Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Liveplug HD 500 / Wi-Fi Extender 500


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Liveplug HD 500 / Wi-Fi Extender 500

Witam serdecznie mam pytanie o dekodera multiroom . W jednym z pokoi mam mam router i dekoder .(orangelove) i z tego co wiem musi być dekoder podłączony do internetu i chciałbym w salonie w całkiem innym pokoju dać multiroom ale bez odwiertów na jakie kolwiek kable i moje pytanie jest takie czy nadaje się liveplug czy wi-fi extender co jest lepsze co wybrać  help. I gdzie kupić ewentualne urządzenie bo na stronie orange.pl nie mogę żadnego z tych urządzeń znaleźć chyba że są jakieś inne modele lepsze. Z góry dziękuję za odpowiedź 

4 ODPOW. 4
Anonim

Nie dotyczy

Liveplug HD 500 / Wi-Fi Extender 500

@Pawel_87123  wzmacniacz wi fi musi ci uprawnienia przesyłać po wi fi, pewniak to Smart wi fi box od Orange, więc najpierw test a potem zakup.innego wzmacniacza wi fi 😉


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Liveplug HD 500 / Wi-Fi Extender 500

Ale wtedy będę musiał tak czy tak kablem podłączyć dekoder czy dekoder multiroom też posiada funkcję wi-fi ?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Liveplug HD 500 / Wi-Fi Extender 500

@Pawel_87123 z tego co sprawdzałem, to obecne dekodery w ofercie Orange posiadają WiFi. Pytanie tylko, jak daleko dekoder będzie stał od routera. Najlepiej, żeby to była możliwie najmniejsza odległość, jeżeli chcesz użyć WiFi. Wzmacniasz też usprawni, tylko go ustaw najlepiej w połowie drogi między routerem a dekoderem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Liveplug HD 500 / Wi-Fi Extender 500

Cześć,

Jaki masz modem? Jaki dekoder będziesz podłączał jako drugi (model)? Jaką opcje usługi masz zainstalowaną? Jaka jest odległość modemu od drugiego dekodera jeśli ma on (dekoder możliwość podłączenia po wifi) i ile po drodze jest ścian i jak grubych?

Extender jest dobrym rozwiązaniem jeśli masz Funboxa 3.0 i odległość jest niewielka. Wystarczy wtedy połączyć modem z SWB za pomocą WPS-a , ustawić blisko drugiego dekodera i połączyć oba sprzęty przewodem ethernetowym. Zaleta tego rozwiązania jest to, że można dowolnie ustawiać w różnym położeniu SWB , aż połączenie modem/SWB będzie optymalne-da nam najlepsza transmisję, a przez to i poprawi zasięg wifi w tym pomieszczeniu. Transmitery sieciowe są dobrym rozwiązaniem, ale tylko z kartą Gigabit eth i na niewielkiej przestrzeni lokalowej. Poterafią "kaprysić" ze względu na to, że ich transfer zależy od parametrów Twojej sieci energetycznej i urządzeń do niej podłączonych. W obu rozwiązaniach konieczne są testy, a z tego, co wiem można w Orange spróbować wypożyczyć urządzenie SWB i gdy się nie sprawdzi-zwrócić. Owocnej "zabawy" życzę