Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 13, Recenzent
  • 20
  • 2
  • 0

Nagrzewanie dekodera Samsung

Witam.

Sprawdziłem u kilku znajomych, że dekoder Samsung ICU 100 nagrzewa się do wysokich temperatur. Gdy dekoder jest w stanie czuwania też jest gorący. Czytałem na forum, że tryb eko nie istnieje w tym dekoderze. 

Czy Orange planuje poprawić dekodery pod kątem nagrzewania?

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

Poziom 29, Specjalista
  • 1540
  • 1411
  • 86

@pawelc27  Oprogramowanie jest stale rozwijane, chociaż nie za często pojawiają się aktualizacje. Podejrzewam, że gdyby miało by to być naprawione, to byłoby dawno. 

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna, oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Szczęśliwy

Zespół Nasz Orange
  • 427
  • 1299
  • 26

[ Edytowane ]

Hejka @pawelc27 z doświadczenia Ci powiem, że wysoka temperatura pracy w moim przypadku nie stanowiła żadnych problemów w działaniu dekodera/usługi. Jeżeli stanowiłoby to zagrożenie albo było powodem jakichś nieprawidłowości to zdecydowanie zostałoby to w jakiś sposób "naprawione".

| Założyłeś temat? Pamiętaj, aby oznaczyć najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie | Lubisz pomagać innym? Zostań Herosem Nasz Orange |

Poziom 20, Pasjonat
  • 188
  • 86
  • 4

Moim zdaniem nieprawidłowością jest brak możliwości ustawienia trybu eko w tym dekoderze. Dużo było o tym pisane i widać że operatorowi nie zależy na użytkownikach którzy chcą oszczędzać energię elektryczna i swoje wydatki. 

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 13, Recenzent
  • 20
  • 2
  • 0

Dekodery Sagemcom UHD88 i WHD80 mają tryb oszczedzania energii a Samsung już nie. Dekodery Samsung ICU 100 zostały wprowadzone na początku 2017 roku, ciekawe kiedy pojawi się tryb oszczedzania energii.

Poziom 31, Ekspert
  • 2205
  • 1998
  • 96

@pawelc27  w ciepłe dni sprzęt się mocno grzeje, jeśli nie ma aktywnej wentylacji (wentylator), upychanie dekoderów czy innego sprzętu w ciasnych wnękach dodatkowo potęguje mocne nagrzewanie się, tryb czuwania w tym dekoderze to chyba nie prędko będzie, bo aktualizacje są nie często, ja nie korzystam z trybów czuwania czy usypiania sprzętu, wyłączam na listwie zasilającej sprzęt, jak z niego nie korzystam, nie grzeje się niepotrzebnie i prąd się nie marnuje.

Poziom 8, Poszukiwacz
  • 4
  • 1
  • 0

Mam te same problemy. Nie tylko dekoder gorący, ale i modem. Stoją oddzielnie na otwartej przestrzeni pod telewizorem. Nie mam lepszego miejsca, chyba że za oknem, ale tylko jesienią. Może trzeba podjąć jakąś ogólnopolską AKCJĘ. 

Poziom 31, Ekspert
  • 2205
  • 1998
  • 96

@Henryk-51jeśli sprzęt nie ma aktywnego chłodzenia (wentylator), to przy obecnej temperaturze, grzeje się dość mocno, 27"C mam i wszystkie sprzęty RTV i Laptop mocno się grzeją, jedynie PC daje radę, ale on ma 8 wentylatorów i sporą obudowę.

0 Lubię to
Odpowiedz