Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 187
  • 577
  • 1

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

Wróciłem do IWU 200 i oddałem Multi.

- Mało przejrzyste menu, starsze dekodery mają bardziej rozbudowane

- po pasku np. na TVN 24 widać  było, że płynność nie była idealna

- dźwiek jakiś taki płaski, irytował mnie

- aplikacje zaczęły klatkować, nie było płynności w ruchu. Zalecono mi wymianę na nowy Multi

 Jednak poprosiłem o IWU 200.

Dekoder z Android TV jeśli chodzi o telewizję nie jest moim zdaniem obecnie rewelacją.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9895
  • 85

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

@Lukimansuper że wróciłeś do dekodera IWU 200. Z mojego 2 letniego doświadczenia z IWU 200 uważam że jest on najlepszym dekoderem do IPTV Orange. Plusy: IWU 200 to lepszy dźwięk, urządzenie działa płynnie, lepsza jakość obrazu i menu jest przejrzyste.  Z mojego punktu widzenia jeśli chodzi o minusy tego dekodera  to brak minusów nie mam zastrzeżeń 🙂 Nie zmieniłby go na żaden inny dekoder typu Android czyli 4K Stream czy 4K Multi.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22114
  • 181

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

Akurat jeśli chodzi o dźwięk to IWU200 ma tak samo jak ICU100, czyli zupełnie normalnie. Stream 4k też ma normalnie, ale dosył unikastem jest zubożony więc tu jest gorzej. Natomiast multi ma zepsutą obsługę dźwięku wielokanałowego i pewnie stąd wrażenie negatywne.

Prawdziwa różnica na korzyść IWU200 w stosunku do ICU100 to obsługa HDR, ale to nie równoważny braku nagrywania.

@Lukimandzięki za testy i wrażenia.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 187
  • 1

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

I znów problem powrócił.. Oglądałem telewizję, przełączam na grę którą pobrałem ze sklepu play i... Podczas grania, nadal słychać ścieżkę dźwiękową z programu który wcześniej oglądałem. Przełączam się na netflix i ta sama sytuacja, co miała miejsce z przejścia z telewizji do gry. Dopiero ponowne uruchomienie dekodera, pomogło. Pewnie do czasu.. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 187
  • 577
  • 1

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

Urządzenie nie do końca w moim odczuciu dopracowane.

I ten dźwięk.. brrrrrrrrrr

Nie lepiej po prostu uwolnić Orange GO na telewizory i Apple TV?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 500
  • 2077
  • 4

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

@Lukiman  Ostrzegałem, niemniej dzięki za testy po starej znajomości :D, jak włączysz c+online na google tv to też widać że płynność nie jest idealna choć jest blisko, nie wiem jak to wygląda na apple tv bo czekam na nowy model 😄
Jeśli chodzi o uwolnienie aplikacji orange na google tv to nie sądzę aby to zrobili bo "polacy" wykorzystywaliby to jako darmowy multiroom a orange sprzedaje multiroom po 20zł miesięcznie. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22114
  • 181

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi


@_Artek_napisał(-a)

...
Jeśli chodzi o uwolnienie aplikacji orange na google tv to nie sądzę aby to zrobili bo "polacy" wykorzystywaliby to jako darmowy multiroom a orange sprzedaje multiroom po 20zł miesięcznie. 


No bez cudów, przecież na wynajmowanych dekoderach też jest jakaś autoryzacja. Jedyne co trzeba "uwolnić" to możliwość instalacji tej aplikacji na innym sprzęcie. Te same mechanizmy autoryzacji mogłyby nadal tam działać, IMHO nie zwiększałoby to istotnie ryzyka nieautoryzowanego dostępu.

A "darmowy multiroom" jest realizowany przez apkę Orange TV GO, odpalaną na PC. Niewygodne i bez sensu, ale jest.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 187
  • 577
  • 1

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

@_Artek_  na szczęście z powrotem wymieniłem Multi na IWU 200 i jestem zadowolony.

Już żadne przystawki z telewizją i Google TV mnie na razie nie interesują.

Apple nr 1 tutaj byłbym spokojny o dobre działanie Orange GO. 😀 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 500
  • 2077
  • 4

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi


@j131napisał(-a)

@_Artek_napisał(-a)

...
Jeśli chodzi o uwolnienie aplikacji orange na google tv to nie sądzę aby to zrobili bo "polacy" wykorzystywaliby to jako darmowy multiroom a orange sprzedaje multiroom po 20zł miesięcznie. 


No bez cudów, przecież na wynajmowanych dekoderach też jest jakaś autoryzacja. Jedyne co trzeba "uwolnić" to możliwość instalacji tej aplikacji na innym sprzęcie. Te same mechanizmy autoryzacji mogłyby nadal tam działać, IMHO nie zwiększałoby to istotnie ryzyka nieautoryzowanego dostępu.

A "darmowy multiroom" jest realizowany przez apkę Orange TV GO, odpalaną na PC. Niewygodne i bez sensu, ale jest.


Właśnie dlatego że jest niewygodne i bez sensu to skala takiego zjawiska jest dużo mniejsza niż mogłaby być gdyby uwolnili taką aplikacje i dodali ją do google tv, a tak mają ją w formie zintegrowanej z oprogramowaniem dekodera który klient dostaje do umów , to samo robi T mobile tylko u nich póki co nie ma nawet opcji legalnego multiroomu.......
@Lukiman  z tego co wiem na apple tv pasek informacyjny w tvn 24 też nie działa w 100% płynnie chyba że coś poprawili od czasu kiedy je sprzedałem. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22114
  • 181

Problemy z telewizją po przesiadce na dekoder 4K multi

@_Artek_ 

Możemy sobie gdybać, a i tak motywów nie poznamy. Apka jest jak najbardziej w sklepie googla, tyle że widać ją tylko z autoryzowanych dekoderów.