Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie drugiego dekodera przez transmitery sieciowe

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 38
  • 0

Podłączenie drugiego dekodera przez transmitery sieciowe

Chce se dokupić drugi dekoder żeby podłączyć w pokoju na dole do telewizora który jest stary i nie ma internetu. Chce ten dekoder  z androidem żeby też YouTube działa. Na dół internet dociaglem przez transmiter sieciowy tplink. Czy to zadziała mi bo ten wzmacniacz jest na korytarzu i kablem nie da rady go pociągnąć do pokoju gdzie jest telewizor.

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53419
  • 620

Podłączenie drugiego dekodera przez transmitery sieciowe

@Juresek22  już wcześniej pisałem, że  tego typu transmitery to jedna wielką niewiadoma. Podłącz do tego na dole laptopa i zrób speedtest na pro.speedtest.pl 

Sprawdzisz ogólnie jaki masz transfer po tych PLC. Jeśli będzie około 30Mb/sek to może się udać... Sprawdź to w kilku gniazdkach elektrycznych. Zawsze to większe rozeznanie które będzie najlepsze. Dekoder i tak połącz po kablu ethernet. Zawsze możesz przenieść obecny dekoder ma testy w to drugie miejsce i sprawdzić jak działa 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53419
  • 620

Podłączenie drugiego dekodera przez transmitery sieciowe

@Juresek22  doprecyzujmy: range extender ( retransmiter samego wifi) czy transmiter sieciowy ( PLC po sieci elektrycznej)

PLC jest nieprzewidywalne i nikt na 100% tego nie powie, tylko testy.

Co zaś tyczy RE, to jeśli jest w dobrym zasięgu wifi i ma wyjściowe gniazdo ethernet, to do dekodera koniecznie połącz go tym kablem. Będzie prościej z konfiguracją

A tak szczerze, wszystko i tak oparte jest na testach, bo sam dekoder ma wifi ( choć na dalekie odległości nie polecam) i może da radę?

A nie lepiej kupić MiStick i zinternetować tv po wifi i HDMI w odbiorniku ? No, chyba, że chcesz normalną TV jeszcze oglądać...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 38
  • 0

Podłączenie drugiego dekodera przez transmitery sieciowe

Ten internet przechodzi po kablu od prądu z góry na dół. Tam na górze mam podłączona jedna kostkę a na dole druga. Komputer na tym działa tylko nie wiem czy da się jeszcze podłączyć ten dekoder i musi być na wifi bo kabla nie dam rady.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53419
  • 620

Podłączenie drugiego dekodera przez transmitery sieciowe

@Juresek22  już wcześniej pisałem, że  tego typu transmitery to jedna wielką niewiadoma. Podłącz do tego na dole laptopa i zrób speedtest na pro.speedtest.pl 

Sprawdzisz ogólnie jaki masz transfer po tych PLC. Jeśli będzie około 30Mb/sek to może się udać... Sprawdź to w kilku gniazdkach elektrycznych. Zawsze to większe rozeznanie które będzie najlepsze. Dekoder i tak połącz po kablu ethernet. Zawsze możesz przenieść obecny dekoder ma testy w to drugie miejsce i sprawdzić jak działa 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 38
  • 0

Podłączenie drugiego dekodera przez transmitery sieciowe

Komputer normalnie działa i wszystko się na nim da zrobić. Prędkość mam coś koło 65. Więc mowisz ze powinno działać? Jeszcze jedna rzecz bo kolega mi mówił że ten mój wzmacniacz ma tylko wifi2 a jest też teraz wifi5 czy ten dekoder zadziała na tym wifi2 bo kablem się nie da u mnie.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1655
  • 8192
  • 64

Podłączenie drugiego dekodera przez transmitery sieciowe

@Juresek22 Jakie masz łącze? Światłowód czy xDSL?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 38
  • 0

Podłączenie drugiego dekodera przez transmitery sieciowe

Światłowód  300


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1655
  • 8192
  • 64

Podłączenie drugiego dekodera przez transmitery sieciowe

@Juresek22 Podaj dokładny model urządzenia od TP-Link. Czy komputer był podłączony do niego przez WiFi 2.4? Bo coś słabe masz wyniki.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 38
  • 0

Podłączenie drugiego dekodera przez transmitery sieciowe

Nazwa  to av600 a komputer łączy się przez wifi bo na kablu się nie da.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1655
  • 8192
  • 64

Podłączenie drugiego dekodera przez transmitery sieciowe

@Juresek22 AV600 to nie jest dokładne oznaczenie modelu. Wrzuć zdjęcie naklejki umieszczonej na urządzeniu. Fajnie gdybys mógł dla testu podłączyć komputer przewodem ethernet, chociaż podejrzewam, że i tak te urządzenia to stare modele z WiFi 2.4 i portem 100 Mbps.