Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z gniazdem optycznym TCL 55p615

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 129
  • 0

Problem z gniazdem optycznym TCL 55p615

Próbowałem podłączyć soundbar z TV za pomocą kabla optycznego. Niefortunnie, wyłamała się taka zapadka/zaślepka z gniazda optycznego w TV. Próbuję teraz wsadzać ten kabel na tysiąc sposobów, ale nie trzyma. Ktoś coś poradzi? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problem z gniazdem optycznym TCL 55p615

@19yanaz90  a propos tej klapki/zaślepki to sprężynka służyła właśnie do zamykania klapki gdy nie ma wtyczki w gniazdku, tak jak pisałem wczoraj brak klapki i sprężynki nie powoduje nieprawidłowej pozycji wtyku w gnieździe, a skoro po usunięciu reszty klapki i sprężynki wciskając wtyczkę do gniazda nie słyszysz charakterystycznego "klik" i od początku były problemy z gniazdem optycznym to znaczy że było ono felerne od nowego i proponowałbym zgłosić usterkę do serwisu TLC (być może uznają to za naprawę gwarancyjną, a jeśli nie to i tak prawdopodobnie czeka Cię wymiana owego gniazda i wykonać może to tylko technik-elektronik, gniazdo wlutowane jest w moduł). ...uff ale się rozpisałem...😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

22 ODPOW. 22

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problem z gniazdem optycznym TCL 55p615

@19yanaz90  wyłamana klapka nie powinna stanowić problemu z podłączeniem wtyczki, może zadam głupie pytanie, ale czy zdjąłeś zaślepkę z wytku ? (taka przezroczysta gumka).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 129
  • 0

Problem z gniazdem optycznym TCL 55p615

Spoko, nie ma głupich pytań. 

Jasne ściągnąłem. Do soundbara fajnie wchodzi i jest taki klik, a z TV był problem od samego początku, aż w końcu ta klapka się ułamała. Mam wrażenie że to takie drzwi dla wtyczki, które to mają trzymać. Udaje mi się włożyć ten kabel, ale tak na słowo honoru, bez ruszania TV, ale dźwięk ma echo. Tzn słychać trochę dźwięk z TV i trochę opóźniony dźwięk z Soundbara. Więc domyślam się, że coś nie styka, bo przy pełnym połączeniu, nie powinienem słyszeć dźwięku z TV? 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problem z gniazdem optycznym TCL 55p615

@19yanaz90  właśnie dorwałem zapasowe które kiedyś zakupiłem, muszę Ci powiedzieć że klapka chroni tylko przed kurzem i świeceniem z niego, sprawdź czy nie został jakiś kawałek tej zaślepki bądź sprężynka od owej klapki czy nie blokuje wtyczki (tak jak pisałem wcześniej wyłamana klapka nie stanowi problemu (właśnie to przetestowałem).


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problem z gniazdem optycznym TCL 55p615

@19yanaz90  przeczytaj mój poprzedni post (edytowałem go).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 129
  • 0

Problem z gniazdem optycznym TCL 55p615

Hmmm, w gnieździe jest jakaś sprężynka, przy jednej ze ścian która mam wrażenie blokuje pełne wejście.. Próbowałem ją odginać max na zewnątrz, żeby wpuścić całą objętość kabla ale i tak trochę wadzi.. Może spróbuję ją zatem całkiem wyszarpać.. Jutro sprawdzę, bo dzisiaj nie mam już możliwości. 
Bo znalazłem jeszcze taką opcję w międzyczasie jak w załączeniu. Czy jak podłącze taki adapter do wejścia jack w TV i z adaptera właściwy kabel optyczny, to powinno działać, czy to nie takie proste? 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problem z gniazdem optycznym TCL 55p615

@19yanaz90  spróbuj na spokojnie pensetą delikatnie usunąć tą sprężynkę (prawdopodobnie ona blokuje pełne wejście wtyku do gniazda. Ta przejściówka (adapter) to tylko półśrodek, nie będzie innego dźwięku jak stereo gdy zastosujesz to połączenie, kabelek optyczny i gniazdo toslink służy do przesyłu DD, DTS. kanałów 5.1, 7.1 itd.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 129
  • 0

Problem z gniazdem optycznym TCL 55p615

Dzięki, dam jutro znać co mi się udało podziałać. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z gniazdem optycznym TCL 55p615

@19yanaz90Owa sprężynka właśnie może powodowała prawidłową pracę tej ułamanej klapki?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 129
  • 0

Problem z gniazdem optycznym TCL 55p615

Pewnie tak.. 

Cóż udało mi się wsadzić ten kabel tak, że w miarę się trzyma. Ale jak ustawiam w TV opcje wyjścia na cyfrowe, to mam przebicie dźwięku z TV. Dopiero jak wyciszę całkiem dźwięk z TV, wtedy jest ok. Tak ma być?