Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@j131, dzięki.

 Zaczynając ten wątek wyobrażałam sobie, że wystarczy telewizor lub dekoder

połączyć kablem HDMI z laptopem i zastosować jakiś program na laptopie.

Okazało się, że jest to o wiele bardziej skomplikowane.

Naprawdę potrzebuję tych nagrań do osobistych celów, a że nagrywanie dla siebie

jest legalne (przy okazji jakie przepisy to regulują ?), więc sądziłam, że to o co mi

chodzi będzie z pewnością legalne. Zresztą z samego faktu wyposażania abonentów

Orange w możliwość nagrywania wynika legalność tej czynności (chyba ???).

Nielegalne rozwiązania mnie nie interesują.

Prawie wszyscy tu krytykują moją chęć zapisania niektórych programów w celu ich

zachowania dłużej niż używanie danego dekodera. Czy naprawdę uważacie, że nic

nie jest warte zachowania? To może w ogóle nie wato oglądać? To trochę tak jak

w powiedzeniu o książce, której nie warto przeczytać jeśli nie jest warta ponownego

przeczytania.

 

Rozumiem, że potrzebne są prawa autorskie, ale można by je egzekwować na etapie gdy są przekraczane. Czy zabranianie wszystkim i zawsze nagrywania nie jest

lenistwem tych, którzy mają stać na straży przestrzegania prawa?

 

Pozdrawiam


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5519
  • 22375
  • 184

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@Time88 

No przecież nikt Ci nie imputuje że chcesz zrobić coś nielegalnego. Właśnie na tym polega problem, że "obrońcy praw autorskich" zdołali przeforsować rozwiązania techniczne ograniczające nasze prawa. Masz pomysł, jak to rozwiązać z poszanowaniem dla praw obu stron? W ramach abonamentu możesz nagrywać to co jest możliwe do nagrywania (póki co na dysku wszystko, ale nie ma gwarancji że tak będzie zawsze), ale możesz to odtwarzać tylko na wynajętym sprzęcie. Czyli co najwyżej tak długo, jak masz umowę. Skuteczne ograniczenie, z punktu widzenia właściciela treści chronionych DRM.

PS. Co do "podstaw prawnych", to słowa kluczowe w poszukiwaniach, poza oczywiście "DRM", to "dozwolony użytek". Konia z rzędem temu, kto potrafi znaleźć w tym chaosie jednoznaczną odpowiedź na pytanie co jest a co nie jest legalne.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 270
  • 1671
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?


@j131napisał(-a)

@Time88 

No przecież nikt Ci nie imputuje że chcesz zrobić coś nielegalnego. Właśnie na tym polega problem, że "obrońcy praw autorskich" zdołali przeforsować rozwiązania techniczne ograniczające nasze prawa. Masz pomysł, jak to rozwiązać z poszanowaniem dla praw obu stron? W ramach abonamentu możesz nagrywać to co jest możliwe do nagrywania (póki co na dysku wszystko, ale nie ma gwarancji że tak będzie zawsze), ale możesz to odtwarzać tylko na wynajętym sprzęcie. Czyli co najwyżej tak długo, jak masz umowę.


Oj imputują, imputują. Ty też straszysz koleżankę rzucając cinavia, choć w jej przypadku, gdy nagrywa programy nadawane w tv to nie ma zastosowania.

Natomiast powyższa teoria o prawach w ramach abonamentu to niezły wynalazek - pierwsze słyszę o takim związku! Idąc tym tropem czy uważasz że tylko opłacając abonament rtv mogę nagrywać programy z TVP?!

Czy nagrywając z dekodera (sat lub naziemnej) zawszę łamię prawo??? Nie sądzę 😉 Oczywiście gdybym te nagrania udostępniał publicznie albo sprzedawał to byłoby nielegalne ale na jak wspomniałeś "dozwolony użytek" mam prawo. Tak więc @Time88 śmiało kopiuj którąkolwiek metodą a potem oglądaj sobie do bólu 🙂

ps.można sobie poczytać o tym jak to u nas, póki co, wygląda:

https://kruczek.pl/dozwolony-uzytek-publiczny-prywatny/


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2558
  • 9163
  • 45

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@Time88 musisz pokombinować też miałem taki komunikat. Sformatuj jeszcze raz ten dysk albo daj większy pendrive. Możliwe też że nie nagra tego konkretnego kanału a inny już tak. Niestety później to można obejrzeć tylko na TV ale też zależy chyba od marki telewizora. Pliki z Sony czy LG udało mi się odtworzyć na PC po wgraniu jakiś kodeków które otwierały ten dziwny format w którym zapisał to telewizor. A po otwarciu to możesz próbować to przekonwerterować np na mp4 i spokojnie już oglądać.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 132
  • 293
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?


@mardernapisał(-a)

@Time88 musisz pokombinować też miałem taki komunikat. Sformatuj jeszcze raz ten dysk albo daj większy pendrive. Możliwe też że nie nagra tego konkretnego kanału a inny już tak. Niestety później to można obejrzeć tylko na TV ale też zależy chyba od marki telewizora. Pliki z Sony czy LG udało mi się odtworzyć na PC po wgraniu jakiś kodeków które otwierały ten dziwny format w którym zapisał to telewizor. A po otwarciu to możesz próbować to przekonwerterować np na mp4 i spokojnie już oglądać.


W wyniku formatowania HDD przy pomocy TV na HDD zapisany został plik

pvr_signature_file.cer rozmiaru 64B, z określeniem typu pliku jako Certyfikat

zabezpieczenia (.cer) i informacją, że może być otwierany za pomocą

Rozszerzenia powłoki Crypto. Pokazały to Właściwości na Windows 10.

To, że można by to oglądać na TV a nie przy pomocy dekodera jest o tyle

lepsze, że mojego TV mogę używać tak długo jak będę chciała.

Mój TV jest z firmy Sony, więc może też dalej można by cos z tym zrobić.

Jednak w sumie, biorąc pod uwagę wszystkie tropy jakie powinnam zbadać,

nie planowałam poświęcenia na to aż tyle czasu. Natomiast ewentualne

przegrywanie w czasie rzeczywistym jest mniejszym problemem, bo mogę

w tym czasie robić (w mieszkaniu) coś innego. Chyba że chciałabym być

ambitniejsza i pomijać reklamy ze środka.

 

Pozdrawiam

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2094
  • 7686
  • 31

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?


@Time88napisał(-a)

Mój TV jest z firmy Sony, więc może też dalej można by cos z tym zrobić.

 


Sony jest jednym z liderów w dziedzinie zabezpieczania treści. Bierze się to zapewne stąd, że oprócz bycia producentem elektroniki, jest również właścicielem wytwórni filmowej i wydawcy muzycznego.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2558
  • 9163
  • 45

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

Ja ogólnie nie polecam Sony dla ludzi którzy lubią oglądać filmy z pendriajwa. Połowa filmów albo nie otwiera się bo cudowny Sony nie rozpoznaje kodeka, albo brak dźwięku, albo inne problemy. Na LG bierze wszystko jak leci.  


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 270
  • 1671
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

Ale o ile dobrze zrozumiałem podstawowy problem koleżanki to nagrania z dekodera ICU a nie z tv naziemnej?

Do nagrań z naziemnej tv znakomicie nadają się dekodery STB, które nie szyfrują i nagrywają na pendrive w formacie TS, który na PC bez kłopotu można odtworzyć. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

Troche poruszę ten temat ale mam gdzies rzucony grabber w szafie - nie pamietam nazwy programu bo nie chcialo, a raczej nie mialem czasu ale udawalo mi sie zrzucic na komputer nawet film z Canal +. A koszt urzadzenia to cos koło 170 zl chyba.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 270
  • 1671
  • 0

Jak skopiować na komputer program nagrany na PVR?

@kris68a możesz podać szczegóły, jaki grabber i z czego zrzucałeś, jaki dekoder, jaki dysk?