Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Losowe spadki wydajności w nowym komputrze z Intel Comet Lake


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 389
  • 0

Losowe spadki wydajności w nowym komputrze z Intel Comet Lake

@pirenejaktualnie siedzę na lokalnej "radiówce" i niestety w tej sieci mojego operatora dzieją się dziwne anomalie. Podejrzewam, że są ataki DDoS, gdyż po pierwsze internet często znika na 10 minut i robi się to punktualnie, po drugie ostatnio na allegro.pl wykakiwało mi, zabezpieczenie z kodem obrazkowym i informacją o podejrzeniu działania robota w mojej sieci. Oczywiście zgłosiłem wszystko operatorowi i natychmiast mam z tym spokój, więc problem jest po jego stronie. Mając na uwadze, że takie sytuacje miały miejsce, a wcześniej podmieniono mi pliki sterowników do HP, wolę się upewnić, co do pliku 🙂 Szkoda, że Gigabyte nie podaje sumy, wtedy nie byłoby problemu. Jest to niezrozumiałe dla mnie.

 

P.S. Niedługo światełko od Orange będzie i będę miał spokój.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2173
  • 8028
  • 32

Losowe spadki wydajności w nowym komputrze z Intel Comet Lake

no widzisz, ale skąd masz pewność, że ja Cię nie oszukuję? Pewnie stąd, że porównujesz sumę ode mnie z sumą, którą sam wyznaczyłeś. A skąd ja mam pewność że nie podsyłasz mi fałszywego linku i nie zrobisz mi psikusa? Skąd obaj mamy pewność że strona producenta nie jest podstawiona? - w takiej sytuacji nawet mogłyby tam być opublikowane sumy kontrolne, tylko cóż z tego, jeżeli byłyby one sumami plików z już podmienioną złośliwą zawartością.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 389
  • 0

Losowe spadki wydajności w nowym komputrze z Intel Comet Lake

Racja, nie ma pewności. Robię co mogę, ale tak naprawdę bez GPG i podpisanych sum kontrolnych nikt tego nie wie. Robię to tylko dla swojego spokoju, że "zrobiłem co mogłem".


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 389
  • 0

Losowe spadki wydajności w nowym komputrze z Intel Comet Lake

Potwierdzone od Gigabyte. Te wersje F5a i F5b dlatego zniknęły ze strony, gdyż były to BETA biosy. Uważam, że to kpina z klientów, że nie było żadnej informacji na stronie producenta o tym. Nikt nie ostrzegał, że pobierając i instalując te wersje biosu zostajemy beta testerami. Śmieszna sprawa. Zaktualizowałem do najnowszej wersji stabilnej i tamte wersje BETA usunąłem. Problem pozostał, więc będę musiał kupić kilka podzespołów do podmianki, żeby zdiagnozować co robi problemy.