzone empirycznie, stwierdzam, że kieszenie ze złaczem (od strony kieszeni) USB 3.0 micro B (prawdziwy, oficjalny standard) działają dobrze z dekoderem. Inne, cudowne rozwiazania producentów, które nie są standardowe - nie działają! Mogą oczywiście istnieć wyjątki w jedną lub druga stronę, ale jak napisałem wyżej, sprawdziłem tylko 7 rożnych kieszeni, wiec zawsze wyjątki mogą mieć miejsce. Zmieszczam zdjęcia dla podglądu. Zobaczcie, że dwie kieszenie które NIE działają, również zostały przez producentów opisane jako USB3.0 a mają niestandaryzowane złącza przy kieszeniach.  

P.S. Jeszcze zapomniałem - działają bez problemu kieszenie na USB-C (od strony kieszeni), bo tu nie ma żadnych (na razie) dziwnych pomysłów producentów. Bez problemu działała nawet kieszeń z dyskiem SSD M.2 PCIe-NVMe (!) która ma podłączenie USB-C.

1.jpg
2-zła.jpg3-zła.jpgTak ma wyglądać kabel od strony kieszeniiTak ma wyglądać kabel od strony kieszeniiO tak w zbliżeniu, to standard USB3.0 micro-BO tak w zbliżeniu, to standard USB3.0 micro-B


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Samsung ICU-100 - obsługiwane dyski / kieszenie

Potwierdzam . Tylko dyski z tym wejściem działają z dekoderem. Sprawdzone. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 73
  • 78
  • 1

Samsung ICU-100 - obsługiwane dyski / kieszenie

Problem z dyskami wynika prawdopodobnie z ich formatowania przez dekoder. Ja - z racji nieokreślonego problemu - po 10 dniach obsługi wymieniłem go. W efekcie musiałem przepiąć dysk, który w pierwszym dekoderze był "widziany" bez problemu.

 

Po przepięciu i sformatowaniu w nowym pojawił się problem, o którym wielu z was pisze. Dysk nie działał, był problem, itd...

 

Dobrym programem do formatowania zrobiłem formatowanie, ale nie szybkie, bo to nie dawało rady. Format trwał kilkadziesiąt minut, zostawiłem dysk i poszedłem spać. Rano po podpięciu dysk bez problemu zadziałał. Także ewidentnie "coś" zostaje na dysku, co blokuje go na innych urządzeniach, nawet jeśli to jest drugi wymieniony dekoder


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 63
  • 227
  • 0

Samsung ICU-100 - obsługiwane dyski / kieszenie

U mnie ten sposób podpięcia i formatowania działa na dysku w kieszeni USB 3.0. Natomiast mam problem z wykrywalnością dysku po każdym restarcie czy wybudzeniu się dekodera z trybu eko. Pomaga odpięcie dysku, restart dekodera i ponowne podpięcie dysku. Ma ktoś podobnie?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Samsung ICU-100 - obsługiwane dyski / kieszenie

@w4ld Jaki masz dekoder?