Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z zaznaczeniem kanałów ulubionych


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Problem z zaznaczeniem kanałów ulubionych

Witam

 

Od niedawna mam dekoder ICU100, zwany też dekoderem 4K Premium.

Chciałam zaznaczyć ulubione kanały. Niektóre programy są nadawane na dwóch kanałach,

np. Paramount Channel HD na kanałach 20 i 229, TVN 7 HD na kanałach 4 i 38,  itd.

Na poprzednim dekoderze mogłam bez problemu zaznaczyć jako ulubiony tylko jeden z pary

kanałów dla danego programu. Teraz to się nie udaje. Gdy zaznaczam jeden z nich

jako ulubiony, automatycznie zaznaczany jest i drugi, gdy odznaczam jeden z nich, znika

zaznaczenie przy drugim. Po co taka długa lista kanałów ulubionych? Jak to obejść?

 

Ponadto, na pilocie pojawił się przycisk Ulubione. Jego naciśniecie powoduje wyświetlenie

się w lewym górnym rogu:

Ulubione kanały

aktualnie wybrana lista

Aby zmienić, wciśnij LISTA

Jak z tego korzystać? Czy gdzieś w necie jest opis/instrukcja używania tego dekodera?

 

Pozdrawiam

8 ODPOW. 8

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Problem z zaznaczeniem kanałów ulubionych

@Time88 

Instrukcji obsługi w normalnym znaczeniu tego słowa nie ma. Jest tylko webowy "poradnik".

https://www.orange.pl/omnibook/dekoder-samsung-icu-100

Co do meritum.

Na podwójne numeracje nic nie poradzisz. Na liście ulubionych każdy kanał jest jednak mimo duplikacji numerów reprezentowany tylko raz, więc lista nie jest przez to wydłużana. To tylko dziwactwo do którego łatwo się przyzwyczaić. Nie przeszkadza kiedy już się zorientowałeś że numery to nie identyfikatory kanałów tylko należą po prostu do listy ich "atrybutów". Jakieś muszą być.

Co do funkcjonalności "lista", to poza "ulubionymi" które możesz sam definiować istnieją też predefiniowane listy - jakie to widać po wcisnieciu prawy-lewy w trybie "listy". Obowiązująca w danym momencie lista określa w zasadzie tylko i wyłącznie zachowanie klawiszy P+ i P-, zmiana kanałów tymi klawiszamni następuje w obrębie i w kolejności zdefiniowanej przez aktualną listę. W tym dekoderze nie widzę żadnego sensu używania innej listy niż "ulubione".


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Problem z zaznaczeniem kanałów ulubionych

Na stronie, którą podałeś, jest opis korzystania z listy ulubionych (cytuję):

"Na pilocie wciśnij ULUBIONE (gwiazda).".

Nic dodać, nic ująć.‌😀


Wpierw uwaga ogólna: na dekoderze UHD88 dało się to zrobić prosto i zrozumiale.

I oczywiste było, że po liście Ulubione można było poruszać się przy pomocy klawiszy P+ i P-.

Ale jest to jedyna zrozumiała część Twojej wypowiedzi.


Nie chcę nic poradzić na to, że program jest nadawany na dwóch kanałach. Niech będzie na

dziesięciu, jeśli to jest do czegoś potrzebne. Nie o to chodzi.

Mogę się przyzwyczaić do każdego dziwactwa jeśli w ogóle zrozumiem jak z tego korzystać,

a na razie nie rozumiem nic.

Jeśli numer to nie identyfikator kanału (cytat), to co jest tym identyfikatorem - obrazek?

W pewnym momencie po naciśnięciu na przycisk Ulubione (gwiazda), na ekranie, w którego tle

leciał film, z lewej strony w pionie wyświetlały się jakby loga programów. Nawet nie wiem czym

to spowodowałam i oczywiście nie wiem czy i jak z tego skorzystać. Do którego obrazka przypisane

będzie moje kliknięcie na OK na pilocie, jeśli w ogóle o to chodzi.


Ale podstawowe pytanie: po naciśnięciu Ulubione (gwiazda) - jak/czym mam wybierać pomiędzy:

Ulubione kanały

aktualnie wybrana lista

aby zmienić, wciśnij LISTA

i co każdy z tych wyborów powoduje?


Jak wejść w tryb lista, o którym piszesz, żeby wcisnąć prawy-lewy i zobaczyć predefiniowane listy?

Zresztą nie sądzę żeby były to listy do zastosowania dla mnie.


Ostatnio wymieniałam sprzęt w Orange, w tym dekoder, 5 lat temu i może dlatego nie wiem czegoś,

co dla użytkowników sprzętu używanego w międzyczasie jest oczywiste. Być może wystarczy jedna

kluczowa informacja i wszystko stanie się jasne.


Pozdrawiam


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Problem z zaznaczeniem kanałów ulubionych

Metodą prób i błędów doszłam do rozwiązania. Przykro mi, ale ani Twój post ani pomoc na podanej

przez Ciebie stronie nic mi nie pomogły. Szkoda.

Koniec tematu.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problem z zaznaczeniem kanałów ulubionych

@Time88  skoro już oznaczyłaś swój post jako rozwiązanie, to może opisz w nim w jaki sposób rozwiązałaś problem, to tak na przyszłość dla potomnych (innych forumowiczów) mających taki sam problem i szukających rozwiązania. Tak to rozwiązanie wygląda na takie "wiem, ale nie powiem" i jako takim rozwiązaniem niestety nie jest ...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Problem z zaznaczeniem kanałów ulubionych

Doszłam do rozwiązania dla mnie w tym momencie w miarę wystarczającego, z naciskiem

na "dla mnie". Oznaczyłam tamten post jako rozwiązanie wiedząc, że za parę dni będę

"zmuszana" przez Forum do takiego oznaczenia. W związku jednak z Twoim postem to

oznaczenie wycofałam. Z pewnością nie jest to rozwiązanie nadające się do opublikowania.

Takie powinien podać Orange.

Uważam, że metoda korzystania z kanałów ulubionych była o wiele lepiej rozwiązana

w dekoderze UHD88.

 

Do moderatorów Forum: w związku z powyższym proszę nie wymagać ode mnie oznaczenia

mojego postu jako rozwiązanie.

 

Pozdrawiam


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problem z zaznaczeniem kanałów ulubionych

@Time88  być może Twoje rozwiązanie, jak to nazywasz "dla mnie" spodoba się/przypadnie do gustu innym 🤔, nie chcę naciskać, ale może jednak dasz się namówić do jego opublikowania?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Problem z zaznaczeniem kanałów ulubionych

@Time88 

Przede wszystkim przepraszam że próbowałem Ci Droga Koleżanko pomóc.

Obiecuję że więcej tego nie zrobię.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Problem z zaznaczeniem kanałów ulubionych

No to przeanalizujmy co napisałeś żeby Twoim zdaniem pomóc.

1) napisałeś "Na podwójne numeracje nic nie poradzisz" oraz "To tylko
dziwactwo do którego łatwo się przyzwyczaić". Napisałeś także
że już się zorientowałam, albo powinnam się zorientować, że numery
to nie identyfikatory kanałów. W dekoderze UHD88 też się zdarzało,
że jeden program był przypisany do dwóch numerów kanałów, ale to
nie powodowało zamieszania przy wybieraniu Ulubionych. A używanie

P+ i P- było oczywiste, o czym tez już pisałam. Dlaczego teraz użytkownik

ma się przyzwyczaić, że numery kanałów należą (tylko) do ich atrybutów,

bo jakieś atrybuty muszą być.
2) uważając, że sprawę tworzenia i korzystania z listy Ulubionych już
wyjaśniłeś, napisałeś o wciskaniu prawy-lewy w trybie "listy", ale jak
do tego trybu dojść, to już uważałeś za oczywiste, pomimo, że tego właśnie

nie rozumiałam i zaznaczyłam w poście zaczynającym wątek.

 

Dla jasności, wiem, że nikt odpowiadać na posty nie musi, jest to wyłącznie
jego dobra wola i poświęcenie czasu i za to należą się podziękowania.
Dlatego napisałam, iż przykro mi, że Twój post nie pomógł. Bo nie pomógł.

Pozdrawiam
Ewa