Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

@nucek999napisał(-a)


...
nie mam możliwości wymiany na starszy spowrotem
...

Nie no, łaski nie robią. Skoro tak stawiają sprawę, to zgłaszaj nieprawidłowe działanie. Wtedy muszą wymienić. Jeśli za którąś kolejną wymianą nie będzie dobrze, to prawdopodobnie dadzą się przekonać że jednak można.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 502
  • 2084
  • 4

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

@nucek999  Też obejrzałem film, jeśli wszystko działa ok to wygląda na to że winne jest albo google albo jakimś dziwnym przypadkiem uszkodzony jest jakiś podzespół dekodera i nie przełącza z 5.1 na stereo. jeśli nie chcą wymienić dekodera na starszy wymień po prostu na nowy egzemplarz tego samego dekodera. 
Jeśli to nie pomoże, pozostaje czekać na poprawkę od google. 

 

Jeśli chodzi o amplituner to ja mam yamahe i na każdym wejściu hdmi mogę ustawić konfiguracje włączonych i wyłączonych głośników. 

Nie polega to. na dublowaniu sygnału a na spowodowaniu, że  amplituner na określonym wejściu hdmi "nie widzi" określonych głośników mimo że są podłączone. ale mówiłeś że tej opcji w swoim amplitunerze nie masz.   


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 115
  • 0

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

Taka opcje mam na amplitunerze że tak jak mówisz mogę wyłączyć dane głośniki i zostawić tylko dwa fronty ale np jak będę chciał włączyć inna aple np netflix czy Disney czy ogólnie jakiś film co jest np w DTS lub dolby to będę musiał znowu włączać wszystkie glosniki ręcznie a tak być nie może przecież ja ogólnie do filmów używam nvidia shield pro i tam nie ma żadnego problemu zresztą na stream dekoderze było też wszystko ok jak na nvidia sheld


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 502
  • 2084
  • 4

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

W takim razie zrób tak jak napisałem wyżej. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 85
  • 289
  • 0

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

rzeczywiście z tym stereo niezły kwas. Sądziłem, że mam włączone udawane 5.1 przy stereo na amplitunerze, ale nie. Wymuszenie stereo w dekoderze nic nie zmienia, dalej pali się konfiguracja 5.1 na amplitunerze. Z tym się nie da nic zrobić bez aktualizacji oprogramowania dekodera. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 115
  • 0

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?


@kovalskybobinapisał(-a)

rzeczywiście z tym stereo niezły kwas. Sądziłem, że mam włączone udawane 5.1 przy stereo na amplitunerze, ale nie. Wymuszenie stereo w dekoderze nic nie zmienia, dalej pali się konfiguracja 5.1 na amplitunerze. Z tym się nie da nic zrobić bez aktualizacji oprogramowania dekodera. 


Dokładnie 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2071
  • 11678
  • 52

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

@kovalskybobi nie wiem jaki masz amplituner, ale na moim da się ustawić coś ala kwadrofonia i wszystkie głośniki grają, tył z lekkim opóźnienieniem, mam wszystkie systemy kodowania w amplitunerze, ale wtedy tylne nie pracują na max, mam 4 mocne wolnostojące kolumny 4 głośnikowe i lubię poczuć mocny bass co produkują 😃


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

Czyli mamy potwierdzenie. A to znaczy że wymiana nic nie da. Co więcej, to też znaczy że dekoder multi nie nadaje się do konfiguracji z KD. Na aktualizację systemu od Google może i można liczyć, ale czy i kiedy trafi na ten model to nie sposób przewidzieć. IMHO kolejny falstart. Wystarczyło poprosić nas o przetestowanie przed premierą i dałoby się uniknąć tej kompromitacji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 85
  • 289
  • 0

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?

Mała poprawka z mojej strony. Ustawienie TV LG HDMI ARC z wyjściem dźwięku Pass Through na amplituner Pioneer. Przy włączonym dekoderze i telewizji amplituner rozpoznaje dźwięk jako DD+ 5.1 cały czas na wszystkich kanałach. Grzebanie w ustawieniach dekodera "wybierz formaty" nic nie zmienia. Można jednak ręcznie zmienić tryb na stereo na amplitunerze!. Miałem włączony tryb ZONE A i B razem w amplitunerze przez co nie mogłem przestawić na stereo 🙂 Ikonka A i B na wyświetlaczu są chyba mniejsze od milimetra.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo?


@kovalskybobinapisał(-a)

Można jednak ręcznie zmienić tryb na stereo na amplitunerze!. Miałem włączony tryb ZONE A i B razem w amplitunerze przez co nie mogłem przestawić na stereo 🙂 Ikonka A i B na wyświetlaczu są chyba mniejsze od milimetra.


Właśnie o tym pisałem tu Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo? - Nasz Orange - 378444 i tu Jak na dekoderze 4K multi zmienić tryb dźwięku z wielokanałowego na stereo? – Strona 3 - Nasz Orange...