Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

Anonim

Nie dotyczy

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200


@bigi86napisał(-a)

@agat13  Na moim RE200 nie sprawdzałem speedtestem ale zasie jest i inne urządzenia działają. Dekoder Orange nie chce się tylko połączyć z tą siecią i nie wiem dlaczego.

Tego od orange SWB nie chce poniewaz po co mam płacić miesięcznie 9,99zł ?

Najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby dekoder miał w ustawieniach możliwość wykrywania sieci i wskazania z którą chcę się łączyć tak jak w SAMSUNG smart TV. Modem mam FB 3.0 niedawno byli technicy i zamontowali światłowód.

 

@AnonimA gdzie mogę to ustawić ? Gdzie mogę to sprawdzić że jest tak ustawione ? Na repeaterze czy na dekoderze ?


RE200 powinien mieć w ustawieniach wybór kanału dla 5GHZ (100), jak nie ma takiego, to nici z połączenia z dekoderem, pozostaje wtedy SWB i 9,99 zł miesięcznie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

@Anonim @bigi86  Zainstaluj wifi analyzer na telefonie. To fajne narzędzie do obserwacji wifi. Będziesz widział kanały, nazwy nadajników i moc odbieraną w danym miejscu. Zaczniesz dopiero się bawić wifi. 

Wracając do RE. Twój ma zapewne2 anteny nadawczo-odbiorcze. Minusem też jest port eth 100Mb/ sek. Nie jesteś w stanie zrobić fajnego testu, który bym zaproponował. Uważam też, że nie doceniasz SWB. Jak myślisz czemu pracuje najlepiej z FB3? Bo ma takie same anteny i soft jak modem. Jest w 200% kompatybilny i ma funkcję SMART

 Miałem okazję testować go i przyznam, że jak na sprzęt dla Kowalskiego jest niezły. Zaletą jest 2-portowy switch gigabit Ethernet i prosta konfiguracja. Przenosi jakby nadajnik FB3 na zewnątrz. Kopiuje go. Wolę co prawda SWB jako Access point, ale jak nie ma kabli....

Nie robię reklamy, tylko opisuje moje testy. Uważam też, że jak stawiać RE to stacjonarnego, sprawdzonej firmy 

Anonim

Nie dotyczy

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

@agat13  zgadzam się z tym co piszesz, tak poza tym, ja nie mam przekonania do wzmacniaczy wi-fi czy mostów, nie dość że transfer spada to stabilność połączenia średnia, kładę nacisk na mocny podstawowy router z bardzo dobrym radiem wi-fi, korzystam z topowego TP-Linka i nie muszę się wspierać protezami w stylu AP-Klient czy wzmacniacz wi-fi, wi-fi mam w całym domu (3 kondygnacje) i oczywiście dodatkowo gniazdka lan na każdym piętrze + garaż.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

@bigi86  zaproponuje takie rozwiązanie. Nie wiem jak daleko jest RE od modemu i dalej od dekodera. Jeśli to możliwe to zrób tak: podłącz RE do dekodera kablem eth i sparuje RE z modemem. Oszukasz troszkę dekoder, bo dostanie net po eth a nie po wifi ( chociaż tak naprawdę po moście wifi + eth). Przed tym zrób jeszcze speedtesty na tym porcie eth w RE i sprawdź jaką prędkość daje Ci most wi-fi. Ustaw RE optymalnie do routera i jak najlepszego speedtesty. Będzie działać


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

@Anonim A tu się zgodzę. Nawet niewielka sieć LAN to podstawa. To co jako RE pracuje na pół gwizdka jako AP będzie hulać. Możesz sty i re są kapryśne i trzeba naprawdę się pogimnastykować, aby dobrze ustawić w mieszkaniu optymalną lokalizację dał zasięgu i transferu. Dla neo 10Mb/sek to mniej skomplikowane, ale zrób dobry transfer dla 300Mb/ sek....

Anonim

Nie dotyczy

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

@agat13  dla 300Mb/s to już AP-Klient potrzebny, oczywiście jeśli ma być stabilne połączenie, bo wzmacniacz wi-fi tego nie zapewni, chyba że kilka sieciowych po jednej fazie z 200V, ale to spory wydatek, lepiej na raty kupić bardzo dobry router, będzie na lata i funkcjonalnie przewyższy to co daje operator.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

@Anonim Nie wiemy jaką usługę ma @bigi86 . Nie wiemy czy i dla innych urządzeń i jakich ma pracować ten RE. Wiemy o dekoderze i propozycja z ostatnią milą po eth jest rozsądną. Podstawa jednak będą speedtesty na eth RE. Optymalne jego ustawienie 

Anonim

Nie dotyczy

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

@agat13  wszystko się rozbija o testy i więcej informacji w temacie, bez tego do niczego nie dojdziemy, tak poza tym są instrukcje obsługi i użytkownik powinien się nimi wspierać jak nie ma doświadczenia w temacie, są aplikacje do skanowania sieci na PC czy telefon... inssider. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 29
  • 0

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

@agat13 @Anonim Podłączę RE do dekodera kablem i zobaczymy czy wtedy będzie diałć. Wydaje mi się że tak. W ostateczności mogę wziąć ten SWB i ok, ale nie chciałbym płacić miesięcznie 9,99. Jakbym miał w gniazdkach RJ45 to by było po sprawie :), ale niestety brak 😕

 

Nie można ustawić RE tak jak SWB ? Czy kupić jakiś inny jakiś wzmacniacz czy tez AP ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak połączyć dekoder orange 4K z repeaterem TP-LINK RE200

@bigi86 będzie, bo sprawdzałem taki układ. Zresztą i tak musisz wcześniej zrobić test prędkości. Dla własnej wiedzy ile wyciąga w tym miejscu most wi-fi.   Powiedz jakie masz wyniki, a dekoder jak dostanie net po kablu z RE to ruszy. Byle było stabilnie i powyżej 25 Mb/sek

Taki RE nie będzie nigdy tak samo działał jak SWB, bo to inny sprzęt i soft. Jednak jeśli zapewnisz dobry odbiór wifi z modemu i połączysz dekoder jak pisałeś, będzie ok