Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód + TV, ale ONT i własny router


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 65
  • 0

Orange światłowód + TV, ale ONT i własny router

Samsung ICU 100


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13361
  • 54789
  • 647

Orange światłowód + TV, ale ONT i własny router

Ok, to multicasty...


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 65
  • 0

Orange światłowód + TV, ale ONT i własny router

i co dalej? 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13361
  • 54789
  • 647

Orange światłowód + TV, ale ONT i własny router

@marcinez Na moje oko ustawienia masz ok. Może bardziej doświadczeni podpowiedzą coś jeszcze...


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1821
  • 8838
  • 70

Orange światłowód + TV, ale ONT i własny router

@marcinez Próbowałeś z włączonym IGMP Proxy? Wyłącz multicast do WiFi jeżeli podłączyłeś dekoder za pomocą przewodu.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2133
  • 7882
  • 32

Orange światłowód + TV, ale ONT i własny router


@marcineznapisał(-a)

Nawiasem mówiąc, tel stacjonarny też nie działa. Wprawdzie go nie potrzebuję, ale też jest problem.

 


a do czego go podłączyłeś?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 65
  • 0

Orange światłowód + TV, ale ONT i własny router

Wstyd się przyznać: korzystając z kabelka rj-11 na rj-45 do jednego z LAN na którym ustawiłem VoIP


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13361
  • 54789
  • 647

Orange światłowód + TV, ale ONT i własny router

@marcinez To niestety tak nie działa 🙂 dla tych portów są specjalne bramki VoIP i moduły w routerze z wyjściem RJ11 (z tego co mi wiadomo)

Dodam, że wkładając wtyk RJ11 do gniazda RJ45 jest możliwość uszkodzenia pinów 1,2,7, i 8...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2133
  • 7882
  • 32

Orange światłowód + TV, ale ONT i własny router

Telefon stacjonarny działa przez bramkę VoIP. Funbox ma taką bramkę wbudowaną i wyprowadzone gniazdko telefonczne rj-12. Za własnym routerem można postawić własną bramkę VoIP, działającą na prawach każdego innego hosta w sieci LAN, bez żadnych cudów vlanów. Przykładami takich bramek są Cisco SPA-112 i SPA-122. Ja mam tę drugą i działa. Na forum pojawiały się również tematy dotyczące tej pierwszej, głównie z powodu kłopotów z konfiguracją. Z tego co pamiętam, pytającym też zadziałało.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 65
  • 0

Orange światłowód + TV, ale ONT i własny router

ale wracając do vlanów i VOD na samsung ICU100. Może jest jakiś inny problem np. sprzętowo-softowy po stronie tp-linka AX73 (mogę go jeszcze oddać). Konfiguracyjnie nic więcej nie mogę zrobić.. Net i tv działa elegancko, ale vod zgłasza błąd: V14A. Pod FB6 widzę jeszcze otwarte porty do ICU100, ale raczje do zarządzania przez orange w razie zgłaszania problemów. 

 

może jakiś inny typ routera? sam nie wiem...