Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak sformatowac dysk do PVR?? Tak zeby UHD 88 go obslugiwal????


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Jak sformatowac dysk do PVR?? Tak zeby UHD 88 go obslugiwal????

► W temacie doprecyzowano etykiety - Moderator Wiktor ◄

 

Jak sformatowac dysk do PVR?? Tak zeby UHD 88 go obslugiwal????

21 ODPOW. 21

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak sformatowac dysk do PVR?? Tak zeby UHD 88 go obslugiwal????

Jeśli po podpięciu dysku, nie masz monitu o format, to dysk nie jest obsługiwany przez ten dekoder. Wsparcie oficjalne jest tylko dla dysków sprzedawanych przez Orange dla tego modelu dekodera.
Anonim

Nie dotyczy

Jak sformatowac dysk do PVR?? Tak zeby UHD 88 go obslugiwal????

@RemekPA jaki jest problem z tym dyskiem ? Ogólnie sam powinien dekoder go sformatować 

Program do formatowania pod Windows masz AOMEI-Partition


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak sformatowac dysk do PVR?? Tak zeby UHD 88 go obslugiwal????


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Jak sformatowac dysk do PVR?? Tak zeby UHD 88 go obslugiwal????

wszystkie dyski będą działać z dekoderem tylko trzeba go w jakiś magiczny sposób sformatować do formatu PVR z zabezpieczeniem DRM (Digital Rights Management), specjalne szyfrowanie.


Tak samo jak masz dysk PVR komputer go nie widzi - tz jego partycji i nie otworzysz tego co nagrałeś na dekoderze, ale jak go sformatujesz na kompie to partycje będą widoczne na PC ale w druga stronę przestanie go widzieć dekoder. Dlatego twierdzę ze każdy dysk się nada do dekodera, tz na pewno ma jakaś ograniczoną pojemność max. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak sformatowac dysk do PVR?? Tak zeby UHD 88 go obslugiwal????

W przypadku dekodera UHD88 jest to trudne. Musisz tak naprawdę sklonować ustawienia dedykowanego dysku.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Jak sformatowac dysk do PVR?? Tak zeby UHD 88 go obslugiwal????

Próbowałem nawet bardziej zaawansowanym program go sformatować EasyUS Partition Master i nic.

Problem w tym ze powiedzmy jak masz ten Dysk PVR od Orange w dekoderze - (to zwykły SD dysk jak do laptopa) - to po podłączeniu do PC - komp nie widzi jego partycji i nie da się np. przekopiować nagranego filmu bo dysk jest zabezpieczony, jest zaszyfrowanym w DRM.

 

''Dekoder wykorzystuje mechanizmy DRM (Digital Rights Management) w celu ochrony praw autorskich rejestrowanych treści.''

 

Ale gdy, sformatujesz na PC dysk PVR - to komp widzi jego partycje, ale przestaje współpracować na dekoderze. Dlatego zadałem pytanie jak sformatować dysk do plików PVR z zabezpieczeniem DRM. Skoro w jedną stronę to działa to i w druga też musi. Wg. mnie nie ma dedykowanych dysków tylko muszą być zaszyfrowane odpowiednio i dekoder będzie go widział (pomijając ze na pewno ma jakieś ograniczenie max. wielkość pamięci jaką obsłuży dekoder). W internecie jest dużo artykółów jedynie jak obejśc zabezpiecznie PVR na kompie żeby przegrać film, brak jednak materiałów jak go zaszyfrować. Zresztą nawet nie wiem PRV to format plików jak np. Fat32, czy NTSC. Tak orange pisze PVR.

 

Z góry dzięki za chęci pomocy 🙂

 

Z Orange trochę drożej chcą za ten ich dysk specjalny dedykowany dysk prv, tylko ja mam wolne takie dyski z laptopa w domu, dlatego próbuje go jakoś skonfigurować, ale chyba będzie trzeba wydać PLN.

 

Pozdrawiam

Remek

 

 

 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Jak sformatowac dysk do PVR?? Tak zeby UHD 88 go obslugiwal????

Tez to jest cwaniactwo Orange, za darmo powinni dać ten dysk w komplecie jak NC+ czy inni a nie tam.

 

Mam 3 tel. kom w Orange, dwa na kartę od ponad 15 lat, jeden abonament dość drogi, stacjonarny od 30 lat, internet 10mb stały i ta nieszczęsną TV bez dysku 🙂 ,ale w sumie za TV nic nie place ale nie ma dysku 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak sformatowac dysk do PVR?? Tak zeby UHD 88 go obslugiwal????

Coś za coś. U konkurencji za funkcję pvr lub sam dekoder płacisz.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Jak sformatowac dysk do PVR?? Tak zeby UHD 88 go obslugiwal????

,zmieniam na NC+ w multiroomie ojciec ma fuul pakiet a mnie 10 zl to będzie kosztowac