Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poprowadzenie skrętki lub światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Poprowadzenie skrętki lub światłowodu

@o405ne  tak doczytałem jeszcze dokładnie Twój pierwszy post, co do estetyki to mogę podpowiedzieć że u mnie zarówno kabelek światłowodowy i ethernety idą pod listwami przypodłogowymi i są zupełnie niewidoczne (miejsca otworów przez ściany również są na wysokości listew - niewidoczne) i jeszcze jedna rzecz, przejście przez otwór drzwiowy rozwiązaliśmy z technikami w ten sposób że puściliśmy kabelek nie na około przy futrynie tylko w specjalnej listwie przyprogowej (można takie zakupić w marketach budowlanych, są aluminiowe w różnych kolorach i mają wzmocnione specjalne miejsce na kabel). Także przy odrobinie chęci i sprytu kabelki są całkowicie niewidoczne.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 13
  • 57
  • 1

Poprowadzenie skrętki lub światłowodu

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi. Czyli 
1. Technik z orange będzie posiadał przy sobie wysokiej jakości kabel ethernet (cat.6). 
2. Wystarczy zwykła skrętka na RJ45 prosto do komputera (rozwiązanie z  gniazdem ethernetowym jest kuszące, ale bez kłucia ścian także kłopotliwe w mojej ocenie). 
3. Z listwą przyprogową coś wykombinuję. 
4. Położenie funboxa w środku mieszkania (zapodane przez was rozwiązanie nr3) wydaje się sensowne, ale trudno byłoby zaaranżować miejsce na niego (nawet gdybym znalazł, za kilka lat chcemy tam zrobić szafę pod zabudowę, zmiana organizacji całego przedpokoju). Mam zatem nadzieję, że funbox położony w salonie poradzi sobie z całym mieszkaniem (obecnie udostępniając hotspot z telefonu nie widzę różnicy czy znajduję się obok źródła wifi czy na drugim końcu mieszkania). 

Wszystko się zgadza? Dziękuję.  @j131 @slav72 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13507
  • 55240
  • 659

Poprowadzenie skrętki lub światłowodu

@o405neNie do końca: technik będzie miał skrętkę kat5e -wystarczy pod warunkiem, że jest dobrze ułożona i zakończona odpowiednio (nie polecam wtyczek). Technicy zrobią to podłączenie do pokoju w ramach usługi. Nic za to nie płacisz jeśli zdecydujesz np że tam będzie konieczne ułożenie kabla.Gniazdo możesz kupić małe, natynkowe, więc bez kucia się obejdzie...Skoro hotspot działa to i FB będzie, pod warunkiem, że go nie zamkniesz w metalowej szafce 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 13
  • 57
  • 1

Poprowadzenie skrętki lub światłowodu

A zakładając że będę chciał kiedyś zwiększyć prędkość światłowodu do 1gb/s chyba lepiej wyposażyć się w kategorię 6 a nie 5e, prawda?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13507
  • 55240
  • 659

Poprowadzenie skrętki lub światłowodu

@o405ne nie, kat 5e wystarczy ( pod warunkiem prawidłowej instalacji) bo kabel kat 6 jest grubszymi twardszy w ułożeniu


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 13
  • 57
  • 1

Poprowadzenie skrętki lub światłowodu

Ok, tak mi pasuje. Gniazdo jakieś też poszukam. Dzięki. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13507
  • 55240
  • 659

Poprowadzenie skrętki lub światłowodu

@o405ne  gniazdo będzie miało w środku łączówki Krone. Aby zaszyć w nich kabel konieczny jest specjalny przyrząd. Zapytaj techników w czasie umawiania wizyty czy będą taki mieli. Bez niego niech nawet nie myślą o prawidłowym podłączeniu kabla w gniazdku. No, chyba, że kupisz kat 6 i beznożowe. Tylko to jest większe i i tak trzeba mieć pojęcie jak prawidłowo podłączyć oba końce kabla do obu gniazdek... 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Poprowadzenie skrętki lub światłowodu

@o405ne  tu masz przykład małych natynkowych gniazd, montowanych na taśmę samoprzylepną (w zestawie) Gniazdo natynkowe Lanberg 1x RJ-45 Kat. 5e UTP - Sklep Komputerowy - Allegro.pl

a to jest to narzędzie o którym wspomina @agat13  (raczej technicy mają je na stanie, ale oczywiście przy umawianiu wizyty powiedź że masz takie gniazda i czy mają te narzędzie) NÓŻ KROSOWNICZY KRONE Wciskacz LSA Lanberg - Sklep Komputerowy - Allegro.pl


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 13
  • 57
  • 1

Poprowadzenie skrętki lub światłowodu

Dzięki. Wezme to gniazdo, które zaproponowałeś i jeszcze ten patchcord, chyba będzie ok. https://allegro.pl/oferta/kabel-sieciowy-patchcord-utp-kat-5e-3m-lanberg-7595215806


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Poprowadzenie skrętki lub światłowodu

@o405ne  rozumiem że ten patchcord zastosujesz do połączenia gniazdo - pc w drugim pomieszczeniu?, jeżeli tak to jak najbardziej będzie ok 👌