Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sagemcom UHD88 + dysk PVR - problem


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Sagemcom UHD88 + dysk PVR - problem

► W temacie doprecyzowano etykiety - Moderator Wiktor ◄

 

Witam.

 

Posiadam dekoder Sagemcom UHD88 oraz dedykowany dysk PVR 320MB.

Ustawiłem tryb oszczędzania energii w dekoderze. Przez kilka dni obserwowałem prace dekodera i mam pewne pytania.

1. Dekoder bez dysku - gdy jest wyłączony z zastosowanym trybem oszczędzania energii(chodzi o oglądanie TV) jest bezgłośny. Wychodzi na to, że nie pracuje a wyświetla tylko godzinę. Kiedy dotykam od góry dekoder, to tak mniej więcej po środku w tylnej części jest ciepły. Tak jakby cały czas pracował.

 

2. Po włożeniu dysku PVR dzieją się dziwne rzeczy. Chodzi o to, że kiedy dekoder wyłączony jest z zamontowanym dyskiem PVR w kieszeni wydaje dziwne ciche buczenie jakby cały czas dekoder pracował. Co jakiś czas słychać taki lekki zgrzyt  jakby na dysku coś się zapisywało (nic nie ustawiane było do nagrywania, dekoder cały czas jest w trybie OFF). Kiedy dysk odłączę, buczenie dekodera ustępuje. I mamy sytuację z punktu 1. Czyli dekoder nawet w trybie OFF cały czas jest ciepły w tylnej części.

 

Czy ktoś mógłby mi to wyjasnić, czy to normalne zjawisko ? Czy moze coś nie tak jest z dekoderem.

Dziwne jest to że przy opcji OFF dekoder cały czas jest ciepły a z dyskiem cały czas buczy jakby pracował.

12 ODPOW. 12

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Sagemcom UHD88 + dysk PVR - problem

Te dekodery tak mają...wina softu. W trybie czuwania dysk się samoistnie załącza. Miałem to samo. Mam nadzieję że w następnych aktualizacjach sprzętowych to naprawią...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Sagemcom UHD88 + dysk PVR - problem

Mam rozumieć, że kiedy dekoder jest w trybie OFF bez dysku i jest ciepły to normalne ?

Normalnością też jest, ze kedy dysk jest włożony do dekotera to dekoder buczy (jakby ciagle pracował) a dysk co jakiś czas wydaje takie zgrzytnięcie jakby głowica się rpzemieszczała w dysku ?

Chyba niezbyt to normalne, gdzie tu tryb oszczędzania energii jeśli dekoder wraz z dyskiem cały czas pracują jakby były w trybie ON.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Sagemcom UHD88 + dysk PVR - problem

Wiem że brzmi to absurdalnie, ale tak jest. Dekodery i rutery od OPL są bardzo energożerne nawet w trybie eco, a co za tym idzie mogą pracować jako dogrzewanie mieszkania. U mnie nad dekoderem i ruterem temperatura jest o 10° wyższa niż w reszcie mieszkania...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

Sagemcom UHD88 + dysk PVR - problem

@hasufrogg nie tylko w Twoim dekoderze tryb EKO  nie istnieje , taka sama sytuacja jest w nowszym dekoderze ICU 100 który wspólnie z F.Box 3 robi jako grzejnik . Czasem przychodzą mi do głowy spiskowe myśli że Orange ma chyba jakieś konszachty z grupą Energi i nabija im naszą kasę Emotikon: Wściekły. Tak na poważnie to w czasie gdy wszyscy dążą do  oszczędzania energii nasz operator idzie w przeciwną stronę. Wstyd że nie mogą sobie z tym poradzić .


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Sagemcom UHD88 + dysk PVR - problem

@balbina12 i jaku tu być EKO ? Człowiek specjalnie ustawia tryb oszczędzania energii by było mniejsze zużycie. Oszczędzanie energii =  zmniejsza ilość spalonego węgla przez elektrownie = mniej pyłów do atmosfery.

Jeden problem wyjaśniony ale co z dyskiem ? Ciągła praca dysku nawet kiedy dekoder jest OFF skraca jego żywotność. Dysk kiedy dekoder jest wyłączony powinien tak samo nie pracować. Dopiero zaplanowane nagrania np kiedy dekoder jest OFF powinno aktywować prace dysku.

To jest normalne, że dysk cały czas "mieli" ? W ciągu dnia tego nie słychać ale w nocy słychać te zgrzytnięcia dysku co 2-3 min.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

Sagemcom UHD88 + dysk PVR - problem

Wygląda na to że dysk mieli ponieważ dekoder po rzekomym wyłączeniu oprócz zmiany koloru diody dalej jego elektronika działa . 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Sagemcom UHD88 + dysk PVR - problem

Nie da się nic z tym zrobić ? Jak dla mnie tak nie powinno się dziać. Dysk nie powinien pracować kiedy dekoder jest w trybie OFF.

Rozumiem, że to u wszystkich tak działa czy tylko u mnie taka przypadłość i coś nie tak z dekoderem jest ? 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

Sagemcom UHD88 + dysk PVR - problem

Ja mam ICU100 i jest tak samo więc raczej u wszystkich tak jest . Jeżeli chcesz go ; uciszyć ;to wyłącz z zasilania 230V.  Na tą chwilę nie da się nic zrobić ( bynajmniej ja nie mam takiej wiedzy) i dziwię się że Orange nie chce/nie potrafi zrobić z tym porządku.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Sagemcom UHD88 + dysk PVR - problem

Ten problem był już tu wielokrotnie poruszany, wystarczyło przejrzeć inne wątki... np. ten:

https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/dekoder-Samsung-ICU-100-niedopracowane-oprogramowanie/m-p/...