Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odtwarzanie multimediów na dekoderze Samsung ICU 100

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Odtwarzanie multimediów na dekoderze Samsung ICU 100

Witam,

 

Posiadam Funbox3 i dekoder tv Samsung ICU 100. W opisie funkcji "Moje multimedia" w dekoderze widnieje następujący tekst:

"Korzystając z zakładki multimedia możesz bezpośrednio na telewizorze słuchać swojej muzyki, a także oglądać zdjęcia i wideo zapisane na zewnętrznych nośnikach, takich jak: pamięć USB, twardy dysk, aparat fotograficzny lub na komputerze podłączonym do modemu."

 

Czy komuś udało się skorzystać z tej ostatniej opcji? Postawiłem serwer DLNA na moim komputerze, który jest podpięty kablem do funboxa. Inne sprzęty w sieci widzą go normalnie i potrafią odtwarzać multimedia, ale dekoder nie znajduje żadnych urządzeń.

 

Czy ja robię coś źle, czy po prostu opis tej funkcji jest błędny?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 1

Odtwarzanie multimediów na dekoderze Samsung ICU 100

@Anonim. No chyba nie mogę się zgodzić. :)). Co prawda mam tv od Samsunga I dlna u mnie działa ale nie szukając nawet nowych opcji wszedłem właśnie w multimedia i ku mojemu zdziwieniu zauważyłem, że mam dostęp do plików z komputera. Nie jest tak, że w w10 nie trzeba mieć nic dodatkowo, bo jak ktoś ma starszy komputer to może karta sieciowa tak sama z siebie nie obsługiwać. Do meritum, ja się o to nie prosiłem... no ale działa. Na komputerze mam zainstalowany program "Samsung link" jako serwer i myślę, że przynajmniej w 90% to rozwiąże problem. Swoją droga jestem mile zaskoczony ta opcja dekodera, i choć nie jest mi osobiście ona niezbędna to jak ktoś ma tv starszego typu daje fajne możliwości. Ciekawe czemu nie jest promowane i czy ktos z przypadku tak jak ja zauważył, że to działa.

Zdrowych Wesołych :))

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20
Anonim

Nie dotyczy

Odtwarzanie multimediów na dekoderze Samsung ICU 100

Może tutaj nam pomoże @Anonim. Chociaż o tej ostatniej możliwości osobiście pierwszy raz słyszę.

Ps. Komputer masz włączony w chwili gdy chcesz go zobaczyć na tv?? Pewnie to śmiesznie brzmi, ale......
Anonim

Nie dotyczy

Odtwarzanie multimediów na dekoderze Samsung ICU 100

@lechu Jak widzę w instrukcji tutaj że trzeba podłączyć dysk do portu usb na przednim panelu.Nie widziałem tego dekodera osobiście,może to pomoże.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Odtwarzanie multimediów na dekoderze Samsung ICU 100

Tak, komputer jest włączony 😉


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Odtwarzanie multimediów na dekoderze Samsung ICU 100

Ale ja nie chcę odtwarzać z dysku, tylko z kompa.

Załączam zdjęcie poglądowe 😉JkoArrE

Anonim

Nie dotyczy

Odtwarzanie multimediów na dekoderze Samsung ICU 100

@lechu 

Ty masz sparować komputer z telewizorem, a nie z dekoderem i wtedy będziesz, miał, dostęp, a nie tak jak robisz, nie ma możliwość wypuszczenia obrazu i dźwięku do dekodera z komputera.Jeśli masz system Windows 8.1/10 to podtrzeba zadnych aplikacji do sparowania.

Anonim

Nie dotyczy

Odtwarzanie multimediów na dekoderze Samsung ICU 100

@lechu, @vdsl dobrze kieruje, więc przede wszystkim w ustawieniach dekodera, oraz po podłączeniu do komputera, sprawdź w ustawieniach komputera>Menadżer urządzeń, czy jest poprawna konfiguracja oraz sterowniki. Może tutaj coś nie halo i trzeba pobrać sterowniki, albo zaktualizować? Ja podpowiadam tylko na ile moja wiedza sięga.Menadżer urządzeń.JPG 

Anonim

Nie dotyczy

Odtwarzanie multimediów na dekoderze Samsung ICU 100

I może powoli dojdziemy do rozwiązania problemu. Burza mózgów to jest jednak moc 😉
Anonim

Nie dotyczy

Odtwarzanie multimediów na dekoderze Samsung ICU 100


lechu napisał(-a):

Ale ja nie chcę odtwarzać z dysku, tylko z kompa.

Załączam zdjęcie poglądowe 😉JkoArrE


@lechu 

Ta informacja jest do dysku, a nie dlna.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 1

Odtwarzanie multimediów na dekoderze Samsung ICU 100

hej,

 

Poddales sie czy znalazles rozwiązanie?? :))