Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nagrzewanie dekodera Samsung


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 34
  • 0

Nagrzewanie dekodera Samsung

Witam.

 

Sprawdziłem u kilku znajomych, że dekoder Samsung ICU 100 nagrzewa się do wysokich temperatur. Gdy dekoder jest w stanie czuwania też jest gorący. Czytałem na forum, że tryb eko nie istnieje w tym dekoderze. 

 

Czy Orange planuje poprawić dekodery pod kątem nagrzewania?

7 ODPOW. 7

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Nagrzewanie dekodera Samsung

@pawelc27  Oprogramowanie jest stale rozwijane, chociaż nie za często pojawiają się aktualizacje. Podejrzewam, że gdyby miało by to być naprawione, to byłoby dawno. 


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

Nagrzewanie dekodera Samsung

Hejka @pawelc27 z doświadczenia Ci powiem, że wysoka temperatura pracy w moim przypadku nie stanowiła żadnych problemów w działaniu dekodera/usługi. Jeżeli stanowiłoby to zagrożenie albo było powodem jakichś nieprawidłowości to zdecydowanie zostałoby to w jakiś sposób "naprawione".


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

Nagrzewanie dekodera Samsung

Moim zdaniem nieprawidłowością jest brak możliwości ustawienia trybu eko w tym dekoderze. Dużo było o tym pisane i widać że operatorowi nie zależy na użytkownikach którzy chcą oszczędzać energię elektryczna i swoje wydatki. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 34
  • 0

Nagrzewanie dekodera Samsung

Dekodery Sagemcom UHD88 i WHD80 mają tryb oszczedzania energii a Samsung już nie. Dekodery Samsung ICU 100 zostały wprowadzone na początku 2017 roku, ciekawe kiedy pojawi się tryb oszczedzania energii.

Anonim

Nie dotyczy

Nagrzewanie dekodera Samsung

@pawelc27  w ciepłe dni sprzęt się mocno grzeje, jeśli nie ma aktywnej wentylacji (wentylator), upychanie dekoderów czy innego sprzętu w ciasnych wnękach dodatkowo potęguje mocne nagrzewanie się, tryb czuwania w tym dekoderze to chyba nie prędko będzie, bo aktualizacje są nie często, ja nie korzystam z trybów czuwania czy usypiania sprzętu, wyłączam na listwie zasilającej sprzęt, jak z niego nie korzystam, nie grzeje się niepotrzebnie i prąd się nie marnuje.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Nagrzewanie dekodera Samsung

Mam te same problemy. Nie tylko dekoder gorący, ale i modem. Stoją oddzielnie na otwartej przestrzeni pod telewizorem. Nie mam lepszego miejsca, chyba że za oknem, ale tylko jesienią. Może trzeba podjąć jakąś ogólnopolską AKCJĘ. 

Anonim

Nie dotyczy

Nagrzewanie dekodera Samsung

@Henryk-51jeśli sprzęt nie ma aktywnego chłodzenia (wentylator), to przy obecnej temperaturze, grzeje się dość mocno, 27"C mam i wszystkie sprzęty RTV i Laptop mocno się grzeją, jedynie PC daje radę, ale on ma 8 wentylatorów i sporą obudowę.