Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odtwarzanie multimediów na dekoderze Samsung ICU 100

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 45
  • 24
  • 1

Odtwarzanie multimediów na dekoderze Samsung ICU 100

Przy okazji - może się przydać, zamiast bezpośredniej odpowiedzi opiszę typowe ustawienia korzystania z plików w swojej sieci. Twój problem należy rozwiązać na poziomie ostawień i rozpoznawania sieci w FunBox. Mianowicie:

W ustawieniach FunBox należy ustawić swoją sieć ( oczywiście twoje ustawienia w PC mogą być też istotne, ale priorytetem dla FunBOX i Dekodera Samsung są ich domyślne ustawienia. W FunBox mam wpiętą pamięć USB. Prawdopodobnie Samsung sam tworzy na nim własne katalogi ( jak inne dekodery ) ale jeżeli ich nie zapełniasz będą tylko pokazywane puste katalogi. Ja dal ciebie utworzyłem przykładowy katalog na MP3 do Sund-Bar i w nim wstawiłem kilka plików.

Jak do tego się dostaniemy z meny Dekodera Samsung:

Menu Dekodera Samsung > Moja Strefa > Moje Multimedia > FunBox 3.0 Server > i tu masz do wybory co jest na tym USB ( system sam to odszuka i pokaże ) > np. wybieram Muzyka > wybrałem Foldery > MusicBar > i jakiś ulubiony w domu przykładowy plik MP3.

a wygląda to tak jak na tym screenie po uruchomieniu

 

Przy okazji ma pytanie też związane z Dekoderem Samsunga i naszymi nagraniami, mianowicie może ktoś się orientuje czy możliwa jest jakaś defragmentacja naszych nagrań? Prawdopodobnie jest taka opcja w jego prawdopodobnym systemie Linux, ale została ukryta przez Samsunga? Teoretycznie powinien być dostęp do takiej dodatkowej funkcji zarządzania załączonym dyskiem w Ustawieniach Dekodera lub z Serwisu diagnostycznego. Może z czasem zrobią upgrade i to udostępnia swoim użytkownikom. Pozdrawiam. 🙂

 

Uzupełnienie:  Jak działają systemy plików Linux ( np. https://pl.if-koubou.com/articles/how-to/why-linux-doesnt-need-defragmenting.html ). cyt. Systemy plików ext2, ext3 i ext4 systemu Linux - ext4 to system plików używany przez system Ubuntu i większość innych aktualnych dystrybucji systemu Linux - przydziela pliki w bardziej inteligentny sposób. Zamiast umieszczać wiele plików blisko siebie na dysku twardym, systemy plików Linux rozpraszają różne pliki na całym dysku, pozostawiając między nimi dużą ilość wolnego miejsca. Kiedy plik jest edytowany i musi się rozwinąć, zwykle jest dużo wolnego miejsca, aby plik mógł się rozwinąć. Jeśli wystąpi fragmentacja, system plików spróbuje przenieść pliki, aby zmniejszyć fragmentację podczas normalnego użytkowania, bez potrzeby korzystania z narzędzia do defragmentacji.

To pogrubienie tekstu pokazuje domniemany problem w uproszczonej wersji systemu w dekoderach Samsung - mogą tego po prostu nie robić automatycznie!


IMG_20200318_133759_BURST001_COVER-ok.jpg